Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövünk ki a szüleimmel,...

Nem jövünk ki a szüleimmel, lehetetlen, meg sem hallgatnak. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kedves felhasználók! Végső elkeseredettségemben fordulok hozzátok. A fő problémát a kérdésbe belefoglaltam. Egyszerűen nem férünk össze, belefáradtam abba, hogy mindig én engedek nekik, ezzel én húzva a rövidebbet.Egész kamaszkoromat beárnyékolták, birtokoltak engem, fenyegettek, terrorizáltak lelkileg, korlátoztak azokban a dolgokban amiket a legjobban szerettem. Megtanultam ezzel élni, bár sosem értettem ezeknek az okát. Ma már 20 éves vagyok, egyetemista, nem dolgozom. A szüleim fizetik az albérletemet, és kb mindent amire szükségem van. Ezért hálás is vagyok. Nagyon. De szerintük egy hálátlan szardarab vagyok, akiért kidolgozzák a belüket. Na mindegy. Amíg el nem jött a nyári szünet nagyjából soha nem volt gond köztünk, mert távol voltam, csak hétvégente jöttem haza, aminek nagyon örültek szinte mindig. Viszont amióta itthon vagyok megint ugyan azokat a dolgokat élem át, mint 14-18 éves koromban. Veszekszenek velem, bolhából csináljuk az elefántot. Nagyon csúnya dolgokat vágnak a fejemhez. Legutóbbi példa ma délutánról: *megtörtént a szóváltás egy apróság miatt, és én nem hagytam magam* "De anya! Ez nekem rosszul esik, ezekért a dolgokért én nem vagyok hibás!" És jött a válasz: "Az már a te bajod, nem érdekel! Sőt ne feleselj nekem." "Emlékszel amikor..... (és ekkor jönnek azok a dolgok amik a múltban történtek, és ezeket vágja hozzám) " Egyszerűen mindig neki kell igaza legyen. Kivétel nélkül. És ha egy ilyen beszélgetést meghall édesapám egyből anyukám oldalára áll és hiába nem tud a dologról semmit úgyis engem blamálnak ketten. És ez ha fordítva történik anyukám is apukám mellé állna. Sokszor megfordult a fejemben, még fiatalabb koromban is, hogy inkább nem megyek egyetemre csak szabaduljak ki innen valahogy. De mégis elmentem a családom noszogatására. Most pedig abban a szorult helyzetben vagyok, hogy ha én most elmenekülnék itthonról és itt hagynék mindenkit, akkor nem tudnám fizetni egyszerre az egyetemet, a lakást, a számlákat s így tovább (még munka mellett sem). Az egyetemet pedig nem szivesen hagynám abba, ha már belekezdtem. Még 2 évem van hátra, valahogy kibírom. Viszont egyre jobban erősödik bennem az irántuk érzett utálatom. Ha nem vagyok velük sírnak utánam, ha pedig itthon vagyok éppen, hogy csak meg nem köveznek. Nem tudom mihez kezdjek, elfáradtam. Kérlek! Aki tanácsot tudna adni, ne tartsa magában. Nagy szükségem van rá most. Köszönöm! 20/L

