Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy ha a gyereketek...

Szülők, hogy ha a gyereketek el akar mondani valamit, de azt kéri, hogy ne kiabaljatok/ordibáljatok vele emiatt, ilyenkor belementek ebbe?

Figyelt kérdés

Több nehézség is van ebben:


1) Úgy ígérni valamit, hogy nem tudod mi lesz, aggályos

2) Ugyanakkor csak az ordibálást/kiabálást akarja a gyerek elkerülni, nem úgy teljesen a felelősségrevonást

3) Ha kilátásba helyezed az ordibálást/kiabálást, könnyen lehet, hogy a gyerek nem fogja elmondani mi van, vagy máskor nem fogja elmondani, akkor .i van

4) Ha belemész, elmondja, mégis ordibálsz, akkor ígéretet szegsz, vagyis hazudsz, amivel mindent ki lehet vívni, csak épp tiszteletet nem.


jún. 29. 13:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy is jobban szeretem higgadtan megbeszélni a dolgokat. Pláne, ha külön ez a kérés, akkor duplán figyelnék, hogy fegyelmezett maradjak.


De sajnos neked a te szüleiddel kell a dolgot megbeszélni. A kérdésből az a benyomásom, hogy nekik más a hozzáállásuk. Azért egy próbát megér.

jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen nehézség az, hogy huyleseget kérsz. Egyértelmű, hogy valami olyat csináltál, ami kiveri a biztosítékot a szülőnél. Nyilván ha olyan típus, aki kiabál, ha feszült, akkor kiabálni fog, nincs értelme megigertetni vele, hogy ne tegye.

Megelőzni te tudod, azzal, ha nem csinálsz oylat, emiatt miatt kiabalna

jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kiabáltak velem a szüleim, amikor tényleg égbekiáltó baromságot csináltam. De tudtam nagyon jól, hogy amit teszek, az nem helyes.

Nem, nem ígérnék a gyerekemnek ilyet, viszont nem is olyan vele a kapcsolatom, hogy ilyet kelljen kérnie.

jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Úgy is elítélendő, hogy nem azt kérném, hogy ne légy mérges/dühös stb, hanem csak ennek kifejezéséül a velem való ordibálást mellőzze?


Ha nem haragszotok, egyelőre nem írom le, mit csináltam (nem bűncselekmény), amíg nem döntöm el, hogy és mikor mondom el.

jún. 29. 21:50
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb taktika, ha azzal kezded, hogy ne kiabáljon! Ennél balfékebb indítást nem is találhatnál. Rögtön felb*szod, még mielőtt belekezdenél a mondanivalódba, és ráadásul helyből megvádolod, hogy ordítani akar. Ti ennyire rossz viszonyban vagytok, és te ennyire reszketsz a saját anyádtól? Baj van nálatok! Azért csak mondd el nekünk, lehet, hogy nem is olyan tragikus az ügy, mint amennyire te belelovallod magad.
jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Lefeküdtem a szomszédlánnyal, akit anyám gyűlöl, mert cigány. És van esély arra, hogy ki fog derülni (védekeztünk, nem ezért), ezért elébe mennék a kiderülésnek.


Akkor mi a jó taktika, hogy veszekedés és ordibálás nélkül megússzam?


Ja, hát nem vagyunk jóban, mitagadás...


Sokszor adtam esélyt, hogy nem fkg kiabálni, de egyre sem emlékszem, amikor bejött volna. Szóval a "vád elég megalapozott".

jún. 29. 22:29
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogy derülne ki? A csaj mért mondaná el bárkinek? Amúgy meg az anyádnak nincs köze a szexuális életedhez, nem vagy köteles neki beszámolni, amíg nem csinálsz gyereket, és pláne nem aszerint fogod meghatározni a partnereidet, hogy anyád kit bír. Ez a te szexuális életed, nem az övé. Jó lenne, ha a tökeidet nemcsak a szomszéd lánnyal kapcsolatban használnád, hanem anyáddal szemben is. Mivel tud ennyire sakkban tartani, hogy óvodásba menj vissza? És mért üvöltözik veled állandóan? Amúgy hány éves vagy, és hol tartasz az iskoláiddal?
jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
16%
Ezek szerint nem bírtál magaddal és olyasmit tettél, amire te sem vagy büszke. Gondolom nem vagy még 18, pláne nem önálló felnőtt.
jún. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
23%
Fúj kérdező...én se örülnék ennek hogy őszinte legyek.
jún. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
59%

"Sokszor adtam esélyt, hogy nem fkg kiabálni, de egyre sem emlékszem, amikor bejött volna. "


Nyilván anyad ugyanennyiszer adott esélyt arra, hogy ne legyél hülye, de neki se jött be egyszer sem.

jún. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!