Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érik meg? Velem van...

Miért nem érik meg? Velem van a gond?

Figyelt kérdés

A 20as éveim közepén járok és már tiniként is elmondtam a szüleimnek, hogy én nem akarok gyereket. Valószínű amúgy képtelen is vagyok rá, mert kb 8 éve folyamatosan szedem a fogamzásgátlót hormonproblémák és nagyon erős és hosszú ideig tartó menstruációk miatt. Erről nem beszéltem az orvosommal de szerintem az a tény, hogy tiniként kellett elkezdenem fogamzásgátlót szedni, amikor a test a legjobban változik, az nagyban befolyásolhatja, hogy egyálltalán képés lennék e gyermeket szülni.


A rokonaim viszont szinte minden családi összejövetel alkalmával szóba hozzák, hogy én mikor akarok gyereket. Tegyük hozzá, hogy párkapcsolatom sincsen egy jó ideje, szóval nincs kitől.


De volt olyan rokonom, aki győzködött róla, hogy próbáljam meg a lombikot, vagy a béranyaságot.


Ez már nekem kellemetlen. Olyan sok hely felől hallom azt, hogy miért jó a gyerek, hogy néha úgy érzem velem van a baj. Hogy én gondolom rosszul.


A jelenlegi helyzetemben egy albérletet bérlek és a fizetésemből éppen kijövök hónap végén, ha gyermemet vállalnék, nem tudnám megadni neki a minimumot sem.


Nektek erről mi a véleményetek?



júl. 19. 23:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is az a gond akarsz e vagy sem, majd az élet meg te eldöntöd.


Itt az a baj szerintem, hogy pofátlanul vájkálnak az intim ügyeidben mondván de ők rokonok. Na az ilyenek tudnak mély sebeket okozni pár mondattal amikre évek után is gyomorgörcssel gondolsz.

Igenis kérd ki magadnak ezt s ha ilyent kérdeznek nyugodtan személyeskedj te is, vagy mondj bármit amitől befogják.

Ha megbántódnak is maguknak köszönhetik.

júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
21, teljesen igazad van, csak sajnos az ilyen közegben az ő torkának húszan ugranának, hogy ne szemtelenkedjen, nem kell egyből(!) megsértődni, csak féltik meg ilyenek...
júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Egyrészt, röviden, nincs veled baj, nem akarsz és kész. Bármennyire szeretnék démonizálni, lehet tudatosan gyermektelenként teljes, boldog, életet élni.

Másrészt, ne te gyártsd a fejedben az elméleteket, hogy lehetne-e vagy nem. Ha kíváncsi vagy járj utána.

Harmadrészt, ha te egyértelműen kijelented, rövidre zárod a témát, hogy nem akarsz gyereket és kész, akkor le van zárva a téma. Aki ezek után is erőlködik, azt le kell szerelni. Van számtalan módja, de neked kell tudni, mi válik be. Kamuzhatod, hogy már utánajártál orvosokkal, nem lehet gyereked, elviccelheted, beleállhatsz a vitákba, ironizálhatsz, rájukcsaphatod az ajtót stb stb. Ezeket neked kell tudni már.

júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Észnél vannak a rokonaid? Növényeknél van önbeporzás, állatvilágban önmegtermékenyítés, de embernél nem tudok hasonlóról.

Mondd meg nekik, hohy betartod a sorrendet: először férj legyen, utána jöhet a gyerek. Addig várjanak türelemmel.

júl. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!