Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőttes/kamaszos...

Fiatal felnőttes/kamaszos szülők, a gyereketek párkapcsolati/ szexuális életéről mennyit kell tudnotok/ akartok tudni?

Figyelt kérdés
A szüleink viszonylag konzervatívak, anyu 22 évesen hozzáment az első párjához, 3 lányt szült neki, és még mindig vele van. 16, 19 és 21 évesek vagyunk, én vagyok a 19. Az az igazság, hogy mi a nővéremmel elég közel állunk, és ilyen témákat is meg szoktunk beszélni. A múlthéten a nővérünknél voltunk 3-asban, és a húgunk felhozta, hogy szeretne lefeküdni a barátjával, de anyuval amikor erről beszéltek az nem sokat segített (nekünk sem:)), úgyhogy beszélgettünk vele. A hétvégén meg otthon elmondta, mindenkinek, hogy lefeküdt a barátjával és nagyon jó volt neki, és hogy mi is sokat segítettünk. Erre anyu kicsit szemrehányóan megkérdezte, hogy “velük beszéltél? Róluk azt sem tudom ők kivel, mikor, hol, hogyan.” A nővérem kedvesen mondta, hogy “anyu, nem is akarod tudni” (tényleg nem) de anyu közölte, hogy pedig jobb lett volna. Na most én semmit nem osztottam meg ebben a témában a szüleimmel, de ha esetleg van itt szülő, ilyesmi korú gyerekkel, érdekelne, hogy mit gondoltok? Akkor is jobb ha tudja, hogyha nem helyesli? Vagy ti mennyit várnátok? Nagyon köszii! (Bocsi a sok /-ért, próbáltam mindent beletenni egy kérdésbe😅)

máj. 29. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy adott ember szexuális élete csak őrá tartozik, meg arra, akivel szexuális életet él. Senki másnak nem jó, ha beszámolnak róla (kivéve, ha erről közösen döntenek, pl. mert mondjuk szexuálpszichológus segítségére van szükségük valami miatt).
máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Katona Dius ***** válasza:
88%
Anyu is kicsik konzervatív ezekben a dolgokban, és nem szívesen beszéltem vele erről anno, de nem is igényelte. Mikor volt egy hosszas párkapcsolatom 17 évesen, akkor megkérdezte, hogy lefeküdtünk e már, mondtam, hogy igen. Kérdezte, hogy menjünk e nődokihoz fogamzásgátlóért, mondtam, hogy köszi, nem kell, megoldjuk gumival. Ő fogamzásgátlásra ilyen hüvelykúpot használt, azt hiszem Pharmatexet, abból adott egy dobozzal, hogy ha épp nem lesz nálunk gumi. Hát mondom anyu köszi, de nem vagyunk állatok, hogy ahol ránkjön, ott.. De azért eltetette velem, biztonság kedvéért. Azóta nem került témába a szexualitás. Jelenleg 32 vagyok.
máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

Én 23 éves srácként tudok erről nyilatkozni, úgyhogy remélem nem baj ha ide írok. A kérdésedre viszont válaszol:


Faterral elég sok mindent megbeszéltem. Fiatalkorában nagy csajozógép volt az öreg, úgyhogy pontosan tudja hogy mennek a dolgok. Ő még rajtam is túltett, és sokkal sikeresebb volt a nőknél is mint én (a mai napig is, pedig már 65 éves). Igazából ő minden szempontból az én jobbik változatom, vagy mondhatni én vagyok az ő rosszabbik változata ami a külsőségeket illeti. Magasabb nálam is, pedig én sem vagyok alacsony (189cm). Én hiába örököltem az ő szőkés haját, a kék szemét nem. És mivel élsportoló volt az öreg, nálam ezerszer jobban ki volt gyúrva, pedig én is edzek. Párszor leültünk sztorizgatni egymásnak, és csak néztem hogy milyen kalandjai voltak. Szinte mindent tud rólam (a nagyon intim részletek nélkül persze) és én is ismerek róla egy csomó sztorit. Anno amíg vele laktam, többször előfordult hogy felvett az éjszaka közepén engem és egy csajt a buliból, és reggel hazavitte kocsival mielőtt én felébredtem volna. Ő nyitott volt ilyen beszélgetésekre, mert a fiatalkori önmagát juttattam eszébe, és mindig mondja hogy ő is örült volna ha az ő apja ilyen lazán kezeli a dolgot. Húgommal kicsit szigorúbb azért, de amennyire én tudom, a húgom is elmesél neki mindent, és őt is hurcibálja az éjszaka közepén ha sofőr kell neki.


