Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt miért ítélik el sokan, ha...

Azt miért ítélik el sokan, ha valaki segíti, támogatja a (már felnőtt) gyerekét?

Figyelt kérdés

Ezt itt láttam legtöbbször, nagyon csúnya stílusban.

De miért baj, ha egy szülő a saját gyerekére költi el a pénzét? Hisz a szülők azt szeretnék, ha a gyereküknek jó és kényelmes élete lenne.


Én is szorgalmas voltam egész életemben, egyetemet végeztem, de a pályakezdő fizetésemből nem boldogulnék, szülői segítség nélkül sehol sem lennék.

Egy autó, még használtan is több millió forint, egy kisebb lakás (!) jobb kerületben, jobb környéken 50+ milliónál indul és ahhoz még vegyél teremgarázshelyet. Nagyon hálás vagyok, amiért a fizetésem nagyobb részét nem kell albérletre költenem, közlekedni, mozogni is szabadon tudok, mert van autóm. Sosem éreztem, hogy a szüleim a segítségükkel ártanának nekem.


máj. 13. 13:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

29, igazad van és jól tettétek.


De mindemellett arra is megtanítottátok őket, hogy ne nézzék le azokat, akiknek kevesebb van amiatt, hogy önerőből kell mindemt összeszedniük?


Mert jellemzően a felvágás, leszólás miatt utálják a gyerekeidhez hasonlóakat, mert ők még hergelik is azokat, akik semmit nem kaptak.

máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Engem egy ideig támogattak, így tudtam milyen az, ha nem kell az anyagiak miatt aggódni. Majd történt egy két családi ügy és úgy hozta az élet, hogy 18 évesen talpra kellett állnom, konkrétan amikor bedobnak a mélyvízbe. Még le sem érettségiztem, de már volt 2 munkahelyem is. Muszáj volt, mert voltak céljaim, terveim, így tennem kellett értük. Bekellett osztani a pénzt. Az elején nagyon nehéz időszak volt, főleg, hogy sok mindenről lekellett azért mondani, de olyan jó érzés amikor már anyagilag nem függsz semmitől es saját magad megtudod teremteni azt az életszínvonalat, amire vágysz. Viszont akit támogatnak a szülők mindenben, az sok esetben elvan szállva magától (nem mindenki), nem tudja átérezni a pénz súlyát és sok ember úgy ítéli meg, hogy ő a könnyebb utat járja, holott ez egyáltalán nem biztos. Nem is ismernek, de màr ítélkeznek. Az emberek nagyon irigyek, kiposztolják az ő “tökéletes” életüket, majd ha látják, hogy neked egy hajszállal több van, elkapja őket az irigység. Egyből jön az, hogy a szülők vették, neki könnyű stb. De a színfalak mögé nem látnak be, simán lehet, hogy az illető megdolgozott érte.
jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!