Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy szülő lakást vesz a gyerekének, majd továbbra is erejéhez mérten támogatja?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzottan.
2009. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én szüleim erejükön felül is mindig segítettek/segítenek/próbálnak segíteni, nem is tudom, hogy hálálhatnám ezt meg Nekik.

Az olyan családokban, ahol az anyagi háttér ezt megengedi, -normális esetben- természetes, hogy a szülők támogatják a csemetéjüket, hiszen ha már gyereket vállaltak, azzal arra tették fel az életüket, hogy segítsék, és egyengessék az útját.

Ahol anyagilag nem úgy állnak, ahogy szeretnék, ott a szülőnek -szintén iskolapélda esetben- óriási lelki tusát jelent, hogy nem tudják megadni a gyermeküknek azt, amit szeretnének.

A gyerek elhanyagolásáról meg inkább nem írnék, úgyis berágok :) Az ilyen eseteket soha nem értettem.

Miért kérded?


Üdv.

2009. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megtehetnék, hogy legalább segítenek, ha nem is veszik meg, mégse teszik, illetve öcsémnek fognak, nekem nem, ő a fiú, és ki is mutatják, hogy a szemükben ő ér többet.

Egyik barátnőm (pedagógus) szülei azt csinálták, hogy vettek egy lakást, és kiadták albérletbe, addig, míg a lányuk nem szedte kicsit össze magát munka terén, és most is az egyik szobát ismerős bérli. Van, akinek SZÜLEI vannak így nagybetűsen, akik szeretik, és van, akinek csak 2 ember, akik megcsinálták valamikor, de igazán örülni nem tudtak a gyereküknek.

2009. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintam jó, ha önzetlenül segítik egymást a családtagok, bár szerintem jó esetben a szülők nem (csak) arra teszik föl az életüket, hogy a gyerekeik életútját egyengessék haláluikig.
2009. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Na álljon meg a menet mielött lehordjátok a szüleiteket mert nem akarnak vagy nem tudnak nektek lakást biztosítani.


28 éves vagyok, és rájöttem, hogy mikor kb 8 éve kaptam tölük a lakást mekkora birka voltam, hogy elfogadtam. Most adtam el és ahogy a pénzt megkapom átutalom a számlájukra.

Az én szüleim éjjel nappal dolgoznak, azon törik magukat hogy nekünk hogy segíthetnek. De miért is nem magukra költik? Miért is nem mennek el nyaralni, vagy miért nem engedik meg maguknak egy kényelmesebb ülögarnitúrát, vagy rakják ezt a pénzt a bankba és 2 évvel elöbb elmehetnek így nyugdíjba. Miért nekem? Elöttem ott a világ én fiatal vagyok, ha egyszer ök elmennek én öröklök mindent (tesommal), de akkor míg élnek miért nem ÖK élvezik azt amit megteremtettek.


Erre akkor jöttem rá amikor a párommal össze költöztem, és kb az ö szülei olyan keresetük és hátterük van mint az enyémeknek. A párom soha nem kapott lakást, a szülei gondolni sem gondolnak arra hogy vegyenek neki, de van szabad idejük, mikor ott vagyunk látom hogy kevesebbet dolgoznak, és nem azon gyötrik magukat hogy a gyereküknek mikor mit adhatnak. Elmennek évente többször belföldön nyaralni, és élvezik az életet. Az enyémek meg dolgoznak minden percben, még hétvégén is. Na nem. Vissza adom nekik ezt a pénzt és élvezzék az életet ök is. (most azt hiszik hogy beakarom másba fektetni a pénzt)


Miért is várjátok el, hogy a szülö támogason, még ha meg is teheti. Nem hinném, hogy a szüleiteknek egyszerübb lenne mint nektek.

2009. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
17:06 - Én esetemben nem az az elvárás, hogy támogassanak mindennel, hanem az, hogy ne tegyenek különbséget öcsém és köztem, tehát vagy mindketten vagy egyikünk se, de amit az én szüleim csinálnak, az igazságtalan, öcsém megkap többszázezres értékben luxus dolgokat, és emellett semmit nem tesz le az asztalra, és nem nyomorék, nem gyenge, nem szorul rá, velem meg 100 Ft-on is vitatkoznak, meg az egészségügyi költségeimen (fogfájás, allergia...), és én dolgozom suli mellett.
2009. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
17:06-osnak igaza van! Ha a szülő a saját jóléte mellett megteheti, vegyen lakást, stb a gyerekének, de ha emiatt nyomorogni kényszerül, ne tegye! Neki is joga van jól élni! Egyébként ez egy jó gyakorlat lehet, h a szülő megveszi, majd pár év múlva, mikor képes rá, a gyerek visszaadja a pénzt, h a szüleinek szép nyugdíjasévei lehessenek belőle :). Nálunk nem tehették meg, h lakást vesznek nekem, férjemnél sem, magunk vettünk mindent.
2009. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Kislányom egy éves, de úgy tervezem, hogy legalább annyi pénzt összegyűjtünk neki, hogy beszállhassunk a lakásba majd. Rengetegen kérdezik, mikor vállalunk kistesót, azt szoktuk mondani, hogy ha olyan anyagi helyzetben leszünk, hogy úgy látjuk, neki is meg fogjuk tudni adni ezt. Lehet hogy 10 év múlva lesz tesó, de sebaj, addig is nagyon tudatosan élünk.
2009. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is az a normális, hogy egy szülő segít, ha tud. Persze csak ha ez őt nem rendíti meg anyagilag. Nekünk az apukám házat épített, mert megtehette. Amikor erről beszélgettünk (mert nyilván vmilyen szinten csak kellemetlen volt nekem és a páromnak is ekkora "adomány"), akkor apuék azt mondták, hogy ezért dolgoztak egész életükben, hogy nekünk jobb életünk legyen, mint nekik. Én is ezért fogok. Nekünk még nincs babánk, de már most pakolgatunk félre neki/nekik, hogy majd egyszer el tudjuk rendesen indítani őket, meg tudjunk nekik adni mindent. Számomra az az elborzasztó, amikor egy szülő megteheti és mégsem teszi. Miért? A koporsóba úgysem viszi magával a pénzét!
2009. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!