Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám súlyos mentális betegsé...

Apukám súlyos mentális betegségben szenved, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez egy nagyon komoly téma számomra ugyhogy szeretném ha komoly válaszokat kapnék rá. (Hosszú lesz). Szóval nekem van 4 testvérem én vagyok a legkisebb. Apukám a legidősebb testvérem életet tönkre tette a folyamatos bantalmazassal testileg es lelkileg. A többi 3 testvérem es en talan túl tudtunk lépni ezen. En nem vagyok orvos de minden bizonnyal ő nárcisztikus személy . Nekem volt talan a legnagyobb szerencsém a testvéreimhez képest hiszen engem konkrétan testileg nem bántott , viszont lelkileg tönkre tett. Egy önbizalom hiányos, düh kezelési problémákkal küzdő lany lett belőlem neki köszönhetően . Én egyedül járok még hozza, mostmár teljesen mas velem mint reg , hisz rájött hogy egyedül maradt. Viszont hiába változott meg ugyan úgy haragszom rá amiket tett velem es a testvéreimmel es anyukámmal . Viszont ha nem mennek hozza buntudatom lenne és valószínűleg a lelkem melyen meg egy kicsit félek tőle, hisz nem tudom mikor tesz olyat ami veszélyes lenne számomra vagy a családom számára.

Az lenne a kérdésem hogy ti ezek után is járnátok hozza, vagy nem erekelne titeket a bűntudat es a félelem . Előre is koszonom a válaszokat


2023. nov. 6. 20:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Erre csak az tud érdemben válaszolni, aki hasonló cipőben jár.
2023. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Először is, fontos megérteni, hogy nem vagy egyedül, és vannak szakemberek, akik segíthetnek neked és a családodnak ebben a helyzetben.


Ha úgy gondolod, hogy apukád súlyos mentális betegségben szenved, fontos, hogy szakemberhez forduljatok. Egy pszichiáter vagy klinikai pszichológus képes lehet diagnosztizálni a helyzetet és javaslatot tenni a további lépésekre.

Léteznek támogató csoportok, amelyek segíthetnek neked és a családodnak megérteni és kezelni ezt a helyzetet. Ezek a csoportok gyakran biztosítanak tanácsadást, információt és támogatást.


Nagyon fontos, hogy gondoskodj magadról is ebben a nehéz időszakban. Ez magában foglalja a fizikai egészség gondozását, de a lelki egészség ápolását is. Ha úgy érzed, hogy a helyzet túlterhel téged, fontos, hogy keress fel egy szakembert, mint például egy pszichológust vagy tanácsadót.


Ha úgy döntesz, hogy továbbra is kapcsolatban maradsz apukáddal, fontos, hogy világos határokat szabj. Ha bármikor úgy érzed, hogy a helyzet veszélyes lehet számodra vagy a családod számára, ne habozz segítséget kérni.


Emlékezz, nincs helyes vagy rossz válasz erre a kérdésre. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi a legjobb a saját helyzetében. A legfontosabb, hogy gondoskodj magadról és a saját jólétedről.

2023. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Néha elmehetsz hozzá az még nem gond.
2023. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

A nárcizmus nem mentális betegség, hanem személyiség zavar, és mára kb. mindnekire rásütik. A dühkezelési problémáid örökhetted is apádtól.


Ha a pád megváltozott, akkor alkalmanként látogasd nyugodtan, de csak ha akarod. FÉlelemből ne tegyed.

2023. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a 2-es válasz ChatGPT-ből idemásolt szöveg.
2023. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%
Igen, a kettes láthatóan egy Chat GPT ("emlékezz"), ezért le is pontoztam.
2023. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
ChatGPT a legjobb, mindenkinek egy házi chatbotot! Amúgy a kérdésre válaszolva, hány éves vagy? A fogalmazásod alapján szerintem már felnőtt, miért kéne látogatnod apádat ha félsz tőle? Ha szereted és valamennyire kötődsz még hozzá akkor nyilván, látogasd meg, de ha 0 szeretet érkezik úgymond tőle feléd, akkor nincsen értelme.
2023. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Az, a bekezdéses felépítése is árulkodó.
2023. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

7-es kérdező

Igazából örülök hogy azt hiszed felnőtt vagyok, a koromat nem szeretném le írni mert akkor valószínűleg letiltanak, de még nagyon nem vagyok felnőtt :)


Egyébként köszönöm szépen mindenkitől a válaszokat

2023. nov. 6. 21:50
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Keress szeki egy szociális intézetet és oda rakd be.
2023. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!