Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen családokban fordul...

Milyen családokban fordul elő, hogy a gyerekek várják azt, hogy mikor fognak meghalni a szüleik, hogy részesüljenek az örökségükből? Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka?

Figyelt kérdés

máj. 19. 19:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Rossz vagy közömbös viszony a szülővel.
máj. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
A mieink nem varjak. Amin meg vagyok lepodve. Inkabb szeretnek ahogy latom
máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolom, hogy ezt lehet általánosítani. Az én apám pl utálta az anyját, aki tavaly decemberben halt meg. Apám is megéri a pénzét az öregasszony se volt különb. 10 éve nem beszéltek, érzelmi kötelék így nem volt köztük, apám mégse várta az örökséget. Annyira nem, hogy mikor kiderült, hogy a másik két testvére tulajdonképpen kijátszotta és elvitt mindent, egy vállrándítással elintézte a dolgot.
máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
95%
Ismerek ilyet, alapból rettentő anyagias emberek, mindenben és mindenkiben azt nézik, mennyibe került, mennyi pénze van. Meg se lepődtem, amikor olyan kijelentéseket tettek, hogy "mondtam anyámnak, el ne merje adni az yx-t mert azt én akarom örökölni" "anyám xy-t vett XX összegért, de végülis leszarom mert úgyis az enyém lesz ha meghal" - és ezeket rendszeresen.
máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
14-es: Amikor anyósék bejelentették, hogy eladják a hatalmas, kétszintes házukat, hogy egy kisebbe (fenntarthatóbba) költözzenek, a sógorom első kérdése volt, hogy mi lesz a maradék pénzzel. Tudni kell, hogy ezt a házat anyósék a két kezükkel építették fel, amihez a tőkét az apósom vállalkozása termelte ki, amibe a gyerekeik (a sógorom és a férjem) egy pillanatig nem dolgoztak. Anyós közölte, hogy arra gondoltak, hogy öregkorukra megérdemlik, hogy lássák a világot, szóval az elsődleges terv, hogy elutazzák. Na azt a hattyúhalált, amit a sógor előadott, videózni kellett volna. 40+ éves volt ekkor, de toporzékolni, őrjöngeni kezdett, hogy ő nem akar egy sz*r kis lakást örökölni ehelyett a többgenerációs ház helyett, önzőnek nevezte az anyját és elviharzott. Ilyen emberek is vannak.
máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
31%

Mert vannak szülők,akik azt érdemlik.Pl gyereket elhagyta az apja,vagy anyja,vagy szimplán olyan szülők voltak,akik soha nem bántak jól a gyerekeikkel.

Biztos nem a minta családokban fordul elő.

máj. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!