Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha az egyetem...

Mit csinálnátok, ha az egyetemista gyereketek hiába tanulna az adott szakon, sok tantárgya nem sikerülne neki, már fizetősre kerülne?

Figyelt kérdés
Mondanátok neki, hogy hagyja abba, vagy 1-2 félévet még kifizetnétek neki?
szept. 16. 19:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%

Nem fizetném neki, ugyanis okkal jelöltünk meg anno állami szakot.


Ha fizetősre került - azért ahhoz nem kicsit kell szrul tanulni, már ne is haragudj -, akkor vagy finanszírozza magának, vagy nem végzi el.


Nem te lennél kérdező az egyetlen, aki nem abban a szakmában végez, amit elkezdett, mert nem vagy elég okos hozzá.

Én sem lettem orvos, de én TUDTAM, hogy hiába vagyok okos, annyira okos nem vagyok azért. :D

tegnapelőtt 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%
Ha 7 féléves suliban a 3 félévnél ennyire megvan csúszva, akkor gyakorlatilag esélytelen, hogy vala is befejezi.
tegnapelőtt 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
51%
Mi nem megy neki? Biztos hogy jó szakot választott magának?
tegnapelőtt 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
39%
Na, mondom én, a 18-19 már ki is lett vágva az anyámnemszeret kamukérdésével együtt.
tegnapelőtt 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy mennyire akarja ezt a diplomát és mi a célja vele. Ha az a válasza, hogy ez a pálya az életcélja, akkor finanszíroznám.

Ha ő maga sem biztos benne, vagy csak azért csinálja mert kell egy diploma, akkor megbeszélném vele, hogy nézzünk egy másik szakot, ami jobban érdekli.

Az a csapda, hogy vannak olyan alapozótárgyak, amik unalmasak, seggelősek, nem mennek a gyereknek, de az adott szakhoz kellenek. Az a terület, ami a srácot igazán érdekli, az majd lehet, hogy csak MSC-n lesz.


Saját gyerekem példájával tudok jönni, aki etológus szeretett volna lenni. Ahhoz, hogy etológus legyél végig kell küdened a biosz szakot, és majd masteren tudod választani az etológiát. (Ez lehet, hogy így van jól, nem tudom megítélni, mert egész más területen tanultam, és dolgozom.) Gyermekem első félévben rájött, hogy a biológia szakon az első néhány félévben rengeteg a kémia, amit ő középiskolában alig tanult, nem érettségizett belőle, és nem is volt igazán a kedvence. Ő önként fel is adta a biológia szakot (és vele együtt azt az álmát, hogy etológus lesz), mert úgy érezte, hogy kémiából nem tudja magát felhozni az elvárt szintre.

tegnapelőtt 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy, nem is akarja, tanuljon mást
tegnapelőtt 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem támogatnám egy olyan szak elvégzésében, ami láthatóan nem megy neki. Csak idő és pénz pocsékolás. Menjen el dolgozni, tanuljon szakmát vagy válasszon más szakot. Bár a váltogatást sem támogatnám a végtelenségig.
tegnapelőtt 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy neki, akkor ez a szak nem neki való. Nem fizetném neki, ha annyira akarja ezt a szakot, akkor először menjen dolgozni, gyűjtsön pénzt, és abból végezze el.
tegnapelőtt 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!