Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érik meg? Velem van...

Miért nem érik meg? Velem van a gond?

Figyelt kérdés

A 20as éveim közepén járok és már tiniként is elmondtam a szüleimnek, hogy én nem akarok gyereket. Valószínű amúgy képtelen is vagyok rá, mert kb 8 éve folyamatosan szedem a fogamzásgátlót hormonproblémák és nagyon erős és hosszú ideig tartó menstruációk miatt. Erről nem beszéltem az orvosommal de szerintem az a tény, hogy tiniként kellett elkezdenem fogamzásgátlót szedni, amikor a test a legjobban változik, az nagyban befolyásolhatja, hogy egyálltalán képés lennék e gyermeket szülni.


A rokonaim viszont szinte minden családi összejövetel alkalmával szóba hozzák, hogy én mikor akarok gyereket. Tegyük hozzá, hogy párkapcsolatom sincsen egy jó ideje, szóval nincs kitől.


De volt olyan rokonom, aki győzködött róla, hogy próbáljam meg a lombikot, vagy a béranyaságot.


Ez már nekem kellemetlen. Olyan sok hely felől hallom azt, hogy miért jó a gyerek, hogy néha úgy érzem velem van a baj. Hogy én gondolom rosszul.


A jelenlegi helyzetemben egy albérletet bérlek és a fizetésemből éppen kijövök hónap végén, ha gyermemet vállalnék, nem tudnám megadni neki a minimumot sem.


Nektek erről mi a véleményetek?



júl. 19. 23:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

16 éves korom óta szedtem a fogamzásgátlót, 22 évesen szültem.

Beranyasag nincs Magyarországon.

Kivel vállalnál gyereket?

Majd ha lesz párod szülsz ha akarsz. Mit kéne mondani nem is értem.

júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Mondd, hogy nem aktuális a kérdés. Nem szabad nyíltan válaszolni ezekre csak akkor ha vállalod az ez után következő hüledezést meg győzködést.

Én sem akartam nagyon sokáig, belefutottam én is néha ilyenekbe, mert a saját nagymamámmal például gondoltam olyan bizalmi viszonyban vagyok, de simán kiderült hogy neki ez már nem fért bele az értékrendjébe. Persze ha egyszer már elmondtad az őszinte véleményed akkor buktad. Ilyenkor már csak kerülni lehet a témát, mindig pont akkor legyen fontos hívásod, kell wc-re menned, vagy akármi.

Senkit nem érdekel hogy miből fogod eltartani, az őket már nem érinti, csak háborogni szeretnek akik így beleszólnak mások életébe.

Nem kell bedőlni ennek. Normális vagy, nem mindenki akar gyereket.

A gyerekvállalás nagyon kemény meló, így hogy benne vagyok mostmár tapasztalatból is látom hogy nem való mindenkinek.

Lehet hogy nekem is az eredeti megérzésemre kellett volna hallgatnom, de így hogy belementem mostmár nem bánom hogy lett csak duplán dolgoznom kell azon hogy úgy menjen ahogy szeretném.

Vannak akik szerint a hajfestés rossz, vannak akik szerint a tetoválás csúnya, a házasság előtti szex eretnekség akármilyen példát lehet hozni, de nem kell egyetérteni velük.

júl. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor állj fel és menj haza
júl. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

15 évesen kezdtem a gyógyszert, 32 vagyok és második babámat várom.

Ha nem akarsz gyereket, a te dolgod, senkinek semmi köze hozzá.

Mondd azt, hogy majd ha férjhez mész és úgy álltok anyagilag, esetleg akkor szülsz. Vagy kérdezd kezd meg tőlük, hogy ők fognak eltartani amíg táppénzen meg gyesen leszel?!

júl. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Olvasd el, amit írtál és ki fog derulni számodra is, hogy egyenlőre fogalmad nincs róla, akarsz e gyereket.
júl. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

15évesen kezdtem el fogamzásgátlót szedni. 25évesen abbahagytam, majd rákövetkező hónapban megfogant a fiam. Utána 1 évig újra szedtem, letettem, majd megfogant 1.hónapban a lányom.

Úgyhogy ez nem kifogás.


Itt az van, nem akarsz. Kár másbokokra fogni. Vannak ilyen emberek, el kell fogadni. A rokonaidat ignorálni. Mást nem tudsz.

júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Persze, lombikot tanácsol a család amikor párod sincs. Unalmas már ez a sok kamukérdés.
júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kamu a kérdés. Tényleg tanácsolta az egyik rokonom a lombikot, annak ellenére, hogy tudja, hogy most nem élek senkivel.
júl. 20. 08:37
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a rokonaid iszonyúan bunkók. Nem nekik kell szülnöd és semmi közük a döntésedhez. Nekem soha, egy rokonom se kérdezett rá a gyerekvállalásra. Egy nő se azért nem azért nem szül, mert nem noszogatják eléggé...:D

A hormonális problémáidra egyébként nagymértékben a helyes életmód, sport, étkezés a megoldás, remélem nem fogamzásgátlóval "kezelnek"/"kezeled magad".

júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Miért mész bele ezekbe?


Szóba kerül a téma, szépen felállsz és elmész haza. Ennyire egyszerű csak a dolog.

júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!