Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik azt a gyereküket pumpolják, aki nagyobb anyagi rászorulónak mutatja magát, miközben a józanul és racionálisan gazdálkodó gyermeküknek nem adnak semmit "nincs rá szükséged" címszóval?

Figyelt kérdés

#pénz #támogatás #rászoruló #lehúzás #Pumpol #Anyagi rászoruló
szept. 9. 02:18
1 2 3 4
 11/31 NTBS ***** válasza:
52%
A szülő arra költi a saját pénzét amire akarja.
szept. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
67%
Azt, hogy a szülők joga, lehetősége ezt eldönteni, a gyerekeké meg az, hogy hogyan reagálják ezt le. Általában az egyik gyerek mindig többet kap, mint a másik, ha egy rövidebb időszakot nézünk. Munkatársam pl. segített 5-6 éve házat venni a fiának, odajárt felújítani, elindította az életben. Közben a lánya semmit nem kapott. Most a lány ért oda, hogy házvásárlás, most vele csinálja végig ugyanezt, a fiú nem kap semmit. Most ő a "rászorulóbb". Szerintem ezzel semmi baj nincs.
szept. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
60%

De ha neked nincs is szukseged a segitsegre akkor mit cirkuszolsz ?


Anyagilag nekem sincs, testveremnek viszont nagyon is szuksege van ra.

Engem nem erdekel . Mert ha nekem is szuksegem lesz rajuk akkor rajtam is segiteni fognak.

szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%

1. A pumpol nem ezt jelenti - ahogy már sokan leírták.

2. a 9-nek igaza van.

3. Ugyanezt a kérdést feltehetnéd a szüleidnek is. (Gondolom, te vagy a józanul és racionálisan gazdálkodó gyermek.)

szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
Azt, hogy igazságtalan barmok. Egyszer ha 2 gyereket tudtak csinálni, azokat akkor is egyformán kell kezeljék, ha a másik nem tud leválni tőlük. Miben másabb az a gyerek, aki viszi valamire az életben és át, aki egy tekergő, éretlen felnőtt kamasz? Ugyan abból a lyukból pottyantak, de gondolom gyerek korotokban is ő volt a kedvenc mi? Nem tudták megtanítani az életre.
szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%
A pumpolni szó pont az ellenkezőjét jelenti.
szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
92%
Mindig megvan a kedvenc gyerek. Szerencsére nekem nincs tesóm, de a szüleim is megjárták. Nagyszüleim mindig a másik fiukat pártolták, mert ő nem tudott önállósosdni. Házat építettek neki, vállalkozást indítottak, ami mai napig nagy bevétellel működik, és amibe apámat használták ki, mert ő is ment dolgozni neki, mert így szokták meg, hogy őt mindig segíteni kell. Ő köszönte szépen, egész nap kocsikázott, és azért segítették, mert fejetlenül csinált 4 gyereket, míg apuéknak csak én voltam. Apuék maradtak a sz@rban, és a másikon most gazdagok. Nem mindig felváltva segítik a gyerekeket, és nem egyenlően. Én ezért haragudtam sokat a nagyszüleimre, mert a gyermekkorom sok nélkülözéssel telt emiatt és a felnőttkorom eleje is. És persze csináltak egy alkoholistát, mert apám bánatában hogy ilyen igazságtalanok az italhoz nyúlt, ahelyett magán segített volna, és kitörjön a családból.
szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan ez a helyzet nàlunk is. Mi csendben törlesztgetjük a lakàshitelt, idèn nem is nyaraltunk, egy egy napra kiruccantunk esetleg kiràndulni.


A testvèremèk olyan èletszínvonalat tartanak fent, amit mi nem tudunk megengedni. Vagyis megtudnánk, csak másra tesszük félre a pénzt.

A gyereknek csak drága ruhákat vesznek, nyaralàsnàl nem nèzik, hogy mi mennyibe kerül, küldik mindig a kèpeket, hogy merre jàrnak, miket esznek. Szüleink pedig rendszeresen küldenek nekik 100-200 ezer forintot, mikor mennyit tudnak megspòrolni, azzal az indokkal, hogy nagyon sokba kerül nekik èlni, sok a kiadàsuk.


Közben nekem panaszkodnak, hogy mennyi mindent kellene otthon lecserèlni, vagy újítani.

Nem szòlhatok bele, azt csinàlnak a sajàt fizetésükkel, amit akarnak.

A tesóm nem szokta megkérdezni, hogy otthon milyen helyzetben vannak. Ritkán jön haza, hotelben száll meg, nem látja, hogy milyen helyzetben vannak szüleink. Mindig is szegények voltunk, kiélvezi, hogy kicsit feljebb jutott, csak azt nem látja be, hogy 30 felett még szüleink adogatják neki amit félre tudnak tenni, és még így is azt hallgatjuk amikor hazajön, hogy ott milyen nehéz, milyen sokba kerül minden.

Abban reménykedik, hogy nyer a lottón és akkor “elhúz” innen, és többet színét sem látjuk.

szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy a szülők nem racionálisak, és érzelmileg kihasználja a másik gyerek őket. De szinte minden szülő ilyen. Nagyon sok gyerek simán "játszik" a szüleivel az érzelmeikre hatva.
szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem fair de nem is olyan meglepő

Sok ilyen esett van.

Nekem nem a pénztárcámnak esne rosszul hogy nem kapok semmit míg a testvérem igen, hanem a lelkemnek. Ez annyira kivételezés. Szerencsére van olyan jó keresetem hogy nem kell a pénz otthonról, visszautasítanám ha felajánlanák de az hogy még felnőtkorban is menne így a kettős mérce, na az rosszul esne.

Mondjuk a nap végén nem igazán viselne meg mert hozzászoktam és van biztos anyagai életem de ha ez a kettő nem állna fent akkor az alap igazságtalan érzés mellé még párosulna egy két érzelem.

Itt tesód a kedvenc és te nem tudsz semmit tenni ez ellen

Bár az ilyen szülőt nem értem

szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!