Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy ha a gyereketek...

Szülők, hogy ha a gyereketek el akar mondani valamit, de azt kéri, hogy ne kiabaljatok/ordibáljatok vele emiatt, ilyenkor belementek ebbe?

Figyelt kérdés

Több nehézség is van ebben:


1) Úgy ígérni valamit, hogy nem tudod mi lesz, aggályos

2) Ugyanakkor csak az ordibálást/kiabálást akarja a gyerek elkerülni, nem úgy teljesen a felelősségrevonást

3) Ha kilátásba helyezed az ordibálást/kiabálást, könnyen lehet, hogy a gyerek nem fogja elmondani mi van, vagy máskor nem fogja elmondani, akkor .i van

4) Ha belemész, elmondja, mégis ordibálsz, akkor ígéretet szegsz, vagyis hazudsz, amivel mindent ki lehet vívni, csak épp tiszteletet nem.


tegnapelőtt 13:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok szülő, de teljesen felesleges ordibálni, szélsőséges esetben, tehetetlenségben előfordulhat, de akkor sincs értelme.
tegnapelőtt 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
5%
Nem kiabálnék max egy saller ha olyan. Kiabálás nem ér semmit.
tegnapelőtt 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Te el se tudod képzelni az életet ordibálás nélkül? Hát sajnállak!
tegnapelőtt 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De el tudom képzelni, sőt én sem szoktam. Én amúgy a gyerek vagyok ebben a sztoriban.
tegnapelőtt 14:19
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Ki a szar az aki ennyire túlgondolja ezt xd amúgyse kiabálok, nem vagyok idegbeteg, pofonokat se osztok. A probléma megoldására kell fókuszálni, nem arra hogy levezesd a haragot a gyereken mint egy őrült. Ha eleve igy jön oda, nyílván felfogta hogy rosszat csinált, ha nem szociopatátneveltél akkor bánja is. Tök felesleges hegyibeszédet tartani ezen a ponton.
tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Ne úgy indulj neki, hogy ordítani fog, és ha mégis fog, viseld el. Annyira azért nem nehéz azt elviselni. El kell magadat távolítani lélekben tőle, hogy hidegen hagyjon. Mit akarsz neki mondani?
tegnapelőtt 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes, mikor megcsináltad a hülyeséget, akkor elég nagy voltál, de félsz hogy anyuci-apuci nehogy kiabáljon? :-D Bállald szépen a következményeket bármi is legyen az.
tegnapelőtt 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Normál esetben sem kiabálok vele. De az aggasztó, ha így kell odajönnie, az elég elgondolkodtató. Főleg a szülőt minősíti...
tegnapelőtt 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ordibálnak egyébként is, akkor felesleges ilyet ígértetni velük.
tegnapelőtt 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Anya vagyok, általában nem kell megkérnie senkinek, hogy ne ordibáljak, mert nem alap nálam.

Kamasz fiút nevelek, szóval vannak meredek helyzetek, igen és az is előfordult, hogy mondjuk 3x szóltam, hogy mozduljon már pl, de ez messze nem ordibálás…


Ha el akar mondani valamit (vélhetően disznóságot, ha már így kezdené)- akkor én erre azt hiszem kapásból azt válaszolnám, hogy nem szoktam ordítani, inkább ne feltételeket szabjon, hanem mondja el normálisan mi van, higgye el, nincs olyan, amit ne lehetne megoldani és mindig kifizetődőbb őszintének lenni.

Azt is elmondanám, hogy azt látatlanban nem ígérem meg, hogy nem leszek szomorú/ideges/nem akadok ki, mert nem tudom miről van szó, barkohbázni meg egyenesen utálok. Annyiról tudom előre biztosítani, hogy ha nem ölt szándékosan embert, akkor feltétlen a szeretetem, én biztosan az az ember vagyok, aki neki a legjobbat akarja érdek nélkül, szóval ki vele.


Ha valami károkozás, akkor nyilván lenne következménye pl diákmunka vagy hasonló kártérítés, hogy igenis komolyan érezze meg a súlyát. Ha valami alkoholos/cigis/drogos téma, akkor tudnom kellene pontosan, de örülnék, hogy szólt, hogy baj van.


Látatlanban kicsikarni másik ember ígéretét egyébként alapvetően proli dolog azért… de legalábbis számító, sunyi hozzáállásnak gondolnám- amikor bajban van a gyerekem, ne azzal foglalkozzon már, ne azt lesse/revolverezze, én hogyan reagálok valami disznóságára… teljesen felesleges ez az egész.

Szerintem a normális szülők többségét inkább csak felhúzza már az előtt ez az egész zsarolós-ígérgetős butaság, mielőtt kinyögnéd mi van.

Ehelyett inkább korrekten, nyugodtan, higgadtan kell odaállni és előadni a TÉNYEKET, körülményeket és ha valami károkozás pl akkor arra vonatkozó REÁLIS tervedet, mit vagy hajlandó megtenni a kármérséklésért.

Ha lelki dolog, szerelmi bánat, akkor meg egy nyugodtabb pillanatban csak mondj annyit, hogy tanácsot szeretnél kérni és lenne-e rád fél órája, ne ijedjen meg, nem történt baj, baleset, kár, de tanácsra van szükséged.

tegnapelőtt 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!