Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindig mindennek utánajá...

Anyám mindig mindennek utánajár, amit vettem, hogy mennyibe került, majd beleköt az összegbe. Hogy szoktassam le erről a kellemetlen anyagoaskodásról?

Figyelt kérdés

Gimi eleje óta ezt csinálja, egyetem elején is ezt csinálta, de azzal nem tudtam mit kezdeni, mert hivatkozási alapnak ott volt neki, hogy de ő támogat anyagilag, tehát van köze hozzá, akkor is, ha tőle nem kértem emiatt több pénzt. Akármit csináltam, nem hatott akkor. Azt hittem jobb lesz, ha nem függök tőle, de nem lett jobb, ugyanúgy érzi, hogy beledumálási joga van és ezzel élnie is kell. Rettenetesen idegesítő.

Akármiről is van szó, mindig keresi az árcímkét, hogy mennyibe került az adott dolog, ha nem talál, és saját tapasztalatok alapján sejtése sincs, hohy mi lehetett az ára annak a cuccnak, akkor a neten keresgél, hogy vajon mennyibe kerülhetett egy olyan valami.

És számon kéri rajtam, függetlenül attól, hogy az a zsebpénzemből ment anno, a diákmelós fizetésemből, vagy a fizetésemből úgy, hogy önellátó vagyok. Mindig veszekedés van ebből. Megkérdezi, hogy mennyibe került, ha megmondom neki, hogy semmi köze hozzá, legyen már mindegy neki, akkor azért veszekszik velem, ha meg megmondom az árát, akkor vagy drágának tartja és az a baja, vagy ha "gyanúsan olcsó volt", akkor keres bizonyítékot a "hazugságra" és azon veszekszik, hogy hazudtam neki. Holott mégis miért mondanám azt önálló, tőle anyagilag független emberként, hogy a könyv, amit vettem, nem majd' 9 ezer volt, mint ami a borítóra is rá van nyomtatva, hanem mondjuk 2500-ért vettem egy kirakodós sátornál? Ha ajándékot veszek neki a szülinapjára, abból is vita van, hogy miért költöttem annyit, amennyit ő feltételez, hát az nagyon sok, villogok a pénzemmel. Pedig nem látott blokkot, nem hagytam címkét az ajándékon, semmi ilyesmi, csak arról van szó, hogy ő szerette volna az adott dolgot, de magának nem vette meg, mert amelyik boltban látta, ott drága volt szerinte, én meg, mivel sokkal messzebb élek, más boltba néztem, ott pont olcsóbb volt, ráadásul akciókor jártam arra. És akkor magyarázzam meg neki, hogy aztán azon rugózzon, hogy kamuzok. Egyszerűen ha átjön hozzám, videohívásozunk heti egyszer, én megyek haza, és véletlenül rajtam/nálam/a közelemben van valami, akkor már rögtön azon van ki, hogy na vajon mennyibe került és akármit mondok, vita van belőle.

Na meg az ő ajándékozási szokásai is megérnek egy misét. Az alap, hogy az árcédulát rajtahagyja, de ha ez nem lenne elég, még jó szemrehányóan ki is emeli, hogy mennyibe került, ezért máris kötelező örülni. Aztán megsértődik, ha valaki nem örül a szemrehányások között átadott ajándéknak, és szóvá is teszi a sértődöttségét. Kamaszkorban még mindig azt csinálta, hogy megkérdezte, hogy mit kérek egy ünnepre, válaszoltam, előadta, hogy az túl drága, nem fér bele, amúgy is hülyeség, biztos, hogy nem. Aztán eljött az alkalom, elmondta nagy kedvesen, hogy hát nem tudta minek örülnék, szóval odaadja, amit az ajándékra szánt, csináljak vele, amit szeretnék, és akkor a kezembe nyomott mindig vagy négyszer annyi pénzt, mint amibe az került volna, amit szerettem volna, de állítólag nem fért bele...


2023. dec. 16. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Próbáltad már esetleg azt, hogy megszakítod vele a kapcsolatot?


Az minden problémát megold.

2023. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Csak a fő kérdést olvastam.

Sehogy nem tudsz megváltoztatni mást. Csakis magadat. Az emberek nagy része mindig a változást várja, de nem változtat. Anyád nem írt ki kérdést. Nem neki probléma ez. Neked.

2023. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
szerintem keresd vissza a 748 előző, pont ugyanilyen kérdést és olvasd el a válaszokat.
2023. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős anyukád, de szerintem már nem nagyon lehet megváltoztatni, neki ez berögzült gyerekként, fiatalkorában stb., és nem tud felülemelkedni ezeken.

Az én anyukám már 68 éves, neki a ruha/cipővásárlásom a mumus (nőismerőseimhez képest KEVÉS ruhám van, de tényleg, szóval nem kirívóan sok a cucc, csak van egy adag sportoláshoz, szabadidőhöz, kényelmes mindennapokra, elegáns melóba stb.)...

Állandóan azzal jön, hogy minek vettem meg valamit, mikor tele a szekrényem. Az nem baj, ha mondjuk nadrággal van tele a szekrényem, és én pont szoknyát vettem, akkor is "minek???" :)

Az sem baj, hogy neki is tele a szekrénye, csak ő kb. 40 éve nem dobott ki semmit, ergo ő még nem is hordja, amit a szekrényben tárol... Ez van, én veszek ruhát, ő mondja a véleményét, aztán mintha mi se történt volna.

Szeretem, nem akarok már ezen vitatkozni, hadd mondja :)

Szerintem te is engedd el, lehet megunja egyszer, ha látja, hogy úgysem éri el az ingerküszöbödet, már nálunk is van néha olyan, hogy "én már nem is mondok semmit!" :)

2023. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk amit leírtál mondd meg neki, hogy sok elsz.
2023. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

Anyám már kezd leszokni az ilyesmiről, pedig régebben nagyon benne volt. Igaz, ő nem ért az internethez szerencsére, így nem kereste az árakat, csak mindig sokallta így is :D a ruháim nagy része turis, max a cipőkbe lehetne belekötni, mert sajnos imádom a platform bakancsokat és van egy pár. Ilyenkor annyit mondok, hogy na látod még jó, hogy nem a te pénzedből van. Vagy ha pl. a hajamba köt bele vagy épp maga a cucc kinézete nem tetszik neki (cipő itt is általában) akkor mondom, hogy na még jó, hogy nem neked kell hordani/tetszenie. Ilyenkor elhallgat. Általában akkor jön ezekkel a mini hisztikkel, amikor épp nem tud másba belekötni de mióta ilyen mondatokkal reagálok, hamarabb abba is hagyja, mint régen.

Anyósom viszont az ilyen árkeresgélős. Arra is rákeresett, amit a saját anyjától kapott és aztán kijelentette, hogy milyen olcsó, nahát, ő drágábbra számított. De kritizálta mindig amit kapott, sokszor nem volt neki elég drága. Na az ilyentől mentsen meg a szűzmária, mi már rég nem veszünk részt a hülye ajándékozásaiban, pont ezért.

2023. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Innentől bármit is vettél és faggat az áráról, mondj egy röhejesen magas számot. Pl. 4 zsemlét vettél, az ára 12 miliárd 450 millió Ft/darab. De mindenre ezt az egyenárat mondod:

1 télikabát : 12 450 000 000 Ft

1 karóra: 12 450 000 000 Ft

3 kaparós sorsjegy: 12 450 000 000 Ft/db

Had pörögjön, morogjon, játsza az eszét! Legalább egy kicsit szórakoztató lehet a színjáték. Semmiről nem vagy köteles beszámolni neki.

2023. dec. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!