Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám azt...

Mit tegyek, ha apukám azt mondta, hogy mások pénzén élősködöm?

Figyelt kérdés
Tény, hogy néha elfelejtem leszedni az asztalt, vagy elpakolni magam után, de azon vagyok, hogy ne legyen így. Sajnálom, ha őket bosszantja, de sosem kérek semmit, ők pedig mindig idegesen ugatnak rám, ha elfelejtek valamit. Valóban kicsit hebrencs vagyok, de szerintem ez nem a világ. A húgom ellenben folyamatosan nyafizik valamiért, az apukám pedig gondolkodás nélkül vásárol neki. Nagyon igazságtalannak érzem. Tudom, hogy nem úgy gondolta, de nekem úgy jött le, mintha nehezményezné, hogy ő tart el.

aug. 23. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves vagy? Tanulsz még?
aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Le ne írd hogy hány éves vagy és mit csinálsz...
aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Pedig szerintem úgy gondolta.

Nehezményezi hogy ő tart el. Ezt csak az árnyalja hogy ha kiskorú vagy akkor neki kötelessege eltartani, ő akart gyereket azzal 18 évig felelősség van. Ha nem vagy kiskorú, nem is tanulsz már akkor valamilyen szinten érthető hogy azt szeretné hogy legyen saját kereseted ne őt húzd le. Bár ha jó kapcsolatotok lenne alapból nem bukna ki ez ennyire erősen. Még tudnátok normálisan beszélni nem menne itt a passzív agresszív célozgatás.

Az hogy más mércével mér benneteket hugoddal az mellékes, főleg ha ő még kiskorú.

aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? Tanulsz még? - 16, igen.
aug. 23. 17:15
 5/25 A kérdező kommentje:
3 - as. : Én is kiskorú vagyok, semmit nem kérek, ami többletet jelentene neki.
aug. 23. 17:17
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
Gondoltam, hogy 16. Pont azon a szinten is vagy…
aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%
Arra készülj, hogy ha elmúlsz 18, valszeg repülsz.
aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

Ebben az estben ignoráld. Tudom nehéz mert iszonyat rosszul esik és igazságtalan is, de próbáld kizárni.

Neki ilyen nem is lenne szabad éreztetni. Neki kötelessége szülőként eltartani téged. Az most hogya házimunkában néha szólni kell hogy csináld nem ok arra hogy így kezeljen téged.

Én már most azon lennék hogy egyetem alatt koliban legyek. Gyűjteném diákmelóval a pénzem. Után otthagynám őket. Csak látogatni járnék haza.

aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Fogalmam sincs, hogy milyen a kapcsoltatotok, mivel nem derült ki a leírásból. Annyit tudok mondani, hogyha tényleg próbálsz ez ellen tenni és a kapcsolat is olyan édesapáddal, akkor el tudod mondani neki ezt. (tudom, sok helyen nem ilyen a kapcsolat, de a kommunikáció kulcsa nagyon sok mindennek)

Lehetséges, hogy stresszes valami miatt és rajtad csattan(t).

aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Segíts többet otthon, nem fognak ilyeneket mondani.
aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!