Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez lehet apakomplexus? Érdemes...

Ez lehet apakomplexus? Érdemes vele pszichológushoz mennem ? 19L

Figyelt kérdés
Szóval. Nekem apukám alkoholista. És bár nem rendszeresen bántalmazott csak amikor egykét sörnél tobbet ivott vagy nagyon részeg volt, viszont ilyenkor nagyon. Én szeretem apát és soha nem haragudtam rá, csak egyszerűen nem bízom benne, és félek tőle. Amikor józan akkor többnyire a garázsban vagy lent a műhelyben dolgozik a biciklin vagy motoron. Amikor velünk van akkor meg gép előtt ül és híreket olvas meg filmet néz. És egyszer nagyon megvert Amikor este 8 után fürödtem, nem vettem észre hogy későn van, és akkor azt mondta hogy bárcsak meghaltam volna, bárcsak megfojtott volna miután megszülettem, és nem tudom megfogalmazni, de akkor valami belül nagyon eltört bennem. És amikor meglátok egy olyan apukát aki szereti és foglalkozik a gyerekével, egyszerűen csak összeszorul a szívem és mindig szomorú leszek. Mert hiába vagyok már fiatal felnőtt, mégis úgy érzem nem volt apukám, csak fizikailag. Azért én jó embernek tartom apát és szeretem mert sokszor elvitt családi programokra és együtt voltunk, meg néha foglalkozott velünk de mégis van bennem olyan hogy szeretnék egy olyan apát, akitől nem rettegek, akitől nem félek, akit ha megölelek akkor biztonságban érzem magam, aki nem lealáz a külsőm miatt és nem szégyenit meg, olyan apát akinek tudok beszélni magamtól hogy milyen a suli, a barátaimról, félelmeimről, meg az érzéseimről és bízhatok benne. Olyan apát akivel elmehetek apa lánya programokra, nem tart lelkiterrorban hanem szeret engem és sosem bántana. És olyan gáznak érzem ezt, olyan mintha belül még mindig kislány lennék. És én már soha nem leszek gyerek és soha nem fogom átélni ezeket a dolgokat, de mégis vágyok rá pedig tudom hogy már nem kéne. De mindig kíváncsi voltam milyen lenne egy olyan apát megolelni akiben megbízok és felnézek rá. És ugye vallásos család vagyunk, anya félt apától elválni. Egyszer volt nálunk a gyámügy de akkor is úgy éreztem meg akarom védeni apát szóval hazudtam.

szept. 11. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem apakomplexus. Az lenne apakomplexus, ha egy ilyen apafigurát választanál partnernek.
szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Az én szerelmem 24 évvel idősebb nálam. EZ apakomplexus . Amit írtál, az nem.
szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nagyonis érdemes, sőt! Szerintem egy kedves férfihoz, aminek meglesz az a veszélye, hogy beleszeretsz, viszont az az előnye, hogy ha ilyen nem valós módon is, de megkapod egy idősebb férfitól azt a törődést, amit apukádtól kellett volna kapnod. Csak persze a terápia lezártával vissza kell tudni térni a valóságba, de már átdolgozva.
szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen érthető az, hogy vágynál normálisabb apára.


Egy átlag családban az apa teremti meg az anyagiak nagyobb részét, ami fontos ahhoz, hogy a gyerekek jó iskoláztatást kapjanak, felnőttkori önállósodásukhoz is nagyvonalúbb legyen a támogatás.


Ebben a helyzetben lányok tipikus hibája, hogy magukban nem bízva idősebb (már 30+ is bőven az) pasasnak alárendelik magukat, aki hitegeti őket komoly megbecsüléssel, de közben szándéka csak pár éves "lízingelés". Az ilyenek végén a lánynak lesz kb. egy bőrönd már nem divatos holmija.

Míg ha fiatalok házasodnak, akkor közösen vesznek ingatlant.


46F

szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Te majd valahonnan máshonnan visszakapod azt, amit gyerekként nem kaptál meg, csak legyél nyitott a jó dolgokra. Az élet szinte mindig "döntetlenre játszik." Két dolgot azért tarts be: Ne láss (női naivitással) többet bele bizonyos férfiakba csak azért, mert ki vagy éhezve a szeretetre, és az apád rossz példája inkább tanulság legyen számodra a(z esetleges) leendő gyereked nevelésének szempontjából, ne pedig követendő út.
szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem apa komlexus. Apak. az amikor olyan ffit keresel (korban, habitusban) párnak, aki apádra vagy az általad elképzelt apa szerepre hasonlít.


Ez "egyszerű" szeretet és biztonság hiány.

szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
#3 azert mert 24 evvel idosebb a szerelmed nalad az nem apakomplexus :D tudtommal az az apakomplexus amikor apa fizikailag vagy fejben nem volt ott ahol kellett volna lennie es elhanyagolta a lanyat ES apai torodesre vagyik a parjatol.
szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
7, részben igazad van, de nem írtam, hogy nálam mi vezetett ehhez. De nem magamat akartam sajnáltatni. De tessék, örülj: Apám alkesz volt és csak bántott, amíg láttam egyáltalán. 5 éves koromig. Aztán le sem szart. A mostoha apám pedig azt várta, mikor nem leszek szűz és örülök, hogy nem lettem tőle terhes. Megfelel? Itt az oka.
szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Kérdezőlány, apád egy nárcisztikus mentális beteg. Ez nem a te hibád. Itt leplezed le:


"...de mégis van bennem olyan hogy szeretnék egy olyan apát, akitől nem rettegek, akitől nem félek, akit ha megölelek akkor biztonságban érzem magam, aki nem lealáz a külsőm miatt és nem szégyenit meg"


Normális apa, normális ember így nem viselkedik. Ez a nárcisztikus nyavalya viszont egy gyógyíthatatlan betegség gyakorlatilag. Ne akard megjavítani, ne várj javulást, menekülni kell!

Majd összejössz más emberekkel, csak válogasd meg és minden rendbe jöhet. Ha véletlenül egy idősebb férfiban találod meg a rendes embert, olyan is előfordul, nektek lányoknak elég tág lehetőségeitek vannak, fiatalabb vagy idősebb, válogathatsz bátran.

Nyilván, ha jelentősen idősebb, rád süthetik az apakomplexust, de igazából ennek nincs jelentősége, ha te jól érzed magad valakivel, mások nem számítanak.

szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Ne diagnosztizálj. Nem monden alkesz, és nem monden bántalmazo narcisztikus. Lehet hogy azert lett bántalmazott az apa mert alkesz lett, a függoseg nagy úr. És valószínű a gyerkeet hibáztatja a még nem valósult álmokért "azt mondta hogy bárcsak meghaltam volna, bárcsak megfojtott volna miután megszülettem".

Kerdező az apakomplexus azt jelenti hogy a leendő párosban az apát keresed, ezért választasz apád korabeli embert párnak. Neked apahiányod van, szeretethianyod. És ne védd tovább apádat. Vedd észre hogy nem gyarthatsz kifogást az ő vállalhatatlan viselkedeseert. Egy szülő nem viselkedett így. Bele fog telni pár évbe amíg ezt megerted és elfogadod, ez nem megy egyik napról a másikra.

szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!