Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis mit csináljak? Anyukám...

Mégis mit csináljak? Anyukám nem enged ki sehova.

Figyelt kérdés

Itt van a nyári szünet, mindegyik osztálytársam, ismerősöm megy ide-oda, teljesen megszakad a szívem minden alkalommal amikor posztolnak hogy milyen jól érzik magukat, főleg azért, mert én is ott lehetnék.

Nem vagyok elengedve sehova sem, nem mehetek ki plázázni meg ilyenek, egyik barátnőm kb 3 havonta átjöhet hozzánk (szigorúan csak ő hozzánk, én nem mehetek ki) és elegem van abból hogy folyton hazudoznom kell, de egyszerűen számomra fenntarthatatlan ez a folyamatos kényszerített otthonücsörgés. Olyanban még sosen volt részem hogy elmegyek valahova, elvagyok és megyek ha szeretnék vagy meguntam, állandóan rohanni kell.

Anyukám azt mondja hogy na majd ha ez meg az lesz akkor kimehetek. Végzem a házimunkát, nagyjából jó jegyekkel zártam a tanévet, illetve próbálok kedvesen is bánni a családommal.

Régebben (2 éve!!) volt olyan hogy annyira felidegesített az hogy nem enged sehova, hogy kiszöktem, és azóta ezt hallgatom, azt hiszi ez okot ad arra hogy bezárjon, pedig igazabol az elszökés volt a bezárás oka.

Mit tegyek? Mindig ha mégis kienged időben érek haza meg minden, azt is látja pontosan hogy hol vagyok, ha valamit megbeszélünk, tartom magam ahhoz. De mégis kevésnek találom azt, hogy havonta kienged 3 órára a közeli plázába.

Értelmes válaszokért hálás vagyok, trollok tudnak jóarcok is lenni, pusz



#anya #kiengedes #otthonules
2023. jún. 24. 01:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?
2023. jún. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mi az h plázázni? Mi volt olyan fontos h elszöktél? Mi az h nagyjából jó jeggyel? Évközben tanultál-e rendesen? Hol posztolnak a többiek?
2023. jún. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
szerintem elég gáz ez a totális kontroll. Anyukád valószínüleg irányításmániás. Készűlj fel, hogy ha nagyobb leszel, akkor meg fogja mondani mit, hogyan, kivel, merre meg satöbbi! Jobb ha már most tudatosan megtervezed, hogyan szabadúlhatsz el leggyorsabban otthobról ha nagykorú leszel. Pl külföldi tanúlmány vagy tanulás mellett munka és olcsóbb albérlet barátokkal. Ismerem sajnos ezt a típusú embert, sosem lesz életed amíg együtt laktok..
2023. jún. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha válaszoltál az első kettő kérdéseire, visszatérünk rá.

Egyébként mi volt ennek az előzménye? Tettél valamit, ami annyira szörnyű hogy ezt a büntetést kaptad? Vagy bármit, ami szerinted nem nagy dolog, de megbüntettek miatta?

2023. jún. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

17 leszek augusztusban, sose csináltam semmi rosszat az elszökéses dolgon kívül.

A plázázást azt csak egy példának hoztam fel, számtalan más program létezik, de érzem ahogy elkopnak a baráti kapcsolataim, mivel senkivel se találkozok, maximum az iskolában, ami ugye most nincsen.

Amikor elszöktem, egyszerűen felidegesített, hogy már rengeteg ideje azt nézem hogy mások suli után elmennek enni, nagyjából oda mennek ahova akarnak, én meg annyit akartam hogy hadd szaladjak már át egyik barátnőmhöz suli után 1-2 órára. Az elszökés azt jelentette, hogy végül mégis elmentem hozzá, persze anyukája küldött hazafele miután munkából hazaérkezett.

A jó jegyek azt jelentik, hogy ötösök, néhány négyes és egy nyamvadt hármas kémiából. Nemrég C1 szinten nyelvvizsgáztam is, és persze tanultam évközben

2023. jún. 24. 08:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik barátnődet kérd meg, hogy segítsen. Nekem 15 a lányom, mondjuk nekünk nagyon jó a kapcsolatunk. Van egy barátnője, akinek nagyon szigorú, kontrollmániás anyukája van. A lányom még ősszel mesélte nekem és kérdezte, hogy nem tudok-e beszélni a lány anyukájával. Ezt én túl beleszólósnak éreztem így, ezért összehaverkodtam anyukával :D Innen már könnyen ment, az elején csak mondtam, hogy hozza át a lányát is, mikor jön hozzám, aztán elmentünk négyesben moziba, aztán szilveszterezni, voltunk koncerten is, szóval megismerte a lányomat és már el-el engedte vele kettesben is, most meg évzáró után már nagyobb baráti társasággal együtt mentek megünnepelni az év végét a lányok. Jó, ehhez azért kellett idő, de a lényeg az, hogy anyuka valószínűleg félt, azt kellene látnia, hogy megbízható vagy, jól választasz barátokat, betartod amit mondasz, talpraesett vagy, ilyesmi. Ha 17 leszel, akkor ezt már rég el kellett volna kezdeni helyrehozni, de itt a nyár, gondolom anyukád dolgozik, te otthon vagy, nem várhatja el, hogy otthon üljèl! Próbálkozz, kicsivel kezdd, ne hagyd magad, a legszebb éveid telnek el így! Csak ügyesen :)
2023. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Az én anyukám ilyen volt és most már anyuka vagyok. Nem fogod tudni meggyőzni, ha édesapád nem áll melléd. Ha pedig nem lehet meggyőzni, marad a boldog egyetem jó messze.
2023. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

"sose csináltam semmi rosszat az elszökéses dolgon kívül"


A megszökés és a hazudozás nem elég ok? Megértem anyádat, teljesen kiszámíthatatlan, hazudozós tini vagy.

Most mondjam azt, hogy magadnak csináltad? Magadnak csináltad.

2023. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8-as és akkor az a megoldás hogy bezárja élete végéig?
2023. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Igenám, de nem tudjuk 9-es, hogy mi történt, ami ezt kiváltotta. Lehet valami hülyeséget csinált a kérdező, amit elhallgat.
2023. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!