Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragszik egy lány ha...

Miért haragszik egy lány ha az leendő férjét az apjához hasonlítják?

Figyelt kérdés
Ha egy lány járni kezd egy fiúval aki teljesen ugyanolyan mint az apukája volt ennyi idősen és ezt többen megjegyzik akkor azt mondja hogy “neeeem dehogy is”. Pedig gyerekkorban minden lány az apjához akar feleségül menni szóval tudat alatt ott van ez hogy az apjához hasonló srácok vonzzák.
jún. 8. 17:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Hat akinek alkesz apja van, aki tonkretette a csaladot, az biztos nem ugyanilyen ferjre vagyik. Mas kerdes, hogy sokaknak sajnos megis sikerul belefutniuk, de hogy nem ugyanolyat akartak, az hotziher.
jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

"z apukája volt ennyi idősen és ezt többen megjegyzik akkor azt mondja hogy “neeeem dehogy is”. Pedig gyerekkorban minden lány az apjához akar feleségül menni"


Hát ja, a Lakatos és a Kolompár családokban biztos. A normális embereknél nem. Az, hogy neked az apádról a szex jut eszedbe, rendkívól beteges dolog.

jún. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Írhatod E/1-ben is nyugodtan...


Egyébként két ok jut eszembe. Egyrészt degradálják a kisasszonyt, hogy nem lát tovább a családi mintánál még mindig, másrészt a döntését is, mert hát apuka sem tökéletes, viszi tovább azokat a rossz tulajdonságokat, amik az apában is megvannak.

Az én családomban is van ilyen, szólni nem lehet egy mukkot sem, akkora az önérzet, de nem csak külsőleg, hanem a konkrét káros szenvedélyek is teljes egészében leképezik az apát a vőlegényben

jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig gyerekkorban minden lány az apjához akar feleségül menni szóval tudat alatt ott van ez hogy az apjához hasonló srácok vonzzák - ez mondjuk úgy, ahogy van bromság.


És nem, nem az apámmal akarok szexelni, hanem a barátommal, szóval nem értem, miért kell olyanokkal fárasztani, hogy "xy olyan, mint apád". Nem, nem olyan! Ő egy teljesen másik ember, de nem "olyan, mint apám".

jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig gyerekkorban minden lány az apjához akar feleségül menni..."


Elektra komplexus, a gyermek szexualpszichologiai fejlődésének része lehet 3-6 éves kor között. Egyreszt nem minden gyereknél fordul elő, másrészt annyi idősen, amikor ez normálisnak számít halovány fogalma nincs róla, mit jelent a házasság

jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem igaz, mert én gyerekkoromban nem az apãmhoz akartam feleségül menni, hanem

:

Komlósi Gábor sportriporterhez,

Egri János játék - és műsorvezetőhöz,

Török Gábor politológushoz,

Molnár Mátyás.... Na hagyjuk...

jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Sose akartam apámhoz menni feleségül, pedig imádtam 🤷🏼‍♀️. Sőt! Férjhez sem akartam menni, én egy hatalmas kastélybam akartam élni a szüleimmel meg egy rakat állattal.

Szexelni meg nem az apjával és az apja "klónjával" szeretne, hanem a barátjával. Elég furcsa helyzetet tud szülni, ha pont akkor jut eszébe amikor szex lenne, hogy olyan mint az apja... Amúgy meg attól, hogy esetleg vannak hasonlóságok még nem lesz olyan, az más, ha egy jó kapcsolat van apa-lánya közt, plusz jó házasság anya-apa közt akkor az elsődleges minta az ő házasságuk lesz. Hasraütött példa: ha otthon abban nőtt fel, hogy tisztelik egymást és szeretik a szülei egymást, meglepik a másikat néha stb akkor neki ez lesz a norma, hogy a házastársak így viselkednek, kisebb eséllyel választ olyat, aki tiszteletlen vele, sose kedveskedik. Nem azért, mert az apjához hasonlót keres, hanem azért, mert jó kapcsolati dinamikát látott és fordítva, ha ridegek voltak egymással a szülők akkor könnyebben csúszhat bele rossz kapcsolatba, hisz nincs mintája, hogy a házasság ilyen (tudat alatt persze). Vagy épp ellenkezőleg, mindenáron szembe akar menni a mintával. De nem az apjához hasonló férfit keres, hanem normális kapcsolatot. Ezért baromi fontos a szülők kapcsolata, mert az lesz az elsődleges minta a gyerekeknek, hogy hogyan működik (vagy nem) egy kapcsolat.

jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A kérdésben rejtett állításod nem igaz.
jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig gyerekkorban minden lány az apjához akar feleségül menni"


Nem.

jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb az apaval valo kapcsolat az, ami egy eletre "mintat ad" neki a ferfiakrol. Nem feltetlen pont olyat fog keresni, de hozza fogja merni az osszeset.
jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!