Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor teszel jót a gyereknek,...

Akkor teszel jót a gyereknek, ha véded a toxikus rokonoktól vagy ha szembesíted őket az igazsággal?

Figyelt kérdés

jún. 19. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

7

De van ilyen hogy anyukát nem szeretik de a gyereket attól még szeretheti.

Nem lehet tudni, hogy a kérdezőnél mit jelent a toxikus. Lehet 2x beszóltak neki és már toxikus család. Ezen az oldalon minden ember toxikusnak van titulálva.

jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul van feltéve a kérdés.

Nem egyértelmű hogy mit szeretnél.

A gyereket "védeni" kell, nem hazugsággal de nem is rákényszeríteni a toxikus rokonokat.

Illetve az illúzió nem is fenntartható ha állításod szerint őt is bántják. A gyerek sem hülye, érzi ő azt maga is.

Véleményem szerint ha bárki bántja a gyereket, az egyből kuka.

jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, XXI. században ezért kéne már de baromira megtanulni kollektíven, hogy amíg nem húzunk határt, addig zokniban kuffantunk...
jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Össze van keverve nagyon gyakran a szeretet az etikus viselkedéssel. A szeretet egy érzés, ami vagy van, vagy nincs. Az etikának az intelligenciához van köze. Attól, hogy nem szeretik az anyukát, még kutya kötelességük etikusan bánni vele, nem baszogatni, kontrollálni, meg beleszólni mit hogy csinál.

Nem etikus, hogy anyukát nyilvánosan nem szeretik, mert ez kurvára látszik, aztán odafordulnak Lacikához, hogy te milyen kis aranyos gyerek vagy, mit vegyek neked, mit szeretnél, üngyümbüngyüm. A gyerek ezt érzi.

Csak az átlag család érzelmileg elérhetetlen, képmutató, kígyóskodó, rengeteg anyós viselkedik így, hogy egy példával éljek : jaj, drága kis unokám, hát milyen csúnya ez az anya, nem engedi, hogy ebéd előtt egyél egy tábla csokit, na gyere, majd én adok, de ne mondjuk el neki."

És ez egy példa a rengeteg sok közül.

Itt nincs szeretet az anya felé, ami nem gond, de nem kellene a gyereket eszközként használni a kontrollmániához. Hanem a határokat illik tartani.

jún. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket is bántják - és te odaengeded hozzájuk őt???


Ha a gyerekednek lesz egy kis esze, amint tud lelép, és megszakítja veletek a kapcsolatot - mint én és még jó sokan tettük ;)

jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Én ha az anyát nem szeretem, akkor a gyereket sem tudom szeretni, ez van. Van ilyen a rokonságomban. Viszont egyáltalán semmi kapcsolatot nem tartok velük, távol tartom magam. Ez van.
jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%
Rébuszok helyett mondjuk felnőtt ember módjára ki is lehetne fejteni, mi is akar lenni a kérdés.
jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!