Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire normális,...

Szerintetek mennyire normális, hogy apám mikor mesél valamiről, akkor mindig csak a 60-80-as évekből emel ki valami sztorit?

Figyelt kérdés
Apám 69 éves, én meg 29. Ha mesél valamit, akkor mintha 2000 után nem történt volna vele semmi. Hanem random emberekről beszél, akiket én nem ismertem, valszeg nem is élnek már.

szept. 1. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az emberi agy.

Minél idősebb, annál jobban elfelejti a friss emlékeket, a régieket viszont élete végéig megőrzi.

Ez így normális.

szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért jegyezd meg a tanulságokat benne, vagy csak a viccet, szórakoztató elemet. Az élet egy körforgás, eljön az idő, mikor te magad fogod ezeket mesélni.
szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 2000 után nem történt vele semmi érdekes, minden a megszokott, unalmas módon ment
szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor volt fiatal es akkor tortent vele a legtobb dolog gondolom.

Oszinten mondom, hogy a hetkoznapok nagyon be tudjak daralni az embert, foleg ha valakinek mar csaladja van.


Ezt en is tapasztalom magamon, szinte minden napom ugyanugy telik, amiota megszuletett a kisfiam. Oke hogy megyunk ide-oda, de azert ez mar nem az az elet, amit 15-26 eves korom kozott eltem :D

Rutinszeru, monoton az egesz. En se nagyon tudok mit meselni, mert az, hogy elmegyunk a boltba meg a jatszohazba, valljuk be, nem valami izgalmas es maradando elmeny.

szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szomorú egyébként, de én pl össze tudnám foglalni kb 2 mondatban mi volt velem ebben az évben.
szept. 1. 11:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éves vagyok, és a lányomnak mindig csak arról mesélek mi volt akkoriban az iskolában, miket éltem át, vagy a gyerekkoromban milyen volt otthon, miket csináltam

A 2010 előtti dolgokat.

2010-ben jöttem össze a férjemmel, és valóban az utána való dolgokról már nem nagyon mesélek neki

szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Vannak, akik szeretnek nosztalgiázni, én nem. Idősebb nő vagyok, az agyamra megy, amikor a régi idők után siránkoznak. Hogy akkor minden jobb volt. Egy frászt volt jobb.
szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy önkéntelenül jön az ilyesmi. Pályakezdőként azt hittem már nem is emlékszem a kisgyerek koromra.

Ahogy meg anya lettem, az ovis gyerekemnek az ovis koromról, a sulisnak az iskolai emlékeiről, és így tovább meséltem. Valahogy azok a helyzetek, amibe a gyerekünk belekerül, előhívja az azonos életkorunkban átélt dolgokat.

szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút normális. Akkor volt gyerek ill. fiatal. Közel 70 évesen jó visszaemlékeznie erre az életkorára.

Nem értem, mi bajod van ezzel.

szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SZTANN ***** válasza:
87%

Abszolut normális, és neked hasznos is, mert így azokról az időkről szerzel konkrét ismereteket. Egyébként a szülő - bármilyen korú - a gyerekének legszívesebben abból az életkorából mesél, amilyen korú a gyerek (vagy unoka), kicsit nevelési célzattal, jó tanácsként vagy éppen elrettentésként.

8. : PONTOSAN!

szept. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!