Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik azt a gyereküket pumpolják, aki nagyobb anyagi rászorulónak mutatja magát, miközben a józanul és racionálisan gazdálkodó gyermeküknek nem adnak semmit "nincs rá szükséged" címszóval?

Figyelt kérdés

#pénz #támogatás #rászoruló #lehúzás #Pumpol #Anyagi rászoruló
szept. 9. 02:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ilyen, és nagyanyám. Tesómnak nincs semmilyen végzettsége, nem szeret dolgozni, 10évvel idősebb nálam, de nekem 2x annyi munkaviszonyom van, mint neki. Ő válogat a munkahelyek közt, mert semmihez nem fül a foga. Mindenkinek azt hajtogatja, hogy a 14éves gyereke miatt nem tud se tanulni, se dolgozni. A rokonok állandóan megsajnálják és pénzelik. Öreganyámnál már addig eljutott, hogy az egész házát ráíratta.


Engem kirugdostak kb a családból. Van egy főiskolám meg diplomám. Munkásszállón laktam évekig, sose segített senki se egy pohár vízzel, se takaróval, se pénzzel. Egy szatyorral meg egy táskával mentem a világba. Nekem semmi nem járt soha a "családtól", még én adtam a semmiből is. Rólam ráadásul a tesóm el is híresztelte a családba, hogy szerinte televagyok lóvéval, pedig sosem voltam, ellenben szorgalmas voltam mindig, minden munkát elvállaltam, tanultam a saját erőmből, de nemis vagyok adósa senkinek. Jobb is így!

szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem tamogattak. Kajat kaptam, de egy ido utan mindent magamnak vettem. Volt osztondijam.

Ugy kepzeljetek el, hogy meg a ballagasomra sem adtak (se fodraszra, se ruhara). Kolcsonkert ruhaba mentem, a hajammal nem tudtam mit kezdeni. Genetikailag szaraz, seprus hajam volt, de Anyam szerint szep volt ugy is. Mindig csufoltak miatta, es meg ballagasra is ugy mentem, pedig lett volna ra penz. Akkor 14 evesen nem ertettem a frizurazashoz, es akkoriban meg a hajvasalo sem volt elterjedve, hogy valamennyit javitsak a kinezeten.

A fogsorom NAGYON durvan girbe-gorbe volt, Anyam azt mondta, hogy szep az ugy. Testveremnek EGY szem foga allt ferden, neki azonnal csinaltatott fogszabalyzot.

Kozepiskolaban mar magamnak meg tudtam venni a ruhakat. Aztan fizettem a fogszabalyzomat, a jogositvanyomat, MINDENT.

Ezzel szemben a testvereim a mai napig penzelve vannak. Jogsit Anya fizette, fogszabalyzokat, lezeres szemmutetet, magan egyetemet.

En vegig osztondijjas voltam, es csak en fejeztem be a kepzest. Tesok nem. Szoval errol ennyit. Mar ott vannak negyven korul, es se rendes munka, se semmi.

En ferjhez mentem, jol keresek, rendezett eletem van.

Anyammal viszont tavolsagtarto vagyok. O azzal magyarazza a tortenteket, hogy az osszes gyereke kozul, en vagyok a legtalpraesettebb, en mindig feltalalom magam, nekem nincs szuksegem segitsegre, ugy mint a tesoimnak.

Jah hat igen..nekem is jol esett volna, ha legalabb 1-2 dologban tamogat, de mivel lattam, hogy nem tudok ra szamitani, igy kenytelen voltam egyedul boldogulni. Rohadt nehez volt, de valamilyen szinten buszke vagyok magamra, hogy feltalaltam magam, viszont a mai napig faj ez az egesz.

szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%
11es, a gyereknek meg majd joga lesz tojni rájuk ha rászorultak lesznek és hagyja őket éhenhalni.
szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

23as vagyok. Nekem "apám" ilyen. A testvéremet mindig tolta pénzzel, nekem kb semmi. Azzal magyarázta én talpraesettebb vagyok. Igen mert egy 14 éves annyira talpraesett és nem kellene neki a szülők támogatása. Vagy mondjuk 3-4 évente egy télikabát ha kinövi vagy tönkremegy. 18 évesen elhúztam tőlük, azóta a nagyon kötelező pofavizit és ennyi.

Érdekes módon mikor megvénült és baja lett, a szent gyermek tojik rá, engem hívogat hogy vigyem orvoshoz mert ő egyedül nem tud menni. MOndtam neki hívjon betegszállítót ha akar nekem jobb dolgom is van, épp készülünk Kambodzsába nyaralni 3 hétre. Utána meg azért vergődött hogy én jól élek segítsek neki fizetni házi betegápolót, mert ő felkelni is alig tus a műtét után. Mondtam neki, intézze az önkormányzatnál heti 2-3 óra van ingyen. Még ő volt felháborodva.

szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
#23 Miert nem mondtad neki, hogy forduljon ahhoz a gyerekehez, akit tamogatott?
szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
25, próbált, de tojt rá, ahogy írtam is :-D
szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

24-es: Gratulálok a kambodzsai úthoz, örülök, hogy oda eljutottál!

Meg gratulálok, hogy nem lettél egy megvetemedett altruista, aki a világi rohadalom donorját körbe ugrálja mazochista módjára. Kitartást és további sok sikert!

szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%
Majd a papa megoldja. Eladja ma házát és beköltözik egy nyugdíjas otthonba. Vagy eltartási szerződést köt valakivel.
szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

27

Az ilyenek szrnak mindenkire, keresnek valami kifogást. Például nem kapott toronyórát lánccal.

szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
29: csak nem maga az apuka, aki magára ismert? vagy sorstárs? Azért ha 2-3 gyerekből az összes leszarja, nem gondolja, hogy valamit elcseszett?
szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!