Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Kilátástalan...

Mit tegyek? Kilátástalan helyzetben vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is kérném a trollokat és a negatív válaszokkal dobálózókat hogy kérlek kerüljétek a válaszadást, légyszi.


Szóval.. 17 éves vagyok, elég kilátáslatan helyzetben vagyok évek óta. Általános iskolai éveim során 8 éven keresztül szekáltak és bántottak (fizikálisan és mentálisan egyaránt) így depressziós és szocfóbiás lettem. Jelenleg sincs sok barátom, de ők is lényegében egy B tervnek tartanak aki akkor jó ha más nincs kéznél, de talán még ez is jobb mint a semmi.


Családi oldalról nézve sem rózsás a helyzet, apám születésem után nem sokkal elhagyta anyámat és azóta is alkoholista, jó ha évente párszor beszélünk amit én kezdeményezek, anélkül volt már hogy 2,5 évig nem is hallottam felőle... Anyám pedig gépfüggő és idegbeteg aki a nap minden percében rajtam vezeti le a feszültségét, azzal fenyeget hogy agyonver, semmirekellőnek tart, létezni alig enged, nevelőapám drámázik és a kettejük napi ordítós-üvöltős szájkaratéját is hallgatnom kell. Anyám ezek mellett csalja/csalta nevelőapámat egy másik férfival, volt hogy eltűnt éjszakákra és utána mondta el hogy palija van, ami kitudódott a családban de nevelőapám megbocsátott anyámnak. Van két testvérem és egy nővérem, egy testvér apai oldalról a másik és a nővérem pedig anyairól. A nővéremnek és az apai oldali testvéremnek családja van, az anyai oldalú testvérem pedig kint él Ausztriában, a költözés ezek miatt szinte lehetetlen. Koli szintén kilőve, túljelentkezés van és közel is élek a sulihoz, a váltás pedig nagyon nehéz mert ahova jelenleg is járok finoman szólva sem presztízsiskola, de sajnos ez volt a legközelebbi opció a lakóhelyemhez és anyám koliba se enged.


Egyedül az Ausztriába költözés és bátyám mellett munkavállalás tűnik jó ötletnek de szinte 0 német nyelvtudásom van, angolból viszont egy erős középszinten vagyok. Így van esélyem? Szerintetek ez jó ötlet?


2023. jún. 20. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyád koliba sem enged, akkor szerinted azzal ki lesz békülve, hogy elhagyd az országot?
2023. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Elég sok közvetítő keres gyári munkára nyelvtudás nélkül dolgozót. Vannak lehúzós cégek is, de kis utánajárással szerintem találsz olyat ami szállást is ad. A jelenlegi helyzetednél biztosan jobb lesz. Abban a környezetben meg jobban rá leszel utalva hogy tanulj németül is. Átmenetileg a tesó megoldás is jó lehet, de nekem nem lennének illúzióim, hogy hosszú távon jó megoldás az ilyen együtt élés.
2023. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Nyilván addig várnék amíg be nem töltöm a 18-at. Ez a kolira is igaz, de attól még hétvégente haza kellene járnom és nem változna lényegében semmi sem.

Második: Tudom hogy nem jó megoldás, ő a cégtől bérelhető "szálláson" van ami lényegében egy nagyon apró kétszobás kis lakást foglal magában így ideig óráig viselhető lenne a helyzet, ő is mondta hogyha valóban komolyan gondolom akkor megoldható a helyzet.

2023. jún. 20. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Elvileg nálunk volt olyan lány az osztályban, akinek anyja apja elvált, az apja ivott és lelépett, az anyja meg lesz.rta aztán el is ment valami új pasival vidékre, így a csaj egy darabig egyedül lakott a lakásában aztán meg ő maga kérésére a koliban lakott pedig abban az utcában volt az anyja háza.
2023. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha 18 at megvárod onnan nem tarthat vissza.
2023. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Tanuld megfelelés német nyelvet,minden szabadidőd arra fordítsd és rengeteg lehetőséged lesz Ausztriába dolgozni nem kis pénzért.

Most úgy 17 vagy 1 év alatt baromira jól megtudnál tanulni németül és szinte bàrhova tehetnek ami ++€.

Egy pàr hónap munka után màr kibérelsz egy jó kecót vagy jobbat és nem muszáj neked hazajárnod ha nem szeretnél,betöltötted a 18 évet és azután épitheted az életed lépésről lépésre

2023. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kilátástalan helyzet. 1 év alatt fel tudsz készülni az önálló életre.
2023. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom ha szar otthon a helyzet hiába vagy közel akkor engedniük kell h kolis légy. Nem kötelező haza menni. Legalábbis volt egy ilyen kolis társam
2023. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a 7-esnek. A dolog meg van oldva. Csak türelmet kell gyakorolni, hogy addig kitarts!
2023. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!