Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukánk meghalt, anyukánk...

Apukánk meghalt, anyukánk egyedül maradt, mi lesz most vele?

Figyelt kérdés

Testvéremmel nem rég veszítettük el édesapánkat. Anyukánk teljesen egyedül maradt 52 éves. Utóbbi 2,5 évbe eltartott volt és egyébként se dolgozott életébe olyan sokat.

Mentálisan is gyenge, 20+ éve nyugtatokat szed.

Azt mondta elfog menni dolgozni, igyekszünk neki segiteni, hogy munkát találjon. De nem egyszerű. Faluba lakik, nincs jogsija így buszhoz kell igazodnia. 8 általánosa van és dohányzik is.

Nagyon félünk mi lesz most. Sokat beszélgettünk vele, hogy muszáj lesz dolgoznia. Mi nekünk saját családunk van nekünk se könnyű egyik hónapról a másikra élni.

Természetével is bajok vannak, együtt élni se tudnánk.

Félünk hülyeséget csinál és mint örökösök minket is bajba hozhat.

Mit lehet tenni? Mi lesz ha nem talál munkát? Vagy nem lesz hajlandó dolgozni mert variálgat?

Rajtunk marad a felelősség a hátralévő életébe?


júl. 10. 18:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
82%

Akar anyosom. Csak o egy tizessel tobb, ugyanugy pofekel es gyogyszert szed, o raadasul iszik is. Munkaja tobbnyire nincs mint van, 4 eve vagyok a ferjemmel, kb 10 munkahelyen fordult meg. Szamlai bontatlanok, lejart csekkeket fizettunk be tobbszor is. Kapott mar tolunk tvt, hutot, mosogepet, tuzhelyet, meg egy csomo penzt amit termeszetesen sosem fogunk visszakapni. Ez ment 3 evig, aztan amikor mi sem gyoztuk, azt mondtam eleg volt, na en lettem onnantol a feketeseggu. Sogornom emiatt egy eve elhordott mindennek, azota nem beszel vele a ferjem.

Sogoromnal 3 kiskoru gyerek van, akiket el kell tartani, nalunk 2 plusz tele vagyunk hitelekkel, a hulye sogornom meg 3 helyen dolgozik, hogy a hasonlo idiota apjat (nem aposomat) meg a munkakerulo anyjat penzelje. Ha o ilyen ostoba, hat legyen. De nem tudom hogy gondolja, menjen ez meg 20-30 evig, az anyja halalaig??

júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
91%

Na, menjél szépen, keresd meg az elgurult gyógyszeredet és vedd be, aztán ha lenyugodtál, iratkozz be általános iskola 1. osztályába, hogy megtanuld értelmezni, amit olvasol.

Mert az most nagyon nem megy, még azt sem érted, amit te köpködtél ide. Ugyanis TE emlegetted folyton az anyagiakat, meg hogy anyuka adja el a házat (amit úgysem tud, HACSAK nem az ő tulajdona az egész, ami lássuk be: kevéssé valószínű, de erről nincs információnk, mert a kérdező nem osztotta meg velünk).

Engem speciel mocskosul NEM érdekel, hogy kié a ház, mivel nulla közöm van hozzá, nem vagyok benne érdekelt semmilyen szinten, azt sem tudom, hol van és nem is érdekel. Szigorúan azt írtam le, ami JOG szerint érvényes. De hát annak az értelmezése neked nyilván túl nagy falat.

júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
96%

Az elhunyt édesapa gyerekei nem valószínű, hogy bajba kerülnek egy esetleges hitel miatt. Ahogy korábban írták, ha az özvegyé a ház fele, ő nem örököl plusz részt, hanem haszonélvezetet jegyeznek be a házra. A másik felét öröklik a gyerekek. Így hitelt felvenni a házra nem lenne egyszerű, egyrészt jövedelme sincs az özvegynek, másrészt több tulajdonos van, akik nem akarnának beleegyezni, így a bankok erre ritkán adnak jelzáloghitelt.


