Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha ennyire rossz...

Mit tegyek, ha ennyire rossz a kapcsolatom édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, anyukámmal szörnyű a kapcsolatom. Már gyerekkorom óta nem telt el olyan hét, hogy ne veszekedtünk volna. Sose feleltem meg neki. Állandóan kritizál, lekezel, lenéz, cinikus megjegyzésekkel illet aztán azt állítja, én vagyok a szörnyű, a bunkó, aki sokat képzel magáról. És hogy ő mindent megadott nekem gyerekkoromban is és kinyalta a seggem és én egy hálátlan ember vagyok. Mindig meg akarta mondani mit csináljak, hogy csináljam. Nem volt saját szobám 17-18 éves koromig (anyukámmal voltam egy szobában), ha már csak egy pólót kinnhagytam kitört a világháború itthon, hogy rendetlen disznó vagyok. Sokszor hetekig nem szóltunk egymáshoz. Ha beszélgetést kezdeményezek vele, a mai napig 10-ből 8-szor vita keletkezik belőle. Ha megbántott, életében sose kért még tőlem bocsánatot (nem túlzok) velem ellentétben. Volt, hogy az állandó veszekedések miatt 17 éves koromban egy egész hónapig egy barátnőmnél éltem. Akkor a fejemhez vágta, amikor elindultam otthonról hogy “akkor menjél b*szni”, és egyéb megjegyzésekkel tarkította a beszélgetést. Apukámtól elvált, egyszer azt is közölte velem hogy őt sosem szerette, csak a gyerekért ment hozzá feleségül (tehát miattam). Jelenleg anyukám albérletben él új párjával. Ha én telefonálok neki, mindig leráz, hogy dolgozik/kutyát sétáltat/mosnia kell stb. Nem akar velem beszélgetni. De ha nem megyek át hozzá és én nem keresem, akkor megint hálátlan vagyok és bunkó. De ha havonta kb egyszer találkozunk, ő képes 20 perceket beszélgetni az új pàrjával (akivel együtt is él). Egyetemre járok és alkalmi munkákat tudok vállalni csak, ezért némi támogatásra szorulok anyagilag még, ma hozzámvágta hogy egy élősködő vagyok. Édesapámat is szapulja állandóan, mert vele jobb a kapcsolatom, pedig apa nem szólt róla előttem egyetlen rossz szót sem. Apukámmal jó a kapcsolatom, az utóbbi években egyre jobb lett (jelenleg vele sem élek együtt, nagymamámmal élek aki ugyanolyan mint az anyukám, az ő édesanyja is). Egyszerűen nem tudunk kommunikálni. Nem tudunk már leülni beszélgetni sem átlagos dolgokról, mert vita lesz belőle. Úgy érzem nagyon fennhordja az orrát és lenéz engem. Ha meg akarok vele valamit beszélni (vita, stb) cinikus megjegyzésekkel illet és kinevet, legyint egyet rám. Úgy érzem lassan, hogy nem tudok változtatni a kapcsolatunkon és ki kellene zárjam az életemből, mert borzasztó negatív hatással van rám. Ezt onnan is tudom, hogy amióta nem élünk egy fedél alatt, azóta jobban önmagam vagyok, nyitottabb vagyok az emberek felé és jobban is érzem magam a bőrömben. Leülni megbeszélni vele ezeket nem tudom, mert a saját hibáit képtelen belátni, míg én erre képes vagyok már. Mit tehetnék?

21L



júl. 4. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Megszakítani a kapcsolatot, mi nem egyértelmű ebben?
júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal élni nem opció? Vagy hogy legalább ő támogasson anyukád helyett?
júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen édesapám támogat jelenleg is anyagilag, nem édesanyám. Nagymamám fizeti itthon a rezsit stb de én szoktam magamnak bevásárolni. Elvárják hogy itthonra fizessen a rezsi felét de nekem ez sajnos nem menne. Édesapámnál nem tudnék sajnos élni mert kis lakásban él a saját édesanyjával.
júl. 4. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Minimalizád vele a kapcsolatot, amíg otthon élsz. Tudom, hogy nehéz, mert ha nem veszel tudomást róla, azért is megy a cirkusz, de ha kevesebbet látod, még mindig jobb, mintha többet. És igyekezz összegyűjteni annyit, hogy akár egy szobát ki tudj bérelni, akár több baráttal összefogva elköltözni albérletbe. Vagy ha apukáddal meg tudod beszélni, akkor az is jó megoldás lehet, amit a kettes ír, hogy hozzá költözöl.
júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, 4-es vagyok, most olvastam el, hogy az apukádhoz költözés sem megoldható. Akkor sajnos csak azt tudom tanácsolni, amit fentebb már kifejtettem. A mihamarabbi költözés, addig meg kitartást!!
júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed. Ne áltasd magad. Neked nincs jó anyád. Soha nem is lesz. Ilyen egyszerű. Nem te leszel az első, aki hátatfordít az ilyen mostohának. Többet kell dolgozni, szükség és lehetőség esetén átmenni levelezőre, ez van.
júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Redukálni kell a kapcsolatot, majd szépen megszakítani, amikor már nem függsz tőle. Utána meg szeretgesse a pasiját. Ez a nő nem anya, csak megszült téged és úgy érzi, miattad tönkrement az élete. Nem szeret, nem törődik veled. Nem érdemli meg a társaságodat.
júl. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanulsz, fogadd el az anyagi támogatását, ha ez segítség neked az önálló élethez. Utána pedig zárd le vele a kapcsoltatod, ne keresd, ne menj hozzá. Hosszú ez az út, amíg meg tudod lépni, de egyértelműen a jó út. Biztos vagyok benne, hogy már így is totál tönkrevágta az önértékelésedet, rengeteg kapcsolatépítési nehézséget okozott neked, nehéz lesz így könnyeden megélni az életet és a lelkiismeretfurdalást, amit ő ültetett beléd a sok kritikája mellett, hátrahagyni, de az első lépés, hogy megszüntesd a mérgezést, amint lehet.
júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!