Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám súlyos mentális betegsé...

Apukám súlyos mentális betegségben szenved, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez egy nagyon komoly téma számomra ugyhogy szeretném ha komoly válaszokat kapnék rá. (Hosszú lesz). Szóval nekem van 4 testvérem én vagyok a legkisebb. Apukám a legidősebb testvérem életet tönkre tette a folyamatos bantalmazassal testileg es lelkileg. A többi 3 testvérem es en talan túl tudtunk lépni ezen. En nem vagyok orvos de minden bizonnyal ő nárcisztikus személy . Nekem volt talan a legnagyobb szerencsém a testvéreimhez képest hiszen engem konkrétan testileg nem bántott , viszont lelkileg tönkre tett. Egy önbizalom hiányos, düh kezelési problémákkal küzdő lany lett belőlem neki köszönhetően . Én egyedül járok még hozza, mostmár teljesen mas velem mint reg , hisz rájött hogy egyedül maradt. Viszont hiába változott meg ugyan úgy haragszom rá amiket tett velem es a testvéreimmel es anyukámmal . Viszont ha nem mennek hozza buntudatom lenne és valószínűleg a lelkem melyen meg egy kicsit félek tőle, hisz nem tudom mikor tesz olyat ami veszélyes lenne számomra vagy a családom számára.

Az lenne a kérdésem hogy ti ezek után is járnátok hozza, vagy nem erekelne titeket a bűntudat es a félelem . Előre is koszonom a válaszokat


2023. nov. 6. 20:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Persze 2 es mert egy ”apa” , aki torturálta a családját, majd elismeri hogy tévedett es kézen lehet fogni es elvinni mindenféle terápiára...

nem tudom melyik vilagon élnek egyesek de valóságtól igen távol eső tartományban

Hogy a kérdésre válaszoljak: nem, nem mennék hozzá! Tőlem felfordulhatna es gondolhatna amit akarna

A gyógyulásodhoz nagyon fontos hogy tudd mi a jó es mi a rossz mi a fehér es mi a fekete es akkor fogod látni hogy amit ő tett gyilkos dolog volt főként lélekgyilkos

Ezek utan engem mar nem erdekelne mit gondol mert ahányszor hozzamennék hogy fényesre nyaljam a seggét azt érezném hogy azokat a családtagjaim köpöm szembe, akiket bántalmazott

2023. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11-es

Teljesen igazad van, ő szerintem nincs is tisztába azzal hogy miket tett. Egyáltalán nem nyalom fényesre a seggét , mint írtam most ő foglalkozik velem nagyon . És igen nagyon bűntudatom van a többi családtagjaim miatt de mivel én még “köteles “ vagyok járni hozza (igazabol mar 12 éves koromtól donthetek magam, de ha úgy döntök h soha többe nem megyek az nagyon macerás , bíróság meg hasonlók ) így nagyon nehéz főleg hogy tudom a bíróságon mégse mernek szólalni

2023. nov. 6. 22:24
 13/24 A kérdező kommentje:
*megse mernék
2023. nov. 6. 22:30
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
#12 "Micsodáás"? Még 14 éves sem vagy? Mert onnantól bizony teljesen te döntesz, és rendelkezel azzal kapcsolatban, hogy látogatod, vagy nem, és 14 éves kor alatt igen, valóban perelheti édesanyádat sajnos ha nem mész hozzá, ez így nehezebb ügy, de ha nagyon nem szereted, állj bele hivatalos ügybe, és harcoljátok ki, (persze ne hazugsággal.), hogy nem mész oda!
2023. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

Tisztában van, hidd el, csak azért mert nem kér bocsanatot, mert egy féreg es nem is bánja amit tett es nem is várhatod soha el, attól még nem jelenti azt, hogy nincs tudatában amit tett.

Ha nem lenne tudatában a tetteinek akkor nyilvánosan mindenki előtt bántalmazott volna titeket es csomó mas hulyeseget csinalt volna es mar reg kényszerzubbonyban lenne.

De gondolom zárt ajtók mögött zajlott a vastagja, mintegy gondosan védve magat a következményektől...

Tehat van ítélőképessége, ne mentegesd magad előtt.

Es ha bocsanatot is kérne, mit érnél vele? Sokat nem változtatna a történteken, nem adna megnyugvást.

Hogyan tud lezárni mindezt tisztázó beszélgetés nelkul ?

A lezárást add meg te magadnak, beszéljenek az emlékek es a tiszteletlensége, kegyetlensége.

Ez hogy most nagyon nekiállt veled foglalkozni nekem gyanús mert en egy ilyen emberből jót nem nézek ki

Mi célja van ? Esetleg veled csapatot formálni a család ellen ? Többiekbe keltsen féltékenységet esetleg ? Hogy né veled milyen jól egyezik, többieket szarra verte de ezek szerint mindez az ő hibájuk volt, mert lám veled jól egyezik

2023. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

"En nem vagyok orvos de minden bizonnyal ő nárcisztikus személy"


Minden bizonnyal? Én mentális beteg vagyok, súlyos fajta neurotikus típus, de utálom ezeket a fotel-diagnózisokat. Ne haragudj kérdező. Rögtön megdiagnosztizálni valakit az utcán, otthon, a biciklin, a kutyát is, nem. Nem kéne semmi ilyen állítani konkrétan, hogy pl. ő fix bipolár I (és azt sem tudja mi az).


