Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám súlyos mentális betegsé...

Apukám súlyos mentális betegségben szenved, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez egy nagyon komoly téma számomra ugyhogy szeretném ha komoly válaszokat kapnék rá. (Hosszú lesz). Szóval nekem van 4 testvérem én vagyok a legkisebb. Apukám a legidősebb testvérem életet tönkre tette a folyamatos bantalmazassal testileg es lelkileg. A többi 3 testvérem es en talan túl tudtunk lépni ezen. En nem vagyok orvos de minden bizonnyal ő nárcisztikus személy . Nekem volt talan a legnagyobb szerencsém a testvéreimhez képest hiszen engem konkrétan testileg nem bántott , viszont lelkileg tönkre tett. Egy önbizalom hiányos, düh kezelési problémákkal küzdő lany lett belőlem neki köszönhetően . Én egyedül járok még hozza, mostmár teljesen mas velem mint reg , hisz rájött hogy egyedül maradt. Viszont hiába változott meg ugyan úgy haragszom rá amiket tett velem es a testvéreimmel es anyukámmal . Viszont ha nem mennek hozza buntudatom lenne és valószínűleg a lelkem melyen meg egy kicsit félek tőle, hisz nem tudom mikor tesz olyat ami veszélyes lenne számomra vagy a családom számára.

Az lenne a kérdésem hogy ti ezek után is járnátok hozza, vagy nem erekelne titeket a bűntudat es a félelem . Előre is koszonom a válaszokat


2023. nov. 6. 20:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem vagy felnőtt és már nem nála laksz? Anyukáddal, vagy hol?

Ha ettől nyugodt vagy látogasd néha, de nem tartozol semmivel neki, szóval nem kell, hogy bűntudatod legyen! Egy szülő sem tehet meg mindent büntetlenül.

Az én anyám paranoiás, 14-15 éves lehettem, amikor eléggé kiborult, akkor kihívtuk a körzeti ideggyógyászt, az próbált vele beszélni, aztán mondta, hogy kórházba kéne mennie, de nem akar. Anyám meg megsértődött, hogy elárultuk nagyi meg én.

Pár éve nagy nehezen eladtuk a romot, amiben élt, és vettünk egy lakást neki, hogy ne fagyjon meg, de elég keveset látogatom, mert legtöbbször kikészülök tőle. Tehát nálam ennyi, hogy ne fagyjon meg, aztán amúgy legyen maga, meg a barátnői, többi rokona. Ő nem direkt bántott engem, csak simán nem létező dolgokat képzelt elé és vett rá dolgokra, fiatalon...

Ha majd idősebb leszel, és lesz rá lehetőséged, érdemes lenne neked is, meg a testvéreidnek is pszichológushoz elmenni, és kicsit feldolgozni a titeket ért rossz dolgokat.

50f

2023. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Anyukámmal elek meg a nevelő apummal szerencsére mar 4 éves korom óta, de 4 éves koromtól 12 éves koromig minden hétvégén kellett menjek hozza, nyári szünetben mindig kierőszakolta hogy 1,5 hónapot nála legyek . De attól függetlenül hogy nem velünk élt ugyan úgy terrorizált engem es a családom , anyukámat többször is feljelentette azért mert anya nem engedte hogy nála lakjak. A többi testvérem el volt tőle tiltva hisz ők elmondtak hogy mit tett velük en meg ugye kislány voltam ugyhogy úgy voltak vele engem nem fog bántani lelkileg (nevetséges)
2023. nov. 8. 18:11
 23/24 A kérdező kommentje:
Ja és sajnálom ami veled történt 21-es
2023. nov. 8. 18:14
 24/24 anonim ***** válasza:
köszi, ezt inkább csak arra hoztam példának, hogy nem mindig tartozik az ember a szüleinek, vagy legalább is meg lehet húzni egy határt valahol. Tehát, hogy neked sem kötelességed az apukáddal foglalkoznod.
2023. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!