Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőttes/kamaszos...

Fiatal felnőttes/kamaszos szülők, a gyereketek párkapcsolati/ szexuális életéről mennyit kell tudnotok/ akartok tudni?

Figyelt kérdés
A szüleink viszonylag konzervatívak, anyu 22 évesen hozzáment az első párjához, 3 lányt szült neki, és még mindig vele van. 16, 19 és 21 évesek vagyunk, én vagyok a 19. Az az igazság, hogy mi a nővéremmel elég közel állunk, és ilyen témákat is meg szoktunk beszélni. A múlthéten a nővérünknél voltunk 3-asban, és a húgunk felhozta, hogy szeretne lefeküdni a barátjával, de anyuval amikor erről beszéltek az nem sokat segített (nekünk sem:)), úgyhogy beszélgettünk vele. A hétvégén meg otthon elmondta, mindenkinek, hogy lefeküdt a barátjával és nagyon jó volt neki, és hogy mi is sokat segítettünk. Erre anyu kicsit szemrehányóan megkérdezte, hogy “velük beszéltél? Róluk azt sem tudom ők kivel, mikor, hol, hogyan.” A nővérem kedvesen mondta, hogy “anyu, nem is akarod tudni” (tényleg nem) de anyu közölte, hogy pedig jobb lett volna. Na most én semmit nem osztottam meg ebben a témában a szüleimmel, de ha esetleg van itt szülő, ilyesmi korú gyerekkel, érdekelne, hogy mit gondoltok? Akkor is jobb ha tudja, hogyha nem helyesli? Vagy ti mennyit várnátok? Nagyon köszii! (Bocsi a sok /-ért, próbáltam mindent beletenni egy kérdésbe😅)

máj. 29. 20:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyon szívesen fogadom még mások véleményét, tapasztalatát.☺️

Szóval akkor szerintetek alapvetően teljesen normális, hogy én nem beszélek erről a szüleimnek. Egyébként én is meglepődtem, mikor ezt szülők előtt bejelentette a húgom, mert azért hármasban egészen más volt, mint szülőkkel.

Mit gondoltok, ha szinte biztos, hogy a szüleimnek nem fog tetszeni a párom, akkor még ne mutassam be nekik?😅 Jelenleg én vagyok az egyetlen gyerek akinek nem is tudják, hogy van párja, a húgom és a nővérem barátját is ismerik már. Pedig 8 hónapja együtt vagyunk már, de még nem vitt rá a lélek, hogy bevalljam.🙃

máj. 29. 23:24
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Hol érdekel, hogy mit csinál a négy fal között? Nem kell a beleegyezésem, hogy megdugjon vagy keféljen valakivel. Ha meg elmondja mint mondjak neki egy okén kívül, rajta kívül több milliárd ember csinálja ezt.
máj. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem fura, hogy bejelentette otthon, hogy lefeküdt a barátjával. Nekem jó a kapcsolatom a családommal, de nem bírom elképzelni, hogy bejelentem nekik, hogy lefeküdtem a barátommal
máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
A 16 éves gyerekem szexuális élete érdekel annyiban, hogy tudjam, él e szexuális életet, kivel és védekezik e. Ezenfelül a legteljesebb magánügye. 18 felett meg közöm nincs hozzá.
máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
13, pláne elmesélni, hogy amúgy élveztem 😂
máj. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok szülő, csak a magam tapasztalatából tudok idézni.

Nem beszéltem meg anyámékkal a szüzességem elvesztését, azt se tudták mikor történt, max sejtették. Úgy gondolom ez nem olyan nagy dolog, hogy előre megbeszeljem velük, különösen úgy nem, hogy már bőven a net világa idején történt, alighanem többet tudtam meg, több tanácsot kaptam, mintha anyámmal beszeltem volna meg.

máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Semennyit. Az ő dolga, nem érdekel a szexuális élete - meg közöm sincs hozzá.

Ha baj van, segítek, meghallgatom őt, de nem vagyok kíváncsi rá, hogy kivel feküdt le vagy hány évesen.


Amíg védekezik normálisan az ő dolga.

máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Két fiam van, kértem őket, fordúljanak hozzám, ha bármilyen kérdésük van, ne a barátoktól kérdezzenek. Én nőként jobban tudom mi jó, mire figyeljenek. Zavarban voltak persze, de aztán rájöttek, tényleg mindent megbeszélhetnek velem.
máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%

En nem szamoltam be errol a szuleimnek, nyilvan sejtettek, tinikent miert zarkozunk be a szobaba.😅 egyebkent is voltak hosszabb kapcsolataim, biztosan tudomasul vettek, hogy nem csak kartyazunk. Gondolom ugy voltak vele, inkabb otthon, mint ki tudja milyen idegen helyen. Arrol sosem beszeltunk, kivel-hanyszor.

Egyszer volt szuksegem esemeny utani tablettara, de akkor mar 21 eves voltam, arrol sem szamoltam be, megoldottam egyedul.

máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
64%
Na az én szüleim aztán nem voltak átlagosak "csak azt tudjam meg hogy....."🤜👊🏻🤛
máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!