Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen apa az ilyen?

Szerintetek milyen apa az ilyen?

Figyelt kérdés
Apámmal mindig is rossz volt a kapcsolatom. De pl amikor a jogosítványt csináltam és a forgalmin megbuktam négyszer az apám ordibált velem egyfolytában úgy beszélt mint egy kutyával meg ilyeneket mondott, hogy én vagyok a család szégyene. A Következő eset leültem nyugodtan enni egy délután akkor ő elkezdett nekem ordibálva beszólogotani, hogy dagadt leszel és senki nem fog szeretni téged. Azóta már rendszeresen nem eszek csak reggel apám előtt már nem is eszek. (Igaz gyakran már fáj is a fejem amiatt mert nem eszek rendszeresen). Majd volt a következő mikor hivott dolgozni de nem volt munkás ruhám akkor is engem kezdett szidni durván ugyanúgy mintha kutyával beszélni. A Legfrissebb esett az az, hogy azt tudni kell pár napja jártam ki a közép sulit kettő szakmával. Apám mondja vigyem a kalodába a fákat elviszem mondja nem oda a másikban elviszem a másikba utána mondja nem oda hanem abba amibe először akartam. Majd utána ordibálva majomnak nevezet meg hülyének meg azzal fenyegetett engem, hogy szét fog verni. Azt tudni kell, hogy az én apámnak az ő apjával aki már nem él rossz volt a kapcsolata. Meg azt is kell tudni, hogy az én apám amikoor ő ideges valamiért a feszültséget mindig rajtam vezeti le és sokszor a semmiért ordibál meg kiabál velem. Azt is elmondta, hogy unokatesóim mennyire szarok, hogy 23 és 26 évesen még a szüleinél laknak és az én barátaimat nem is ismeri egyszer sem látta őket de Pszichopatának nevezi őket. Még azt, hozzáteszem, hogy egy rokonom sem beszél úgy velem ahogy az apám. Már volt egyszer egy vita amikor a rokonomék elmondták, hogy rosszúl nevel engem akkor ő káromkodni és ordibálni kezdet és a saját véleményén volt. Meg azt mondja rólam, hogy neki milyen rossz, hogy olyan gyereke van mint én.

jún. 18. 09:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még azt kell tudni, hogy a családban mindig apám generálja a konfliktusokat és a vitákat.
jún. 18. 09:29
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Magad is sejted a választ: nagyon rossz apa.

Amint teheted, költözz el otthonról. És utána minimalizáld velük a kapcsolatot.

jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Elmebeteg faterod van, nem normális. Ráférne egy alapos kivizsgálás és egy hosszas, intézményi kezelés, mert baromi beteg agyilag. Elképesztő, hogy ilyen abnormális állatok vígan rohangálhatnak a társadalmunkban mindenféle felügyelet és ellenőrzés nélkül. Kész időzített bomba.
jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy barom.
jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Te is tudod, mi is tudjuk, hogy rossz.

A kérdés az, minek kellett ide írnod ezt a kérdésnek álcázott sirámot? A terepautáddal nem tudod megbeszélni?

jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

én sem értem, minek született meg ez a kérdés. Mert ez lényegében nem kérdés..

Szidjuk közösen apádat? vagy mit vársz?

jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Ennyire nem durván, de nálunk is volt hasonló szitu. Apám sosem fogadott el, állandóan kritizált, ha valamiben igazat adtam neki (jobb a békesség) addig csűrte csavarta a szavakat, hogy mégis provokált egy konfliktust.

Ráadásul még felnőtt koromban is ezt csinálta, állandóan kötekedett, semmivel nem lehetett a kedvére tenni.

Én is úgy voltam vele, hogy egy barom, hogy kötekedik, stb stb, de aztán elkezdtem sokfajta irányból közelítve kezelni a helyzetet. Még a spirituális és ezotér vonalat is, alkalmazott tudoményként használva.

Hellingeres állítás (hasonló, mint a pszichodráma), ún metamorf lélekmasszázs, sőt a halála után médiumot is.

Lényeg, ami kiderült: apám is áldozat volt. Ez természetesen nem mentség semmire, nem mentesíti a felelősség alól. Egyke volt, volt egy jól szituált kisgyerekkora, majd kitört a háború. Ekkor lehetett kb 3-4 éves. Utána rettegés a pincében, szenteste lerohanták a falut, égtek a "szérűskertek", sikoltoztak a nők, lőttek, lőttek, azt sem tudták, hogy a következő percben élnek-e majd. (Így mesélte kisgyerekkoromtól haláláig minden karácsonykor) Aztán az apja (nagyapám) hadifogságba esett, anyja (nagyanyám) egyedül volt a fiával, mivel egyke volt apám. (Halála után a médium kifejtette, hogy az anyja fojtogatta és szemétül bánt vele kisgyereként). Aztán a nagyapám, az apja, hazatért, minden a feje tetején volt, az egykori jól szituált polgári családból egy elszegényedett nyomoronc bagázs lett. Mire apám személyisége kifejlődött, addigra a létező összes negatívum, ami embert érhet, hát érte. Aztán felnőttként lett munkája, családja (mi) de sosem tudta átlépni a saját árnyékát. Egy jelentő nárcisztikus befolyásos, örök békétlen, konfliktusos ember lett belőle, aki állandóan kavarta az afférokat.

Mindezt azért írtam le, és kérek mindenkit, hogy ne egyből a lepontozás jusson eszetekbe, mert ezek a dolgok transzgenerációs lenyomatok. A lenyomatról a viselője nem is tehet. Arról igen, hogy miként kezeli.

Amit nekem ajánlott egy pszichológiában járatos ember, az az volt, hogy amikor találkozom apámmal, öleljem meg, adjak két puszit szimbolikusan. Eleinte nekem nehezemre esett, de belejöttem. És ez sokat javított a kapcsolatunkon. Egyszerűen leszereltem a kötekedéseit, ha éreztem rajta a feszkót, akkor egyből vagy kérdeztem tőle valamit, vagy kértem valamit vagy magam ajánlottam fel pl hogy megyek vásárolni, eljön-e vagy hozzak-e valamit stb. A rossz természetén nem tudtam változtatni, de a kapcsolatunk minőségén igen. Melósabb dolog, mint elköltözni, nálunk sajnos ez amiatt nem is volt opció, hogy a közös vállalkozás tönkrement, a ház többgenerációs volt, apám egészségi állapota megromlott.

Ugyanakkor sok dologban a végére sok kedves közös emlék is maradt, nem mindig tudtam kezelni én sem, de amikor sikerült, akkor jó volt.


Természetesen a kérdezőtől nem azt várom, hogy a fentieket tegye, ez csak egy opció, az apja dolgait nem mentesíti az sem, ha kiderül, hogy neki is szar volt a gyerekkora. A lényeg az, hogy van egy probléma, amivel így vagy úgy de foglalkozni kell.

jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Legyel onallo es koltozz mielobb. Utana vagy rajon milyen fasz volt es rendesebb lesz veled, vagy nem.
jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Tudsz 1 okot mondani, hogy mért nem költözöl el? Ha a jogsid megvan, gondolom, nem vagy még iskolás.
jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még csak most jártam ki a sulit 1 hete. Úgy szereztem meg a második szakmámat.
jún. 18. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!