Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám azt...

Mit tegyek, ha apukám azt mondta, hogy mások pénzén élősködöm?

Figyelt kérdés
Tény, hogy néha elfelejtem leszedni az asztalt, vagy elpakolni magam után, de azon vagyok, hogy ne legyen így. Sajnálom, ha őket bosszantja, de sosem kérek semmit, ők pedig mindig idegesen ugatnak rám, ha elfelejtek valamit. Valóban kicsit hebrencs vagyok, de szerintem ez nem a világ. A húgom ellenben folyamatosan nyafizik valamiért, az apukám pedig gondolkodás nélkül vásárol neki. Nagyon igazságtalannak érzem. Tudom, hogy nem úgy gondolta, de nekem úgy jött le, mintha nehezményezné, hogy ő tart el.

aug. 23. 16:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%

Mindig az idősebb tesók szívják meg a legjobban.

Meg ők vannak cseszegetve a legtöbbet.

Ez mindenhol így van.

aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%
11es szép, ha már az is csesztetés ha elvárják hogy elpakoljon maga után, Normálisaknál ez alap
aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem szabadna mindenkinek gyereket vállalni.
aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Basszus azért elmosogatni, meg elpakolni (legalább magad után) legyen már evidens.

Még egy 2-3 éves picike is képes maga után elpakolni a játékait (kisgyermeknevelő vagyok).

aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Arra most hogy a gyerek nem pakol el ne az legyen már az első válaszreakció hogy "élősködsz a pénzemen".

Ez egyáltalán nem igaz. Ha azt mondaná, hogy szétszórt vagy, vagy hogy figyelj már oda mit csinálsz, takaríts el magad után oké, érthető.

De rögtön egy ilyet kijelenteni. Nincs logikai kapcsolat a kettő között.

Az apa sem tudja mit beszél.

Más pénzén élősködő...

Más pénze alatt a sajátjára gondol. Amit elvileg azért keres hogy q családját eltartsa, ami a felelőssége is.

Az élősködés pedig erős túlzás. Ők akartak gyereket tudta hogy el kell tartania 18 éves koráig. Szóval nem értem hogy most miért lepődik meg és sérelmezi hogy ő fizeti a te kajád, ruhád, iskolád stb

aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Én sem voltam egy "tökéletes kamasz", sokszor rám kellett szólni, hogy mit csináljak.

Anyu felhívott a munkából, elmondta mit kér (betenni egy mosást, teregetni, vasalni stb.) és megcsináltam.

Nyilván az ő "dolguk" volt eltartani, de azért alap, hogy résztvettem a családom életében ilyen szempontból is, mert egy csapat voltunk.

Ezzel az erővel mindenki kihúzhatná magát a "szüleim vállaltak, nem én akartam megszületni" dumával minden alól. Azért ez nem így működik.

aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

De azért az apa fogalmazása elég sarkos.

Más szavakkal is lehet nevelni, nem rögtön parazitához kell hasonlítani a gyereket ha az épp nem pakol el maga után csak felszólításra.

aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%

#17, Oké, nem szabadna így fogalmaznia, az tény. De gondolom ez volt az ezredik alkalom, hogy rá kellett szólni a kérdezőre és betelt a pohár.

Nyilván nem szép, de teljes mértékben érthető, hogy dühből, meggondulatlanul kicsúszik egy ilyen a száján, ha már hetek óta rongyosra tépte. Előfordul, ő is emberből van.

(Én is mondtam kamaszként apumnak, hogy utálom és rossz apa, pedig nem így van).

aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
16 évesen el kéne tudnod pakolni, elmosogatni magad után és suli mellett sem rokkannál bele egy kis napi házi munkába. Kicsik még a gyerekeim, de már tanulják és ha 16 évesen is nekem kéne utánuk pakolnom állandóan, gyorsan tudatnám velük, hogy bőven képesek rá. A 7 éves is el tudja öblíteni a tányérját. Ennyit arról, hogy hebrencs vagy, de próbálkozol. Nem eléggé.
aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%
Hát, nem tudom, beteges feleséggel nekem is elég sok marad a nyakamon, de ilyen "á, minek elmosni", meg "hanyadik helyén keressem a..." jellegű felordításaim a legdurvábbak, és nem ver a víz, hogy végül csak rám marad minden, akkor is, ha mozdulni se tudok, ha leültem öt percre. Súlyos jellemhibák is lehetnek mögötte, de minimum lenne, hogy legalább így jócskán megkésve belemélyed az önismerete gazdagításába végre, anélkül nem is tudom, mit akar.
aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!