Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy szerető jó szülő?...

Milyen egy szerető jó szülő? És milyen egy nem szerető rossz szülő?

Figyelt kérdés

szept. 14. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Hogy milyen szülő, azt nem tudom, de szeretőnek jó: diszkrét, nem hisztis és mindig kívánja a szexet.
szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerető, jó szülő: nézi a gyerek vágyait is, elfogadja úgy ahogy van, megvédi bármi is legyen, megpróbálja a gyerekét megérteni és ami a legfontosabb, önzés nélkül tesz mindent a gyereke érdekében.


Nem szerető, rossz szülő: felhányja a gyerekének folyamat, hogy mibe kerül, nem fogadja a gyerekét el, mert hát mit mond más, ha pl a csajnak rövid a haja mert így szereti, rendelkezni próbál vele, azon van, hogy maga mellett tartsa önző módon a gyerekét, érzelmileg manipulálja, nagyon sok mindent tudnék sorolni ide mégy de gondolom lejött.

szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem ennyire fekete-fehér. A legtöbb az átmenet...
szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos amilyen kevés a jó ember, olyan kevés a jó szülő, akinek számítanak a gyereke érzései, örül ha örömet szerez a gyerekének, fair play jellemzi.

A legtöbb anya úgy viselkedik mintha pisztollyal kényszerítették volna haza az abortuszklinikáról. Az ember nem érti az egészet

szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez bonyolult.

Én minek számítok?

Támogatom a gyerekem, megadok neki mindent, iszonyú büszke vagyok rá, teljesen jó a kapcsolatunk...


Néha pedig mikor felhúzza az idegeimet, ha megkérem valamire szépen nem csinálj meg, tudja, hogy felmérőt írnak az iskolába direkt nem tanul, van amikor szemtelen- olyankor büntetést kap, esetleg felemelem a hangom, megtiltom pl hogy elmenjen a baratnojehez.

Vagy a legutóbb nemet mondtam arra, hogy új telefont vegyek neki


Jó is és rossz is vagyok egyben, vagy hogy is van ez?

szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5os, a jó szülő lehet időszakosan rossz a gyereke szemében. Pl amikor a gyerek valamit akar, de a szülő tudja, hogy felesleges vagy árt neki, és ezért nemet mond neki. Lehet a gyerek azt mondja, hogy "Te vagy a világ legrosszabb anyja", de pl 20 évesen azt mondja, hogy "Köszönöm anya, hogy nem hagytad"
szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 igen, és még azt is megkapom, hogy de te engem nem szeretsz...

Pedig dehogynem szeretem, jobban mint bárki mást

szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, ne aggódj. Majd ha felnő egy kicsit, akkor benő a feje lágya. Tudni fogja, hogy mi mért volt, és azután hálás lesz mindenért. Az idő helyrehozza. (Mondom én ezt 21 évesként, aki most jött rá, hogy az anyukája nem is olyan balfék, mint hitte.)
szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!