Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő nem vesz a gyerekének...

A szülő nem vesz a gyerekének lakást a párja miatt?

Figyelt kérdés

A szülő segíteni akarja a gyerekét, és támogatni a lakáshoz jutáshoz, de nem akarja hogy a gyerekének a férje/felesége vigye a lakás felét válás esetén, ezért nem vesz neki lakást. Ehelyett vesz saját névre egyet, és megengedi hogy a gyereke benne lakjon a párjával ingyen bármeddig. Azt csinálnak amit akarnak a lakással, csak nincs az ő nevükön.


Ti mit gondoltok erről? Jogos hogy így gondolkozik a szülő? Vagy ezzel azt fejezi ki hogy nem bízik a gyerekében?


tegnapelőtt 22:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

1-esnek írom, nálunk ez van, lakás 50-50% anya-apa tulajdona. Szètmentek 1,5 éve. Én itt élek 6 éve ingyen. Édesanyám milliószor fejemhez vágta, hogy hálatlan meg ingyenélő vagyok. 3 milliót már ráköltöttem a lakásra plusz a rezsik. Nem kellett albérletre költsenek súlyos milliókat, amíg tanultam. 3x annyit ér a lakás majdnem, mint 6 éve. Olyan szinten elszállt nála valami (apa szerint ez nem rólam szól), hogy megfenyegetett, vagy kifizetem a tulajdonrészét, vagy havi 50 ezret szerzödéssel kiperkálok neki havonta. Én ezt megérteném, de semmi szüksége rá. 18 millió forinttal, ha odaadnám se menne semmire, mert semmit se lehet rajta venni, max. 2 garázst. Ingatlanjai vannak, havi 1 millió passzív jövedelme van majdnem. Persze valami adó van rajta. Én keresek 370 ezret, egyreszt emiatt is vették a lakást, mert apa mindenáron segíteni akart, hiszen elhúzódó a képzésem és tudták, hogy sajnos a pedagógus bértáblás állások önhibámon kívül nem valami jól fizetők, emiatt kell valami segítség az életre. Otthagyta anya apát a 200 nm-es házukban, amit apa nem akar eladni.


Most engem fúr, mert szerinte nekem ez nem jár, épp eleget adott eddig is. Elfelejti honnan jött, 7 millióért szerezték az első putris házukat, amiből a 3 millió önerőt az ő szüleik fizették ki, mert semmijük se volt albi mellett.


Hát a fene se akar megalázkodni és fizetni neki, ezerszer inkább belemegyek abba, h adjuk el a lakást és kínlódom én az albérletben, mert nem kell hercegnőnek lenni, más is ugyanígy kínlódik értelmiségi munkakörökben és eszük ágában sincs szülni, vagy max. 1 gyereket mert nincs mire és nincs hova tenni... albérletben...


Biztosíthatna normális élet lehetőséget a gyerekének és leendő unokáinak, de neki kell ez a 18 millió forint.


Mindenki döntse el, milyen a viszonya a szüleivel. Én annyi zsarolást kaptam érzelmileg (most már fizikai lépésekkel fenyeget), saját anyámtól a lakás kapcsán, hogy ez így hazastárs nelkül se érte meg. 1,5 évig jártam terápiába, de az új fejlemények miatt vissza kell mennem...

ma 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha tehetném én kifizetném a tulajdonrészt mondjuk...
ma 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nagyon jó kapcsolatom van anyummal meg nevelőapámmal sőt a feleségem családjával is, de egyik oldalról se fogadnék el egy lakást.
ma 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Biztosíthatna normális élet lehetőséget a gyerekének és leendő unokáinak, de neki kell ez a 18 millió forint."


Nem tudom. Valszeg biztosítani akarja az iodős korát. Nehogy már az unokákat is a nagyinak kelljen pénzelni. Azt tegyék meg a szülők.

ma 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
24 nem így értettem. Lakáshitel nélkül azért könnyebb felnevelni egy gyereket, mármint igen, az az unokája lesz, de őt is kell taníttatni stb, ami manapság nem annyiba kerül, mint amikor én voltam gyerek meg egyetemista, kollégiumba én még bejutottam 1 tesóval, ma ez esélytelen... Neki mindene megvan, 1 millió passzív bevétele van havonta. Szóval ez nem hiányozna neki. De mindegy, nekem el kell fogadnom az ő feltételeit örülök, hogy perpillanat nem kell albit fizessek és költhetek továbbképzésekre.
ma 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!