Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha az egyetem...

Mit csinálnátok, ha az egyetemista gyereketek hiába tanulna az adott szakon, sok tantárgya nem sikerülne neki, már fizetősre kerülne?

Figyelt kérdés
Mondanátok neki, hogy hagyja abba, vagy 1-2 félévet még kifizetnétek neki?
szept. 16. 19:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ milyen a habitusa és családja.


Magam programszervező infóra jártam. Kibuktam a matekon. Előfordulhat, jött a krízis kezelés ötlet tőlem.


Feltettem a kérdést a szüleimnek, hogyha passzívra megye, akkor matektanárral neki mennék újból a matek érettségit írni, mert van rá esély, hogy nincsenek meg az alapja, hogy készüljek fel reálosabb tárgyakra. Ez nem tetszett nekik, emiatt teljesen értelmetlen harc jött létre a diákhitelért. Gyakornoki munka nem tudod szóba jönni vidéken elsőéves utan. Szakmunkás család, hiper okos tehetségesnek látja a gyereket rózsaszín felhőkben.


Megcsináltattak velem még egy félévet, de én tárgyak felét vettem fel és felkészültem más szakra, ahol gyakorlati vizsga van. Művészszak felvették és mindig végig 4,8 felett volt a tárgyaim. Ha nem vált be volna, akkor könyvtáros van hirtelen a szomszédban. Itt kármentésre kellett kapcsoltam. Tervezéshiány, kolis költségek direkt nem megbeszélése. 10-ben semmit se voltak hajlandók megbeszélni. Alternatív módszerek elleni harc hitellel.

szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ. Mi nem megy, miért nem megy, akarja-e egyáltalán....

Ha pl: közgázt választott úgy, hogy sose értette igazán a matekot, csak beseggelte, akkor jó lehetőség lenne ráébreszteni, hogy "látod, mást kellett volna"

De ha csak kicsit össze kell szednie magát, akkor más a helyzet.

Persze az is kérdés, hogy ki tudnánk-e fizetni.

szept. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%
Maximálisan támogatnám mindenben, ha megvan rá a pénzügyi háttér.
szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet általánosságban válaszolni, az adott körülményeket kell nézni.

Egyrészt nyilván függ a szülők anyagi lehetőségeitől is.

Másrészt meg azoktól a tényezőktől, amikre #10 kérdezett rá.

A legfontosabb kérdés, hogy miért nem megy neki. Van olyan, hogy egy adott szak túl nehéz valakinek ill. túl szívatósak ott a tanárok. Néha a legjobb megoldás a pályamódosítás.

szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
37%

3as, én dolgoztam egyetem mellett, holott a családom simán ki tudta volna fizetni, és államin is voltam. Egyszerűen csak meg akartam mutatni hogy képes vagyok rá, és 16 éves koromtól dolgoztam. Sőt, koliban laktam, holott diplomaosztóra lakást kaptam.

1es vagyok. Én akartam, nem a szüleim.

tegnapelőtt 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
11es és megérte átmenni egy értéktelen szakra?
tegnapelőtt 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
15, az 1-es kommentben azt írtad, dolgoznia KELL. A kell és a dolgozni szeretne, ezért dolgozik nem ugyanaz. Ha muszáj dolgoznia azon az áron is, hogy nem tud tanulni,ott nincs pénz.
tegnapelőtt 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
53%

Szüleid erőlteti a szakot?


Engem 4 éven át terrorizáltal, aláztak. Végük ugyanúgy nem sikerült. Azt sem.engedzék üeg, hogy szakot váktsak, vagy átmenjek máshova, egyszerűbb volt bántani. Egyébként minden tárgyam sinerült, kivéve a számvitel, utáltam és volt olyan, hogy hibátlanra kivágott a tanár... Lehet elgondolkodnék a váltáson helyedben. De ha 1-2 év csúszással fejeznéd be, az sem a világ vége, nálunk ment, hogy mit mondunk a szomszédoknak stb.

Szerintem nem érdemes ilyenben tönkremenni. Átéltem ugyanezt.

tegnapelőtt 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Ja és nálam ment a "b.szták tanulni, a legbutább is elvégzi, szégyent hoztál ránk"... Amúgy az újrafekvétellel nincs gond, akkor van ha 6 féléved ráépülős, de ha van rá reaális esély a csúszást is be lehet vállalni. Szerintem az itt kommentelők többsége, sosem járt egyetemre és erkölccsőszködik itt, hogy "magának köszönheti, oldja meg". Ne itt akarj tanácsot kérni, anno nekem sem jött be! Olyan is volt, hogy az egyik volt tanárom fenyegetőzött itt privátban.
tegnapelőtt 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
52%

kivéve a számvitel, utáltam és volt olyan, hogy hibátlanra kivágott a tanár.


Kacsa. Pár éve telesírtad itt az oldalt, és névvel mocskoltad a tanárnőt (most is van kint kérdésed arról, hogy a tesódat támogatják, te meg betétet gyártasz).

tegnapelőtt 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!