Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy leszbikus vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! El szeretném mondani a szüleimnek hogy leszbikus vagyok, de nem merem. Jó ötlet lenne titokban tartani? Ha nem akkor írnátok tippeket hogyan kezdjek bele főleg a homofób apám előtt? Van pár olyan ismerősöm akik szintén nem heterók ők már elmondták a szüleiknek, őket is megkérdeztem de nekik nincsenek olyan szigorú és homofób szülei. Várom a válaszokat, előre köszönöm!!

aug. 25. 16:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
#8-as, volt barátom szülei annyira homofóbok hogy kirakták a srácot a házból konkrétan amikor kiderült hogy meleg, 2,5 hónapig nálunk lakott, ha nem lettek volna jogi következményei mert kiskorú volt (16) vissza se fogadják szerencsétlent. Néha jobb tényleg titokban tartani... :(( El sem tudom képzelni mi lett volna ha anya nem engedi hogy nálunk maradjon.
aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom, hogy ez történt, de a kérdező leírta, hogy jó a kapcsolata a szüleivel, és nem feltételezném normális, intelligens felnőtt emberekről, hogy ezt teszik a kiskorú gyerekükkel.
aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%

Akkor még nem láttál eleget a világból... Nagyon sok olyan ember van, akit alapvetően intelligensnek ismersz meg, aztán bizonyos kérdéseket illetőnek kiderül, hogy meglehetősen radikális nézeteket vall.

Az, hogy jó a kapcsolat a szülőkkel, nem jelenti azt, hogy ez megmarad akkor is, ha coming outol a gyerek. Abszolút nem garancia, meglehetősen naiv lenne erre alapozni. Nekem is viszonylag jó velük a kapcsolatom, mégsem mondom el nekik, mert abban a pillanatban ez változna.

aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%
Az intelegenci a nem jeleni ,hogy elfogadó. Ez 2 végtelenül különböző dolog.
aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Szerintem engem azért nem raknának ki otthonról mert azért ők nem olyanok tehát ők mindenkit elfoagdnak (általában) de azért tudom hogy nem annyira örülnének neki. Anyám nem homofób apámból meg nem nézem ki hogy nagyon kiakadna de más szemmel nézne rám. Pl. tv ben pride felvonulás reakció: fúj. bármilyen ember egy műsorból akiről kiderül hogy nem heteró: jesszus/fúj/ilyet nem nézünk többet stb stb
aug. 27. 21:21
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok, volt barátomnak is nagyszerű kapcsolata volt a szüleivel, mindent megtudtak beszélni, családi programokat csináltak, jó kapcsolatuk volt egészen addig a pontig. A jó kapcsolat sajnos sok esetben nem jelent semmit.
aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
26 nagyon sajnalom akkor még atgondolom
aug. 28. 15:43
 28/29 anonim válasza:
53%

1. milyenek a szüleid a család, volt -e ez már téma.

2. hány éves vagy, velük lesz-e még, meddig fogsz velük lakni.


Nehéz tanácsot adni anélkül, hogy nem ismerjük a körülményeket.

szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idősek a szüleid? Ez egy nagyon lényeges pont abból a szempontból, hogy ha coming outolnál, akkor utána még mennyi időt kellene leélniük a tudattal.
szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!