jún. 26. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
próbálj munkát keresni! addig se vagy otthon plusz pénzt is keresel. ha lesz fizud lepd meg anyádékat valamivel, vidd el őket étterembe vagy valami, mert az ilyen szülő csak így látja a hálát. nekem is ilyenek, csak pénzből vett ajandékot fogadtak el tőlemvilág életemben.
jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Kedves 11es, hát nem is tudom. Őszinte leszek. Még ha lenne is pénzem, nem szivesen mennék el velük sehova. Ha egyszer lehet inkább kikerülöm ezeket a helyzeteket. Pont azért mert ha más is látja jópofiznak, aztán ha magunkba vagyunk megy tovább a scandal.
jún. 26. 22:00
 13/23 anonim ***** válasza:
35%
Mért kéne aljas, gonosz, a saját gyereküket bántalmazó embereknek hízelegni, 11-es? Ezek annyit nem érdemelnek meg, hogy rájuk nézzenek!
jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a jövőre nézve: ha egyetem mellett munkát vállalnál, nem lehetne hogy ottmaradj jövő nyáron, mondván dolgozol?
jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén. Ha azt albérleted nyárra is meg van akkor csak van abban az egyetemvárosban egy nyomorult meki ahová elmehetsz dolgozni. Nem vagy otthon és a problémád megoldva.
jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%
15 de a kérdező lusta dolgozni még nyáron is, az kényelesebb ha a szülei kidolgozzák a belüket hogy eltartsák.
jún. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Istenem, tudtam hogy ezen a platformon lesznek rossz indulatú emberek... Nem arról van szó, hogy nem akarok dolgozni, vagy lusta lennék. Írtam az előbb is, hogy szeretnék. Csak úgy látszik süket fülekre talál. Hihetetlen. Az ember csak tanácsot kér és jönnek ezekkel a feltételezésekkel. Elegem van komolyan. Ez az oldal sem a régi már..
jún. 27. 07:48
 18/23 anonim ***** válasza:
15%
Ne bántsátok már avval nincs előrébb.. Visszatérve, kérdező, abban igazuk van a szüleidnek hogy nagyon sokba kerül az oktatásod és egyetem alatt támogatnak (engem is végig támogattak annyira, hogy dolgozni nem kellet mellette, igaz nyárra nem maradt meg se a koli se az albérlet) ; viszont NEM TE KÉRTED HOGY szüless meg, meg ahogy írtad azt se hogy egyetemre menj.. Tehát nyugodtan dönthettek volna úgy hogy egy fillért nem kapsz 18 éves korodtól... Ilyen szempontból pedig nem állja meg a helyét a dolog, szép dolog hogy ígyis szereted őket, de a faszukat leszopni nem kell.. Vedd tudomásul hogy akárhogy ugrálsz mindig is fel fogják hozni, fejedhez, fogják vágni.. Ergó mi jön ebből.. Hát a konfliktuskerülés.. Ha nem bírod őket és nyárra is marad a szálló, akkor el mennék melózni akár teljes munkaidőben.. Hogy megszedjem magam és minél kevésbé függjek tőlük anyagilag.. Így az egyetem végeztével azonnal meg lesz a kaucióra való plusz 1 havi lakbér, és léphetsz is le..
jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
22%

#18 "viszont NEM TE KÉRTED HOGY szüless meg" - ez mekkora egy sz.rházi szöveg. Semmi másra nem alkalmas, mint arra, hogy minden felelösséget és kötelességet a szülöre háríts. Ez az igazi loosereknek a szövege.


Kedves kérdezö! Úgy látom, már szinte minden tanácsot leírtak, amit le lehet. A szüleid nyilván nagyon szeretnek, hiszen, ha nem így lenne, nem támogatnának ennyire. A viselkedésük nem szép, de szerintem a maguk egyszerü módján a figyelmedet, szeretetedet akarják kiharcolni. Nyilván az eszköz nem jó és nem helyes. Ennek ellenére tisztelettel és szeretettel beszélsz róluk, ami tök jó.

Én is szülö vagyok és nyilván, nekem is szokott felmenni a pumpa, amikor a fiam hülyeséget csinál (9 éves). Ö már megtalálta a lenyugtatásomra a módszert, ilyenkor odafut és átölel. Ha gondolod, próbáld ki, ilyenkor öleld át szüleid, hogy "jajj, Anya, ne bosszankodj már, szeretlek" Ha kipróbálod, írd meg a rakciójukat, nagyon kiváncsi volnék rá.

jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha szeretnél dolgozni, mi akadályoz meg benne? Nincsenek meg a kezeid és a lábaid?
jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!