Személyi kölcsönt sem tud felvenni az anyuka. De ha bárhogy mégis hitelt venne fel, a gyerekein nem követelhetik.


A hogyan tovább kérdésre a válasz, hogy az özvegynek munkát kell keresnie. Ha a szülői ház nagy, esetleg el lehet adni közösen és kisebb lakást venni neki.


Jó lenne vigyázni, hogy csalók ne környékezzék meg, akik hitelt kínalgatnak vagy olcsón meg akarják venni a részét stb.

júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
2%

Osztod a semmit, tipikus anyagias proli!

Tegyük fel, hogy a ház fele fele arányban van, hogy élvezhesd ki az anyagias kérdést, mert erre izgulsz, de nem is ertesz hozzá!

Ha fele fele, akkor az özvegy örököl a a férje részéből is egy részt! Neki is van része onnan! Nemcsak a gyerekeknek! Ha egy gyerek van csak akkor fele az özvegyé, fele a gyereké az APA RÉSZÉNEK!!! Így csökken a rész a gyerekek létszámának növekedésével!

júl. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
3%

Meghal valaki es ott marad másik egyedül segítség nélkül es neked az annyit jelent, hogy olvasod a paragrafusokat a ház és a vagyon körül!

Üres vagy mint a bádog! Buta és kicsinyes! És még villogtatod is!!

júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
0%
Tehát az özvegynek van 75% a házból, hogy tárgyaljunk a te nyelveden! Ha 50-50% volt a felek közt!
júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
93%

65: Nem, ingatlan öröklésénél nem ez történik. Ha a házaspár fele-fele arányban tulajdonos, és egyikük meghal, és van gyerek is, akkor az özvegy nem kap egy plusz részt a másik félből, de holtig tartó haszonélvezetet jegyeznek be a nevére. Minden egyéb vagyonból (pl készpénz) az özvegy örököl a gyerekekkel együtt.


Ez a leggyakoribb variáció. Itt már nem fogjuk megtudni, mi volt a vagyoni helyzet, mert elüldözted a kerdezőt az agresszív és tévedésekkel teli hozzászólásaiddal.

júl. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem kell tennetek.

Elmegy melózni vagy éhen hal, nem a ti dolgotok még 20-30 éven át eltartani egy dolgozóképes felnőttet.


Majd megy gyárba.

júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
95%

45-49 légy szíves szedd be a gyógyszereidet, mindjárt megy a nővérke és leszedál, ha nem maradsz nyugton.

Kicsikém, ha nincs lóvéd bagóra, akkor nem bagózol. Nem majd még a kérdező veszi ki a falatot a gyereke szájából, hogy az anyja füstölgessen. A ház meg hármuké, addig oké, hogy a fele az anyáé, de a másik rész 1/4-1/4 arányban a kérdezőé meg a testvéré. Ha a testvérek is beleegyeznek, akkor eladhatják, de nem azért, hogy anyuka majd elcigizze az árát valahol.

Azért ismételgeted magad itt idegbeteg papagáj módra, mert az egyetlen értelmi sérült az te vagy. Nem én, nem a kérdező meg nem az anya. Egyedül te, aki nem látja be, hogy a kérdező anyja a lehetőségeihez képest túl nagy lábon él. Vagy te is a gyerekeid pénzét vered el minden baromságra, ők meg inkább éheznek, csak neked jusson a káros szenvedélyeidre?

júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
92%

Az öröklési renddel meg úgy látom igencsak hadilábon állsz, kedves papagáj. Hogy örökölne már a papa után a mama? :D agyrém.

Az apa részét a gyerekei öröklik. Sehol a világon nincs ilyen, hogy a házastárs örökli a házat, ha gyerekek vannak. Özvegyi haszonélvezete lehet rajta. Azzal meg popsit lehet törölni, meg maximum ha a gyerekek el akarják adni, akkor nem írja alá. Nagy cucc. Saját magát teszi rosszabb helyzetbe.

Mondom én, vedd magadhoz aztán pumpoljátok egymást, gondolom te is valami szerfüggő retard vagy, megtaláltad a párodat.

júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!