Anyukámmal viszont sose beszéltem ezekről a dolgokról. Elképzelhetetlennek tartom hogy vele bármikor is meg tudnám osztani ezeket az élményeket ítélkezés nélkül. Egyedül a mostani barátnőmmel találkozott, a régebbi "kalandokat" nem ismerte, és azt se tudja hogy hány volt, vagy kik voltak illetve milyen körülmények között.

máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem kamaszaim vannak.Én annyit akarok tudni,hogy tudnak-e mindent a védekezésről,alkalmazzák-e,és hogy nem tesznek velük olyat amit ők nem akarnak.
máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

már 2 éve hogy a barátommal együtt vagyok (most vagyok 18). anyám fél év után kérdezte meg hogy történt-e valami. történt igen, de helyette nemleges választ adtam. azután egy pár napig ezt a kérdést mindig feltette, nemleges választ kapott. rá fél évre már csak annyit mondott hogy reméli jól felkészített engem (nem tette, de nem vagyok sík hülye, párom sem). még azt is mondta ha teherbe esnék ne vetessem el szüljem meg és ő majd felneveli (kinda scary ngl). ezután volt egy incidens, kiszakadt a gumi. erről szólni sem mertem, elmentünk párommal ketten a nőgyógyászatra és kaptam eseményutánit. ha a szexuális életemről nem beszélek akkor erről hogyan beszéltem volna? nem tudom. megtörtént és nem lett "baj".

na mindegy lényeg a lényeg sosem beszéltem meg anyámmal ezt a dolgot, nagyon ajánlom neki hogy azért magától is leesett hogy nem hiába vagyok barátomnál jó sokat. c:

máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

elmondta, mindenkinek, hogy lefeküdt a barátjával és nagyon jó volt neki


Köszi, de nem akarnám, hogy ez legyen a téma a vasárnapi ebédnél. Igen, tudom, hogy van párja (mondjuk 9 éve, és ő az első), de nem avat be a részletekbe, nem is szükséges. Ha kérdése, problémája van, tudja, hohy jöhet hozzánk, de ennyi.

máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Örülj, hogy ilyen jó testvéreid vannak és tudtok beszélni ezekről. Keveseknek adatik meg. Sok komplexust tud szülni, hogy a családban full tabusítva van a szexualitás, sokszor még a szeretet is (hideg család). Velem sose beszéltek ilyesmiről a szüleim.
máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Hát már bocs, de szerintem ez tök normális. Ha nem akarják a szülők ezeket nyíltan hallani, akkor tartsa tiszteletben a tesód és ne kezdjen el csak azért is erről beszélni. Nektek is fura lenne, ha elkezdenének a szüleitek arról beszélni, hogy a legutóbbi nyaraláson milyen pózban csinálták illetve milyen segédeszközöket használnak. Nem tabu téma, csak szerintem ezt szülő-gyerek között túlságosan bensőséges dolog megbeszélni. Ahol ez természetes téma, az eléggé fura család és elég beteg, ha erre gerjednek, hogy ilyet beszélnek meg a szülőkkel.
máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Mi ketten vagyunk lánytesók, én sosem beszéltem a szüleimnek ilyesmiről, de a tesóm nagyszájú meg szabadszájú, ő simán. Anya előtt legalábbis biztosan.
máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Csak annyit akarok róla tudni amennyit ő elmond.
máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!