Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik egyszerűen nem emlékeznek bántalmazásra?

Figyelt kérdés
Bár mára már normális lett a kapcsolatom az anyámmal, mégis tisztán emlékszek például arra, amikor nyakon vágott. Viszont egy csomó embernek ahogy látom teljesen “normális” gyerekkora volt maguk szerint, de én ezt nem tudom elhinni mert olyan frusztrált módon viselkednek, hogy nem hiszem el, hogy ez nem a múltjukból ered. De mégis azt mondják milyen jó a családjuk stb. Akkor ezeknek tényleg ennyire jó a családjuk, hazudnak, vagy csak rosszul emlékeznek a dolgokra?

szept. 16. 13:55
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%

Szerencsére nem minden családban van jelen az erőszak! Egyébként az agyunk képes bizonyos szinten kizárni a bántalmazás emlékét, de mégis érzed, hogy megtörtént.

Ezért bár fizikailag nem emlékszünk a bántalmazásra, a tapasztalat és az érzések jelezhetik, hogy megtörtént.

szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

2, ezt azert csinaljak, azert mentik fel a szulot, mert az agy igy vedekezik az ellen, hogy megbolonduljon. Hogy fel tudja valahogy dolgozni azt, amit nem lehet: az volt a bantalmazo, akinek a vedelem, a feltetel nelkuli szeretet lett volna a dolga.

A folyamat hosszu es nehez: felismerni, miben vagy, tudomasul venni, szembenezni, feldolgozni, a helyen kezelni. Mert alapveto, hogy mindenkinek az a termeszetes, az a normalis, amiben felno. De, nem tudom elhinni, hogy ne erezne egy gyerek, akar akkor, amikor tortenik vele a dolog, akar majd kesobb, hogy az nem jo. Nem jo neki, rossz erzes. Es az erzesek mindig igazak, viszont eppen a bantalmazo szulok es a bantalmazo kozeg akarja ervenyteleniteni.

szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
11, pontosan! Es ekkor jonnek a triggerek, a flashback-ek - emlekbetoresek. A demonok. Random. Vagy eppen kivalthatja barmi barmikor. Eleg hozza egy arc, egy zene, egy illat, egy kep - teljesen mindegy.
szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Tehát szerinted a frusztráltságnak csak elnyomott gyerekkori bántalmazás lehet az oka?
szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
14, hat... Ha nem is csak ez, de kozre tud jatszani. Ezen kivul sajnos lehet barmi mas is, nem megfelelo kozeg: mergezo emberek, rossz munkahely, penzhiany, boldogtalan csaladi elet, szoval barmi. Amin valtoztatni kell, az ember mentalis egeszsege erdekeben. Kepessegei szerint.
szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

15, persze, de ezer meg egy oka lehet az embernek arra, hogy miért szar ember. Valamiért a kérdező csak az elfojtott bántalmazást tartja annak. Ez azért fura.


Nem tudom, ha velem valaki gonosz vagy csak kedvetlen, nem arra gondolok, hogy "aha, elfojtott trauma", hanem arra, hogy pocsolyába lépett, és most vizes a zoknija.

szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16, igen. De mas a pillanatnyi rossz kedv, vagy ha valakinek ez az allando letformaja. Hatalmas a kulonbseg. Az utobbi valoban nagyon nyomaszto tud lenni. En ismerek egy embert, o agyon van traumatizalva. Gyerekkori, fiatal- es felnottkori traumakrol van szo. Egy is sok lenne, nem meg igy egyutt. Na, vele aztan nem egyszeru. Tragedia, hogy ennek ellenere alapvetoen egy jo ember, csak menthetetlen. Napi harcok a demonjaival. Stb. Es kozben o maga is pontosan tudja, hogy valami nagyon nem OK vele. Teboly.
szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem akarnak emlékezni.


Van egy ismerősöm, általánosban egy osztályba jártunk, egy padban ültünk, szomszédunk is volt.

Mikor 3-ast kapott elkezdett zokogni, hogy ezért az apja agyon fogja ütni.

De kb olyan tragikusan, leborult a padra, mintha valami tragédia történt volna.


Az apjuk elég szigorú ember volt, nem agresszív, de megfagyott körülötte a levegő.


Fizikailag nem bántalmazta őket, de verbálisan igen.


Most már 30asok vagyunk, de facen mindig megy a "de szeretem a szüleimet" stb bejegyzések, aki nem ismeri őket totál más mozit lát.


A lányon látszik, hogy sérült, nem tudom hogy ez egy szerep e nála, de inkább arra tippelek, hogy nincs is tudatában, hogy ő bántalmazott gyerek, és valószínűleg ezért is viselkedik furán bizonyos helyzetekben.

szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
18, "A lányon látszik, hogy sérült, nem tudom hogy ez egy szerep e nála, de inkább arra tippelek, hogy nincs is tudatában, hogy ő bántalmazott gyerek, és valószínűleg ezért is viselkedik furán bizonyos helyzetekben." - errol van szo sajnos. Tankonyvi pelda. Feljebb irtam ennek a menetet, sokan vannak ebben a csapdaban sajnos. Erzik, hogy valami nem jo, csak azt meg nem ismertek fel, miben vannak.
szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van ilyen, de van, aki csak kellemetlen személyiség. Így született. Sőt, van akinek kinyalták a hátsóját gyerekként, és egy seggfej.


Mondom, nekem csak az a bajom, hogy manapság mindenbe traumát akarunk belemagyarázni. Ezzel pont az általatok leírt valódi traumáknak ártunk, mert senki nem veszi komolyan, ha minden trauma.

szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!