Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha igazán szeret a párom,...

Ha igazán szeret a párom, kitart mellettem így is?

Figyelt kérdés

Sosem volt jó kapcsolatom apámmal, sokat bántott gyermekkoromban. Ő persze amiket csinált nem tartja rossz dolognak.


Lassan 1 éve v agyunk együtt a párommal de még nem mutattam be őt apámnak mert félek apámtól. Nagyon nyomulós, mindenről tudni akar, már úgy kezel minket mintha házasok lennénk és a párom meg a veje.

Szombaton megyünk hozzá mert már muszáj, hisz nem hagy vele békén apám. Már most túl van pörögve és attól tartok majd elkéri a párom telefonszámát, mer ilyen, ismerem, és fel fogja hívni mi van vele. Csak úgy Én ezt nem szeretném, mert tudom, hogy sok lesz a nyomulása, hisz az, és félek, hogy elijeszti tőlem. Keresni fogja mert azt hiszi ez rendben van. Ha megmondanám apámnak hogy álljon le akkor én lennék a szemét, és fenyegetne olyannal, hogy majd a párom születi felkeresi (volt már erre példa)

nem állok még készen erre a találkozóra én is 1 éve nem találkoztam apámmal, de már muszáj mert nem hagy békén.

Mit egyek?

Megmondhatom a páromnak, hogy ne adja meg apámnak a számát ha kéri, vagy közbe szólhatok majd, hogy nem?

A párom tudja, hogy apám nem teljesen komplett, és mondta hogy nem akarja hogy a szükségesnél jobban belemásszon a kapcsolatunkba és ezt ne is fogja engedni.

Csak félek, hogy most így gondolja, de majd sok lesz neki apám nyomulása.


2023. aug. 1. 08:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

20-as, persze, biztasd csak a kérdezőt, hogy egy toxic f...al, aki veri is, tartsa a kapcsolatot.

Mondd, te normális vagy???


Én ennél jóval kevesebbért rájuk nem nyitom az ajtót évi 1-nél többször, de ha rendszeresen vertek volna, pláne felnőtt koromben a rendőrséget is bevonom az ügybe, és az sem érdekel, ha börtönbe kerül az illető.

2023. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk én se értem, miért félsz attól, ha a párod számát megtudja apád. Én hasonló esetben simán meg merném adni, mert tudom, hogy ha nagyon nyomul vagy bunkó, akkor helyre tudom rakni. És nem fogok tel.számot se cserélni, hanem őt rakom helyre.

Végső esetben zaklatás miatt rendőrségi feljelentést is lehet tenni. Bár amilyen nyugis természetű vagyok, előbb unná meg a zaklató, hogy semmit se tud nálam elérni, mint hogy nekem fogyna el a türelmem és a rendőrséghez fordulnék. :-)))

2023. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmeséltél neki apádról mindent, akkor igen, melletted fog állni. Nekem nehéz megemészteni még mindig, hogy a párom eltitkolta egy évig az egyik családtagjának a problémás viselkedését, emiatt nem ismerkedtem még meg vele akkor, mert nekem csak annyi esett le, hogy ők mindig beszélnek meg minden tök jó csak engem szégyell vagy a családtag nem akar megismerni. Jobb lett volna már az elején mondani, most tök nehezen állok át arra, ami az igazság, arról, amit hittem.
2023. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki fog.
2023. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem fog, mert durván alkalmatlan vagy párnak! Elképesztően éretlen vagy, rendkívül sürgős egy pszichológushoz menned! A mérgező, agresszív apáddal pedig 100%-ig szüntesd meg a kapcsolatot! Mégis mit csinálna veled, megölne?
2023. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
12%

Parod veletlen felejtse otthon a telefonjat. (fejbol diktalja le a szamat, ha elkerne tole az apad es veletlen az utolso szamot vagy higy 20-as vagy 30-as rosszul adja meg. Utana ha keresne apad es neked mondana nem okes a szam. Egyszeruen majd mond azt, higy elloptak a parod telefonjat es most meg nincs neki uj, majd ha lesz vegre ujra szama, akkor szolsz. Aztan ne szolj...


