Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A toxikus szüleim összevesztek?

A toxikus szüleim összevesztek?

Figyelt kérdés

Ma nem voltam itthon, este 9-re értem haza. A szüleimmel távollétemben nem beszéltem sokat, mivel senki nem válaszolt semmire sem. Hazaértem és kezdődött a dráma: apám mérges volt kistesómra, anyám mérges volt apámra.

Apám kitálalt nekem: húgommal azon képes volt összeveszni hogy piacra hozni akarta magával a játékát és hogy ő biztos nem cipeli. Anyám kiakadt azon hogy apám csúnyán beszélt kistesómmal. Következő az volt hogy anyámat lefröcskölte húgom a medencébe. Anyám ezen kiakadt, megsértődött. Délután anyám rinyált apámnak, hogy MOST kezdett el nyaralásokat nézegetni és hogy sehol sincsen hely és még a sz*ros alatta lévő ember is, aki havonta 200 ezret keres, el tud menni Görögországba. Nem is értem, mivel húgom 3 éves, nem hiszem hogy pl kibírná a kocsiutat görögökhöz. Na meg a nincsen pénz téma: anyámék együtt keresnek nagyjából 1-1,1 milliót havonta. Ahhoz képest az nem túl rossz, de ahogyan be van osztva az igen: anyám hetente 50-60 ezret el tud költeni csak élelmiszerre. Az havonta nagyjából 200 ezer. Aztán meg rinyál ha "ezt nem ette meg senki". Tele van a hűtő állandóan (munkahelyről tudnak kaját hazahozni), húgomnak szokott minden sz*rt venni: kekszet, csokit, nyalókát. Nem azért, nem sajnálom tőle, de a szekrény amibe ezek vannak, mindig tele van. Aztán meg sír a szája ha jön egy random egyéb költség (legutóbb új mosógép kellett, 150 ezer volt vagy mennyi) és jön a "nincsen pénzünk" duma. Tudni kell régen apám külföldön dolgozott, többet keresett természetesen, de mondjuk a család róvására ment. Most hogy itthon dolgozik semmi se jó, apám azt hajtogatja bárcsak ne kéne itthon lennie. Ez is a család róvására megy, nem jó ilyen környezetben élni senkinek sem. Húgom kicsi, átveszi sokszpr az idegességet. Én utálom azt ha anyám ideges, mivel akkor én is az leszek/szomorú hogy ilyennek kell lenni. Apám is szintúgy ideges lesz és sosem jó semmi sem neki sem. Ma azon is ki volt akadva hogy húgom sokat beszél és egy mondatot se tud a "k*rva" gyerek miatt kimondani és hogy őt senki sem hallgatja meg a házban. (Múltkpr is volt egy ilyen kirohanása, akkor ezt nekem kiabálta specifikusan, én épp húgomnak segítettem, figyeltem amit mondott. Erre akkor is elkezdett velem üvöltözni hogy mi a f*szért nem vagyok képes figyelni rá, én meg rávágtam hogy "bocs hogy a TE gyerekeddel foglalkozom".)

És igen tudom, hogy a kérdésemre a válasz igen, ezt nem kell mondani. Mit tehetek ezügyben? Anyám makacs, apám is. Szerintem anyám lehet narcisztikus is, apám nem hiszem, ő csak ingerlékeny.

Ősszel költözöm el nagy valószínűséggel (18 vagyok), mielőtt jönnek a válaszok, nem anyámék pénzéből fogok élni. Húgomat sajnálom jelen pillanatban, mert vele is igen buták tudnak lenni.


júl. 7. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Semmit.
júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
92%
Hát konkrétan tényleg semmit nem tudsz tenni sajnos. Ez egy ilyen helyzet, és most jöhetnék itt azzal a dumával, hogy sok családban megy ez még így stb (ami igaz is), de attól ugyanúgy nem helyes a helyzet. Felnőttként, ha majd még idősebb leszel remélhetőleg, sőt biztosan meghaladod majd a szüleid szintjét, mert bármennyire is fos a jelenlegi generáció, legalább mi igyekszünk az őseink szintjén magasabbra emelkedni. Az én családomban is gyakoriak voltak a veszekedések, sőt ennél lényegesen durvábbak is, de, ha egy tanácsot megfogadsz tőlem akkor elmész majd egy jó pszichológushoz aki segít jó helyre eltenni ezeket az emlékeidet, hogy teljes értékű felnőtt életet élhess majd és ne a ,,traumáid” határozzanak majd meg. (Azért tettem a traumáid szót idézőjelbe, mert nem mindenkit érintenek ugyanúgy bizonyos élethelyzetek) El kell, hogy fogadd, hogy ezen nem tudsz változtatni, a szüleid már ilyenek maradnak, később pedig, ha már nem függsz tőlük sem érzelmileg, sem racionálisan, szépen meghúzhatod majd a határaidat velük szemben. Például, hogy hogyan viselkedjenek, ha hazamész stb. Ha pedig veszekedés van hazalátogatásodkor egyszerűen csak felállsz és elmész. Felnőtt vagy szóval bizonyára érted amiket írok. Sok szerencsét kívánok neked!:) Ui: anyukám 1/1 olyan, mint a tied..ne vedd magadra az ő érzéseiket, tudom nehéz, meg sablon, de ők már nem nagyon változnak.
júl. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, összevesztek. Ez van.

Az enyémek is állandóan marják egymást valamin, gyakorlatilag nincs nap hgoy ne menne a veszekedés.


Én mondjuk megbolondulnék, ha a vőlegényemmel ilyen szr kapcsolatom lenne, hogy mindenen áll a bál.


Amint tudsz, költözz el, vagy menj koliba ls akkor kiszakadsz ebből a toxic környezetből.

júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!