Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik egyszerűen nem emlékeznek bántalmazásra?

Figyelt kérdés
Bár mára már normális lett a kapcsolatom az anyámmal, mégis tisztán emlékszek például arra, amikor nyakon vágott. Viszont egy csomó embernek ahogy látom teljesen “normális” gyerekkora volt maguk szerint, de én ezt nem tudom elhinni mert olyan frusztrált módon viselkednek, hogy nem hiszem el, hogy ez nem a múltjukból ered. De mégis azt mondják milyen jó a családjuk stb. Akkor ezeknek tényleg ennyire jó a családjuk, hazudnak, vagy csak rosszul emlékeznek a dolgokra?

szept. 16. 13:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes nem ennyire egyszeru, sot. Regenyt lehetne irni rola.

Engem folyamatosan bantalmaztak gyerekkent ugy fizikailag, mint verbalisan. A tudat, hogy ezt csinaltak, megmaradt, de szerencsere! nem emlekszem pontosan, nehany jelenetet kiveve, de azok is halvanyodnak. Az agy vedekezik igy.

Minden bantalmazas traumat okoz, sokszor maradandot.

Az emberek jellemzoen nem hazudnak, nem emlekeznek rosszul, amikor ez szoba kerul.

A tudomany, ami ezzel foglalkozik, fiatal, csak nehany evtizedes. A temat a mai napig kutatjak.

Erkolcsi, etikai, szokasbeli, kulturkorbeli kerdesek is felmerulnek, az elobb irtak ertelmeben kell vizsgalni a temat.

szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy érte őket bántalmazás, de ezt nem szokták mindenkivel kibeszélni. Úgy vannak vele hogy senni közöd hozzá, és letudják egy szép hazugsággal.
szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Nagymamàm a közepesen negatív emlékeket is elfelejti. 99% biztos vagyok benne hogy gyerekkoràban bàntottàk mert nem emlékszik az egészre. És mai napig ha valakivel csak összeveszik akkor egy hónapig fújtat rajta, de egy év múlva màr nem emlékszik rà.
szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
3: igen! Sajnos. Arra nem emlekszunk pontosan, mi volt, csak az erzes, amit kivaltott, bennunk marad. Es az boven sok.
szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Bármilyen hihetetlen számodra, nem minden szülő bántalmazza a gyerekét.
szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Persze, önvédelem. Csomó esetet töröl az agyunk, ha pl. túl fájdalmas.
szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán nem emlékszem, a bátyám, feltesom többször megpofozott és ágyba dobott, nem tudom, hogy ez bántalmazásnak számít-e, 5 vagy 6 éves voltam, battyam 18 éves volt kerdezo nem ertem hogy lehetsz joban gondolom majd te is bantalmazni fogod a gyerekedet
szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Gyulolom az eroszak, minden formajat sose tudnam meg bocsatani
szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
7, igen, sajnos amit irsz, az kimeriti a bantalmazas fogalmat. A pofon is az! Az agyba dobas is.
szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#5 És bármilyen hihetetlen a te számodra, ez nem a többség
szept. 16. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!