Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik azok a dolgok, amitől jó...

Mik azok a dolgok, amitől jó anyának tartod anyukádat?

Figyelt kérdés
Akinek felnőttkorban is jó a kapcsolata az anyukájával, szerintetek miért volt anyukád jó anya?
aug. 6. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben mellénk állt. Nem volt olyan, hogy ne hitt volna nekünk. De persze ehhez az is kellett, hogy úgy nevelt minket, hogy ne hazudjunk, ne sumákoljunk, ne ferdítsük a történteket.


Mi ketten voltunk tesómmal neki a legfontosabbak. Nem elkényeztetett minket, hanem a mi érdekünk volt mindig az első neki.

aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal mai napig (pedig már felnőtt vagyok, nekem is van 2 gyerekem).


Talán a legfontosabb a szeretet, az őszinteség és a bizalom. Én ezeket mind megkaptam gyerekkoromban, amiért nagyon szerencsésnek érzem magam. Kaptam szidást is, amikor megérdemeltem, sőt kifejezetten szigorú szülő volt anyukám, de mindig megbeszéltük a problémákat, sosem sepertük a szőnyeg alá. Bármikor bármiről lehet vele beszélni a mai napig, segít ha kérdezem, vagy csak meghallgat, amikor arra van szükségem.


Igyekszem nagyon, és csak remélem, hogy legalább ilyen jó anyukája vagyok a saját gyerekeimnek.

aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is azért teszem fel a kérdést, mert én is szeretnék jó anya lenni, de az én anyaképem nem jó. Nem tartom a kapcsolatot anyámmal, soha semmit nem lehetett neki elmondani, mert megvert vagy kicikizett, sosem vett komolyan. Ezért érdekel, hogy mitől lesz valaki jó anya. De, hát úgy néz ki, hogy akkor pont az én anyám ellentéte lesz az.
aug. 6. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Anyai szemmel erre nem tudok válaszolni, de mint felnőtt ember, igen. Sokáig úgy gondoltam az én anyám szörnyű anya volt, nem volt magánéletem, folyton kigúnyolt, cikizett, kinevetett. Főleg ha sírtam. Rengeteg traumámat okozta ő, főleg a sírással kapcsolatban. Nem merek sírni senki előtt a mai napig.

De! Ő is csak egy ember, tele hibákkal és tele jó tulajdonságokkal is. A veszély érzékelését jól meg tudta nekem tanítani, és az intelligenciámat is neki köszönhetem. Szigorúan voltam nevelve, nem kényeztettek el, ami nálam pozitív dolog.

Ha egyszer szülő leszek, nyilván összességében nézve nem szeretnék olyan lenni mint anyám. De azért van amit el fogok tőle tanulni, mindent azért nem csinált sz.rul. Így kell ezt felfogni. Minden ember hibázik és minden embernek van egy története, még a saját szüleinknek is.

aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
88%
Mindenben segít, támogat ugyanakkor erényes, nem engedi hogy bármi olyan dolgot tegyünk amely rossz lehet számunkra. Sosem adja fel ha valami nem jön össze és igazi példakép
aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
En a nagymamamat tartottam az anyamnak. Sokszor atolelt,meghallgatott,sose orditott velem,uljettem az oleben (soha nem csinsltak velem ezeket a szuleimmindig nyugodt bekes legkor volt nala. Eltette az o odaa rajzaim. Mindig kovetkezetes igazsagos volt velem. Ott biztonsagban ereztem magam naluk es alig akartam hazamenni a sajat szuleimhez,akik nem tudtak szeretni csak terrorizalni .
aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

#4 vagyok.


Megtudhatnám miért lett lepontozva a válaszom?

aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!