Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ha már elegem...

Mit tehetnék ha már elegem van az alkoholista apámból de még nincs lehetőségem elköltözni anyagi okok miatt?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 23 éves vagyok és autista. Apám nem nézte soha jó szemmel azt hogy nem vagyok olyan mint a többi normális gyerek. Mindig a kocsma volt neki az első, a család volt az utolsó helyen a listán. Nem volt támogató soha semmiben, elintézte mindig azzal hogy belőlem nem lesz semmi ilyen felfogással meg beszédkészseggel. Pszichiátriára is anyám vitt mindig. Nehéz helyzetekben mindig segített, apám csak púp volt a hátunkon. Napi szinten hallgathattam a kiabálásukat. Sokszor sírva mentem el az asztaltól ebéd után. Volt olyan is hogy szülői értekezleten kezdett üvölteni meg okoskodni. Általános után elkezdett megváltozni """pozitívabb""" irányba, annyi különbséggel hogy a tablettás bort letette. Zugivóvá akkor kezdett átváltani mikor leüvöltöttem a fejét egy veszekedés után. Provokálta anyámat nővéremék előtt is amit már nem hagytam szó nélkül. Nem bírtam tovább hogy ne merjek neki visszaszólni. Azóta felszabadultabb lettem lélekben hogy kimondhattam amit gondolok. Azóta bármikor visszaszólok neki ha engem vagy anyámat kezdi el basztatni. Hülyének néz mindkettőnket, azt hiszi ő szarja a spanyolviaszt meg hogy ő nem hibázik sosem. Szombatonként fél vagy csatakrészeg mert nem kell olyankor menni dolgozni. Annyival még jobb a helyzet hogy hétköznap nem ihat mert szondáztatják a munkahelyen. Ma is ez a helyzet hogy már fél 10-kor már be volt rúgva. Összeségében annyit hogy utálom apámat és hányok tőle, gyomorideggel vagyok otthon. Sírban sokkal jobb helye lenne, csak ez nem történt meg sajnos. Nincs olyan szerencsénk, a szar sokáig eláll. Anyukámmal fellélegeznénk. Nyugodtabb életünk lehetne nélküle.
ma 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha anyadnak nyugodtabb élete lehetne meg fellélegezne, ha meghalna, miért nem valik el, miért nézi el, hogy rzt teszi veletek apátok?


Ne magasztald már égig anyádat, mint egy áldozatot, miközben neki igazaból nem vagy annyira fontos, hogy változtasson miattad. Ugyanolyan sz×r, mint apad, csak másképp.


Te meg semmit nem tudsz tenni, mint tűrni, ez az igazsag.

ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Röviden tömören: míg nem tudsz lépni, addig tűrsz.
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Anyáddal vannak gondok. Sajnos nem látod, hogy a traumát ő okozza neked. Igaz, már felnőtt vagy, mehetnél külföldre, bárhová. De mivel anyádnak sem volt eszköze az élethez, neked sem tudott adni.
ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 Mondtam is neki és kérdeztem is tőle. Csak gyerekkoromban még nem gondoltam erre. Elintézi azzal hogy mert hát lehetne ennél rosszabb is.... Hát akkor kösz a semmit.
ma 12:49
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Miért lenne jobb neked, ha a sírban lemne, miközben leirásod alapján ő tart el teged?
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Nem ő tart el engem. Drága fizetni egy albérletet 300 ezres fizetésből.
ma 12:51
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
Valaki csak eltart, feltételezem, nem anyád egyedzl.
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
12%
Meg kène beszèlni vele , hogy menjen el elvonóra.Bár erre kicsi esèjt látok.Fejben dől el.Èn sem tudok leszokni a cigiről.
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

Pedig a megoldás az lenne ha elválna tőle, mert az írásod alapján édesanyádnak sem tetszik, jó ez.

Beszélni esetleg nem lehetne vele valahogy?

ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
nyilván tűrsz tovább
ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!