Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet az édesanyám...

Hogyan lehet az édesanyám elvesztését feldolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 46 éves vagyok, és férfi. Édesapámat 13 éve (33 éveskoromban) vesztettem el. Most alig egy hónapja (pontosabban 2024. május 29.-én) pedig az édesanyámat is elvesztettem. Elhunyt. Már beszéltem pszichológussal. De segíteni nem tudódott. Vagyis a pszichológus sem tudta vissza hozni az elhunyt szüleimet. Akkor meg mi értelme van pszichológushoz való járáshoz. Idáig ez alatt a szűk egy hónap alatt egyszer jártam pszichológussál. De segíteni nem tudott? Akkor meg hogyan lehet feldolgozni édesanyám elvesztését? Mert egy pszichológus sem tudja feltámasztani és visszahozni az életbe az elhunytakat. Tényleg ti hogyan dolgoztátok fel szeretetitek, családtagotok halálát? Egyáltalán fel lehet-e dolgozni? És mire való a pszichológus? Ha a pszichológus sem tudja az elhunytakat vissza az életbe?

jún. 27. 08:40
1 2
 11/12 Senior Séf ***** válasza:
54%
Már ne is haragudj, de nem ragozod egy kicsit túl ezt a dolgot? Az élet része a halál. Emberi mivoltunk kezdete óta egyszer mindannyian elmegyünk. A szüleink jó esetben előttünk. És minél hosszabb életünk van, annál több szerettünktől, barátunktól, rokonunktól ismerősünktől kell búcsúznunk. Ez a dolgok rendje. De ez nem a pszichológusra tartozik, hanem ránk! Így tudjuk kellő mélységben megbecsülni rövidke létünk minden percét.
jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Részvétem a veszteséged miatt!

Nekem az a véleményem, hogy ezt egy picit túltolod. A gyász egy folyamat, meg kell élni. 1 hónap az nagyon rövid idő, a temetés is nagyjából 2 hete lehetett, Te pedig a pszichológus segítségével sietteted ezt a folyamatot, amivel tovább gerjeszted magad.

Nyugodj le, éld át a gyászt és egy idő után rendeződni fog. Nem kell ennyire félni az érzésektől, hogy azonnal pszichológushoz fordulsz egy természetes folyamat miatt.

jún. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!