A személyiségzavar is mentális betegség, egyébként [link] - utálok wikipediat idézni, mert sok hivatkozásnak a bibliometrikája, és részben kevésbé de az is fontos az altmetrikája pocsék.


De a hétköznapi ember nem csak, hogy hivatkozik rá, mármint az oldalra, de még a hivatkozására is, aztán még azon belül kiragad egy két mondatot, hogy ő a tudomány atyja, csak a baj az, hogy maga a tanulmány pocsék. Minősíthetetlen körülmények, a szaktudományos társaság által nem elfogadott mert nem használtak konvencionális, megfelelő elméleteket, eszközöket, körülményeket egy jelenség felméréséhez például. De ahogy utána néztem ez nagyon vitatott téma, hogy mentális betegségnek számít vagy sem. A diagnózisról ennyit. Ne huzzunk a másikra már rögtön betegséget. "Pattanásos? Úristen ez AIDS-es!!! (nem, csak 14 éves)" kb. ilyen.


A fontos részek: "Viszont ha nem mennek hozza buntudatom lenne és valószínűleg a lelkem melyen meg egy kicsit félek tőle, hisz nem tudom mikor tesz olyat ami veszélyes lenne számomra vagy a családom számára." "Nekem volt talan a legnagyobb szerencsém a testvéreimhez képest hiszen engem konkrétan testileg nem bántott , viszont lelkileg tönkre tett"


Kezeltetni kell titeket az biztos. Pszichológia trauma miatt. Ha nem működik tudom a magyar társadalom borasztó része gyógyszer ellenes de beszedi azt az algopyrint meg antibiotikumot ami szétcseszi a bélflórát, meg hülye orvosok amikor meg baja van hozzájuk meg és (ha) kigyógyítják még mindig hülye orvosok. De lényeg, ha pszichológus nem működik nyíván a következő lépés a pszichiáter, antidepresszáns nem pedig nyugtatók, de ebből is lehetne vitát csinálni, ugyanez a helyzet mint előbb leírtam, valaki megiszik egy finom sört és azt mondja a xanax az egy méreg, majd iszik még egy doboz sört.


Igen vannak kifogások, "nem vagyok gyógyszerellenes, csak..." igen, tudom, hallottam már ezerszer ugyanazokat. Mégis, ha 3 hétig lázad van, elmész a hülye orvoshoz, beveszed a hülye gyógyszert, aztán visszamész a hülye orvoshoz kontrollra, még szedned kell a hülye gyógyszert 1 hétig azért, majd a hülye orvos meg hülye gyógyszer miatt vagy gyenge a kigyógyulás után 1 - 2 hétig. És rá megint egy ciklus: hülye orvos, hülye nyugtató de a sört/bort/pálinkát/whiskyt megiszom nem is egyedül hanem haverokkal pláne, hogy már kint nem is szabad inni egyébként, de nyugtatót be lehet venni. Tótál együttérzek.


És lehet egyébként, hogy akik vitatják ezt, azok írtak inkább chatGPT kommentet? Bemásolva a szöveget és beírni, hogy ezt generálhatta egy chatGPT változat és kidobja a választ. Ez a ChatGPT dolog egy ember elkezdi követi a többi bárány, mint a "kamu", "troll", "provokáló" meg mit tudom én milyen szavak. Azonnal jönnek a bárányaik. Ezek tényleg ilyen varázsszavak, és teljesen alaptalan. Az 1 és 2 jókat írt a többi troll és általuk leszek meg támogatóik által leszavazva, de ne zavarjon ha lehet. Halgass az 1 és 2-re. Nem tudom, hogy ChatGPT által írt szöveg a 2-es, de ha igen, akkor is jót mond, kb. azt írt amit én.


Szóval vissza a dologhoz, igazából ahogy te is írtad kérdező, te voltál a szerencsésebb. A testvéreidnek jobban kell a kezelés. Bármilyen. Lelkire gondolok egyelőre. Minél korábban van elültetve egy ilyen mag, annál hamarabb és jobban fejlődik sajnos. Én ezt látom (csoportüléseken), magamon meg családtagjaim tapasztalom, meg mások történeteit is olvasva. Ha kezeletlen.


Ha van helyesírás hiba, fix, hogy lesz, elnézést, ADD és már bevettem a szívgyógyszert meg az altatómat és nyugtatómat meg antiepileptikumomat. Néhány szót lehet valami teljesen másnak írok vagy valami. De általában a lényeg kiszűrődik (aki nagyon akarja :)).

2023. nov. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
Chatgpts szarokat mi a pitsának másoltok be?
2023. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
#17 Mert válasz lehet a kérdésre.
2023. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
1%
Ha súlyos eset, akkor valóban pszichiátriai segítség kell, adott esetben otthon is lehet. Szakember nem látta még? Mert az furcsa, hogy ilyen segítséget még nem kértetek.
2023. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%

Igen 19 es, valóban milyen furcsa, hogy nem látta meg orvos a papát !!

Furcsa hogy miutan évekig szarrá verte es terrorizalta öket, nem mertek elé állni es megmondani neki, hogy marpedig holnap kognitív viselkedésterapiara viszunk, papa. Hiszen sok pszichológus van csak segísteget kell kérni es holnap jött el a napja!

De hogy tényleg, MIÉRT NEM KÉRTEK SEGÍTSÉGET BINGÓ!

Látod 19 es kérdező, milyen szerencse, hogy felemelted a fejed a bableveses vájlingból es feltetted ide ezt a zseniális kérdést !!!!

Köszönjük !!!!

2023. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!