Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő sokszor türelmetl...

Ha egy szülő sokszor türelmetlen a gyerekével, rajta vezeti le a feszültséget utána bocsánatot kér, majd újra elköveti a hibát ez miért van? Nem lehetne ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Ha ezek után a gyerek nem úgy viselkedik, miért ő van még letolva?

jún. 30. 14:42
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
22%
Nahát neked éppúgy nincs indulatkezelési képességed, te feleselő válaszoló, csak te írásban ontod idegenekre a szitokszavakat! El tudom képzelni, élőben mit művelhetsz!
jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
86%

Mert ő ilyen.


Így nőttem fel, állandóan ment hol a lebszás, kiabálás, majd a bocsi, gondoskodás, így szeretlek, stb. ergo folyamatos érzelmi bizonytalanságban éltem.

Sohasem tudtam, hogy ma épp kiabálni fog, vagy szeretni.


22 évesen elköltöztem otthonról, azóta sem járok haza és nem érdekel, mi van anyámmal.


Ő állandóan türelmetlen volt, én pedig minden percben szorongtam, hogy na, ma vajon kapok a semmiért, vagy normálisan viselkedik velem. Egy kisgyereknek remek így élnie, mert ez a viselkedés végigkísérte az életemet, nem az, hogy "kamaszként trehány vagyok, azért veszekszik". Hogyne.

júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
66%

16-os, nem kell gyereket csinálni, hogyha nem tudod nevelni, vagy csak idegebeteg módjára megy.


Érdekes, apám sohasem viselkedett állatként, nem kiabált, és meg sem pofozott vagy ütött, pedig neki is első gyereke voltam, mint anyámnak.


Ő mégis türelmes férfi, nem egy türelmetlen pi...a, mint anyám.

júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
35%
Aztán naponta hány órát foglalkozott veled a csodaapád, 23-as? És mért nem vált el a türelmetlen pi..a anyádtól, aki kínzott téged? Hagyott kínozni? Hát micsoda csodaapa az ilyen?
júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

23


Nem ismerem a hátteredet, de egy átlag családban anya marad otthon a gyerekkel 2-3 éves koráig. O végez kb minden házimunkát, ő kel a gyerekhez, ő marad vele otthon, ha beteg, ő ápolja. Később ugyanezt csinálja munka mellett. Apu max játszik a gyerekkel munka után. Így nem nehéz nyugodtnak lenni és nem kell csodálkozni, ha anyu nem az

júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%
Én minden olyan szülőtől elvenném még gyerekkorban a gyerekét, ha nem alkalmas a feladatra, nárcisztikus, veri a gyerekét, kiabál vele stb.. Még az állam is jobb gazda lenne ettől.
júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
93%
Hát az állam az nagyon nem jó gazda! Azt nem mondom, hogy az általad felsorolt szülő igen, de nem az állami gondozás a megoldás, ott is súlyos hiányokat szenved a gyerek. Még az se biztos, hogy nem verik, csak nem a szülő, hanem a társai. Az állami, a családra vonatkozó szociális gondoskodás lenne a megoldás, szoros ellenőrzés, a mélyszegénységben élőknek munkalehetőség biztosítása, ingyenes pszichológiai és egyéb családsegítési támogatás. Ezeknek az embereknek hiányzik az érzelmi öngondoskodó képességük, de azt meg lehet tanítani.
júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
68%
27# Pedig biztos, hogy sokkal jobban megértettem volna magam a magamfajtákkal, mint egy bántalmazó, idegroncs szülővel.. Konkrétan az egész gyerekkorom odaveszett.
júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

26


Mert az allamigondozas/neveloszulo az jobb, ugye.

júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
29# Hát lehet, hogy egy nevelőszülő százszor jobban szereti a gyerekét, mint a "vérszerinti". Az enyém vérszerinti, mégis tiszta szívéből gyűlöl. És gyakorlatilag minden percben érzékelteti velem, hogy jobb lenne, ha nem is léteznék. Baromi jó dolog ilyen légkörben felnőni. Értekes időt vett el az életemből és ez sose jön már vissza. Teszi mindezt úgy, hogy ő vállalt engem, felelőssége teljes tudatában. Kevés aljasabb dolgot tudok elképzelni, amikor egy szülő a saját élete gyerekét keresíti meg. Én az ilyeneknek egy külön helyet tartogatnék a pokolban. N
júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!