Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek a húgom irigysége...

Mit tehetek a húgom irigysége és az anyám elfogultságával szemben?

Figyelt kérdés

Röviden: 35 vagyok, lassan 4 éve vagyok együtt a párommal, aki fél éve a feleségem is. Van egy két és fél évvel fiatalabb húgom, aki mindig is anyánk kedvence volt, ezt persze mindketten cáfolják. Anyánk gyerekkorunk óta különbséget tesz köztünk, és mindig, mindenben a húgom oldalán áll. A testvéremnek természetesen nincsen senkije, mert "minden pasi hülye", pontosabban kivétel nélkül mindenkit lenéz, és saját magához képest egy idiótának tartja.


Nem akarok kisregényt írni, röviden a lényeg. A testvérem a párommal is kib@szott bunkó és bicskanyitogató jó két éve, hol direkt, hol indirekt módon, te ahol tudja, támadja. Több mint valószínű, hogy irigy a mi harmonikus és boldog kapcsolatunkra. Viszont akármennyire is boldogok vagyunk, örökké nem mehet konfliktus nélkül az, hogy a testvérem gáncsoskodik ellenünk.


Illetve 1-2 éven belül szeretnénk babát. Nem vagyok meggyőződve, hogy a húgom nem fog beleállni a gyerekünkbe, főleg nem akkor, amikor anyám figyelme és támogatása lesz a tét.


Mit tehetnék ebben a helyzetben?



jún. 20. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Határok meghúzása a tesóddal és anyukáddal szemben is. Ha nem tud normálisan viselkedni a választottaddal, nem kell tartani a kapcsolatot a tesóval. Ha anyuka azok után is őt védi, vele se muszáj, ha nem képes végre egyenlően kezelni titeket.
jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

El lehet dönteni. Szemmel láthatólag anyád és a húgod választásra akar kényszeríteni. Különben nem lenne ennyi ellenhangjuk a feleséged ellen, hanem tiszteletben tartanák a döntésed.

Innen már viszont a te döntésed.

Vagy hallgatod anyád meg a húgod, szexelsz velük egyet, gyereket csinálsz velük, elhagyod a feleséged vagy tököt növesztesz végre és a feleségedet választod.

Ja, ha én lennék a feleséged és 2 éve tartanád a kapcsolatot a tetsvéreddel annak ellenére, hogy hogy bánik velem, már nem lennék a feleséged. Ő sem sokkal éppeszűbb.

jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Messzire költöznék tőlük, csak évente párszor találkoznánk jeles ünnepeken.
jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És azt elárulod, MINEK TARTOD a kapcsolatot vele?
jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

#4 én inkább arra lennék kíváncsi hogy megpróbálták e már megbeszelni

Ha igen (gondolom itt jön a "dehogyis félreérted")


DE amúgy akkor ha volt ilyen beszélgetés akkor el kellene gondolkodni hogy SZÁMODRA mi/ki a fontosabb mert az se normális hogy a feleséged ellen van az meg hogy attól tartasz hogy a gyerekedbe belefog állni? Értem hogy család stb de akkor megint van egy másik kérdés:a feleséged ki számodra?

jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"örökké nem mehet konfliktus nélkül az, hogy a testvérem gáncsoskodik ellenünk."


Nem bizony! És ebbe a konfliktusba már réges régen bele kellett volna állnotok!

jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket látogatni, ha ők mennének hozzátok, nem kell őket beengedni. Nem értem miért tartod velük a kapcsolatot...
jún. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Süssél palacsintát, közben meg írogass ide.
jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!