Vagy siman bizd a baratodra. Mondd meg neki fwlsz a ltalalkpzastol es kesobb ha az apad ot hivogatna, akkor valahogy remeld hogy tudja kezelno. (nem veszi fel csak egy hettel kesobb hovja vissza stb.


Amugy 1 elso talalkozas utan ritkan hivogatjak a lanyuk pasijat az apukak koveve ha valami komoly szemelyisegzavaruk.van

2023. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Beléd születésedtől fogva van beépítve a hazudozás, 26-os? Ez a norma? Minden probléma megoldása? Aztán meg vagy sértve, ha neked is hazudnak?

Nem kell semmit hazudni, egy mondatot kell mondani: Nem adom meg, mert nincs közöd hozzá. De eleve alkalmat se kell adni az elkérésre, mert nem kell vele találkozni.

2023. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek. Sokan úgy gondoljátok el fog hagyni.

Nyilván ennyiből nehéz megérteni az egész helyzetet.

Igen, abban semmi nincs ha apám tudja a párom számát, csak annyi hogy hívogatni fogja. Ez előbb utóbb lehet sok lesz neki.


Próbáltam már vele megszakítani a kapcsolatot, de a testvérem miatt nehéz. Ha apámmal nem beszélek, akkor Ő hord el mindennek, hogy igazán beszélhetnél apával te is.

Igen, kizárhatnám az életemből, ahogyan a másik tesóm is tette, de nekem még nem megy mert félek tőle. Lehet gyerekes vagyok és pszichológus kéne ezt aláírom.

Amikor nem beszéltem apámmal akkor a tesóm kereste a párom a hátam mögött.

A párommal beszéltem erről, tudja milyen az apám. Azt mondta Nem fogja hagyni hogy belemásszon a kapcsolatunkba ne féljek. Bízom benne, hogy a hülye apám miatt nem szakít velem majd. Nem most, hanem később.

Tudom hogy nehéz megérteni a félelmem, de nehéz ez nekem, hisz mindig megfenyeget valmivel. Pl mint ahogy írtam, hogy felkeresi a párom szüleit. Lehet nem tenné meg csak mondja. De ha mégis, nem tudnék többet a szemükbe nézni.


Igen tudom 1 találkozás után nem hívogatják az apák a lányuk párját, de az enyém már most be van zsongva és mindenről tudni akar ami az életünkben történik. És ő ezt normáisnak tartaná.

Lehet csak előre kombinálok és félek, mert szokásom előre aggódni de hát ez van

2023. aug. 1. 14:32
 29/33 anonim ***** válasza:
86%

Pszichológus kéne, ezt aláírod. Hát akkor menj el! Senki nem fog helyetted elmenni, ezt neked mint felnőtnek kell megtenned a saját élhető életed érdekében. Csak 1 van belőle, nem herdálhatod el!

Az apád fenyegetőzik. Nem tudjuk, mivel, de nem reális, ténylegesen veszélyes dolgokkal. Például az, hogy felkeresi a párod szüleit, eleve kiesik, ha nem tudja az elérhetőségüket. Neked nem kell őt támogatnod a zsarolásában.

A testvéred árt neked. Ő ugyanúgy kukába való, mint az apád. Mert elrontja azt az egyetlen életedet.

2023. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
94%

"és mindenről tudni akar ami az életünkben történik"


Pont azzal tudsz ez ellen védekezni, ha nem tartod vele a kapcsolatot. Azzal a tesóddal se tartsd, aki egy követ fúj vele. Viszont a másikkal annál inkább!

Felejtsd el apádat meg ezt a tesódat, legyél boldog a pároddal. Rokonaidnak tekintsd az ő rokonait és a normálisan viselkedő testvéredet.

2023. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!