Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám elfelejtette hogy...

Anyám elfelejtette hogy évekig alkoholista volt? Lehet ez?

Figyelt kérdés
Anyám egész gyerekkoromban alkoholista volt... Jelenleg több mint 10 éve tiszta.. sokszor volt régen pszichiátrián.. viszont úgy beszél az alkoholistákrol mintha ő sose lett volna... Múltkor mondta ismerősünkre hogy " hogy lehet ennyit inni, hogy lehet ennyire alkoholista valaki" itt majdnem beszóltam neki hogy " miért te mi voltál régen?" De nem mondtam neki ... Szóval lehetséges hogy annyi évi italozást elfelejtett???

júl. 7. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom nem felejtette el, de attól még szerintem nem feltétlenül bűn, hogy rosszalja, ha valaki alkoholista, főleg ha 10 éve tiszta. Az igaz, hogy nem előnyös ezt szóvá tenni az ő esetében, meg azért ne ítélje el, de az attól még egy rossz dolog, hogy ha valaki sokat iszik.

Miért akarnál neki beszólni? Inkább legyél rá büszke, hogy volt ereje megváltozni, ez én apámnak nem volt.

júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem felejtette el. De nem tud megküzdeni vele, így lehasította, eltemette magában. Gyakori pszichlogiai jelenség. Én nem kérném számon rajta, örülnék, hogy kilábalt belőle.
júl. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nagy akarat volt ez részéről. Én aztán tudom. Aki lejön, jött róla, soha többé egy kortyot nem ihat, mert vissza esik. Megmondhatod neki, hogy rossz volt, amikor ivott, de most örülsz, hogy nem. A dolgokat nem lehet meg nem történté tenni, de ha valaki ezt belátja, és jó útra tér, udvariatlanság erre figyelmeztetni. Azért hagyta abba, mert rájött, hogy így boldogabb. Annyit mondj neki, hogy most jobb veled így.
júl. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Szimplán csak tagadja.
júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
örülj neki,hogy nem iszik ne båntsd meg.
júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Másik ember azóta. Valami igen fontosat értett meg. Ez visszafordíthatatlan. Valószínűleg kiderítette a tényleges lelki okait, ezzel kicsit fedezve is érzi magát, mások esetében meg nem ismeri az okokat, nem gondol bele, hogy esélyesen hasonló a múltjuk, vagy másképp cifra, és felkiált, kb hogy "felnőtt emberek hogy tudnak ellenni játékkatonákkal meg barbizással, ki érti ezt?"

Van egy jó adag önstabilizálás is benne, a rég elmúlt dolgokért hibáztatás, vagy csak a gyanúja is, az utolsó, amire szüksége van. Kellemetlen? Az. Nem eléggé? Dehogynem. Kár lenne megingatni. Inkább fejezd ki, mennyire büszke vagy rá, talán ezzel jelzi akaratlanul is, hogy épp szüksége lenne egy kis erősítésre olykor.

júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!