Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukánk meghalt, anyukánk...

Apukánk meghalt, anyukánk egyedül maradt, mi lesz most vele?

Figyelt kérdés

Testvéremmel nem rég veszítettük el édesapánkat. Anyukánk teljesen egyedül maradt 52 éves. Utóbbi 2,5 évbe eltartott volt és egyébként se dolgozott életébe olyan sokat.

Mentálisan is gyenge, 20+ éve nyugtatokat szed.

Azt mondta elfog menni dolgozni, igyekszünk neki segiteni, hogy munkát találjon. De nem egyszerű. Faluba lakik, nincs jogsija így buszhoz kell igazodnia. 8 általánosa van és dohányzik is.

Nagyon félünk mi lesz most. Sokat beszélgettünk vele, hogy muszáj lesz dolgoznia. Mi nekünk saját családunk van nekünk se könnyű egyik hónapról a másikra élni.

Természetével is bajok vannak, együtt élni se tudnánk.

Félünk hülyeséget csinál és mint örökösök minket is bajba hozhat.

Mit lehet tenni? Mi lesz ha nem talál munkát? Vagy nem lesz hajlandó dolgozni mert variálgat?

Rajtunk marad a felelősség a hátralévő életébe?


júl. 10. 18:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
95%

Egyesek itt tényleg nem akarják meglátni a fától az erdőt. Az egy dolog, hogy 20+ éve nyugtatókon él (nem mellesleg amúgy ehhez nem kell betegnek sem lenni, mert rohadt gyorsan rá lehet szokni ezekre, kialakul egy függőség, aztán évekig szedi őket olyan dózisban, ami egy átlagembert fél perc alatt kiütne) de akkor is nonszensz, hogy a már felnőtt, családot alapított gyerekei tartsák el őt.


,,Egy szóval se írtam, hogy nem támogatjuk édesanyánkat. Bízunk benne, hogy dolgozni fog és boldogul majd egyedül is."

A kérdező nem állította, hogy le se sz.rja az anyját, igyekszik támogatni őt, ahogy csak tudja, de nehéz úgy kompletten fizetni egy másik ember költségeit, hogy közben otthon várja a saját családja.

Kérdező, részvétem édesapád miatt. Szerintem a legjobb lenne leülni anyukáddal és kifaggatni a további terveiről, vázolni neki, hogy bár segítetek, de a ti anyagi keretetek is véges és ösztökélni, hogy mihamarább keressen munkát.

Az meg a másik fele, hogy a dohányzás is egy baromi költséges függőség. Egy láncdohányos havi 40 ezret is elszórhat cigarettára, ez azért elég jelentős összeg. Nem várhatja el, hogy ezt is ti finanszírozzátok, főleg azon az áron, hogy esetleg a saját gyerekeitektől vonjatok meg dolgokat. Muszáj belátnia neki is, hogy ez így nem mehet tovább. Aki keres az talál, még valami szerényebb bevétel is több, mint a semmi.

júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
6%

Mondom, az anyjuk el kell adja a házát és megvan a pénz mindenre, dohányra is, fodrászra is, végre felépül leteszi a nyugtatókat és keres új férjet !

Meg van oldva!

Nem kell ezen már gondolkozni!

júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
1%
És a gyerekei nem fognak örökölni, menjenek szépen dolgozni !
júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
93%

Kedves álszent nyomorult, aki ítélkezik itt a kérdező felett!

Egyrészt szépen kérlek, hogy menj te el a sóhivatalba a jókívánságaiddal együtt és ott kopogtass a butaságaiddal.

Másrészt üdvözlégy a valódi világban, ahol nem, nem kell mentálisan betegnek lenned ahhoz, hogy nyugtatókat szedj. Simán drogfüggő a kérdező anyja, csak legális szereket szed.

Harmadrészt, ha ennyire odavagy, akkor tessék, fogadd magad mellé ezt az asszonyt, aki 52 évesen nem dolgozott egy napot sem, nem tudott elvégezni egy szakmát sem, cserébe többszörös szerfüggő anélkül, hogy belátná: nincs rá kerete. Ja, hogy csak a kérdezőnek kellene tönkretennie az életét egy ilyen anyáért? Kíváncsi vagyok mit szólnál ahhoz, ha a mi családunkat látnád. Kiakadnál, mint az ingaóra, mert a mi drogfüggő anyánk bizony egyedül fog felpusztulni és mi viszont nem fogunk együttérezni vele.

Jó lenne, ha belegondolnál, milyen gondozni egy ilyen embert vagy milyen csak elviselni. Mert ezek szerint életedben nem volt még ilyesmire példa, emiatt hisztizel itt. Eladni a házat, aztán meg mehet anyuka valami albérletbe, elfüstöli a ház árának ráeső részét és aztán? Egy ilyen ember 2-3 év alatt felél egy ház vételárnak megfelelő összeget is. Gondolod, hogy a gyerekeinek az a kötelessége, hogy eltartsanak egy szenvedélybeteg nőt, csak mert megszülte őket? Ne nevettess már. Te sem adnád fel a családodat és mindenedet, csak hogy a dolgozni nem akaró rokonod igényeit kielégíthesd.

Kérdező, keressen anyukád munkát a közeli településen, jelentkezzen közmunkára, kérjen segítséget a leszokáshoz. Ti ne segítsétek anyagilag, legfeljebb vásároljatok be neki vagy kicsit a ház körüli munkában segítsetek. A pénzt ugyanis el fogja verni percek alatt és soha nem lesz tőle nyugtotok. Jja, tapasztalatból mondom.

júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
3%

Miért kéne számolják neki a dohánypénzét és kisajnálják a falatot a szájából?

Van háza, eladja, lesz pénze! Én remélem ezt fogja tenni!

júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
5%
De nem írod, mi a terv, ha nem talál munkát.
júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
2%

44 es, te szedsz valamit, neked hányszor kell leírni, hogy én se gondolom, hogy a gyerekei tartsák el, mert van háza amit el tud adni!

Ha nem leírtam 5 ször, egyszer sem!

Tényleg be vagy lassulva, mind fújod hogy szokja le a dohanyzast keressen munkat vagy en vegyem magam mellé stb mert a gyerekei ne tartsák el!

Te tenyleg károsult vagy?

Megírtam, hogy nem kell eltartani, van háza van vagyona!

Hányszor írjam le ????

Tényleg megszoktam h ismétlem magam az értelmi sérültek miatt, hát szükség van rá, nemde

júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
2%

Ha nem talál munkát ELADJA A HÁZÁT! Írom 6 dszor !!!!!!!!!

Nem tudom 44 es neuronjai közt rövidzárlat van

júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
0%
Apám neked kéne serkentő vagy nyugtató 44 es, te vagy drogfüggő, vagy kezeletlen! ADHD vagy nem tudom mi
júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
82%
Milyen házát? Ha még közös tulajdon is volt, akkor is csak a 2/3-a az övé, ha meg csak a férjé volt, akkor az 1/3-a. És tán nem ártana valahol laknia is, nem pedig az utcán elpöfékelnie az árát.
júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!