Tényleg nincs jobb fegyelmezés a verésnél?
Egyrészt senki sem mondta, hogy a szülő később nem érzi rosszul magát amiért megütötte a gyereket, ahogy egy nagyobb veszekedés után is rosszul érezheti magát. Ha valamit elmondasz többször nyugodt hangon, érvelve, magyarázva, utána felemeled a hangodat és újra elmondod, szankciókat helyezel kilátásba, ha olyan be is tartod(tehát nem a hétvégi nagyi látogatásról van szó, hanem kedvenc játék "elkobzása" stb), de ez sem segít előfordulhat, hogy elszakad a cérna és elcsattan egy pofon.
Nyilván vannak más lehetőségek is, de ha többszöri szólás után sem fogad szót és nem otthon vagytok nem tudod őt sarokba állítani, vagy lültetni, hogy gondolkodjon el és addig nem kelhet fel ameddig nem tudja megmondani, hogy miért rossz amit tett
Ha valaki abban méri a fegyelmezés sikerességét, hogy a gyerek milyen hamar és milyen mértékben teszi azt, amit várnak tőle, akkor a fizikai erőszak nagyon "hatékony". Hogy közben milyen károkat okoz a személyiségfejlődésben és a későbbi emberi kapcsolatokban, az nyilván más kérdés.
Amellett, hogy kétségtelenül léteznek "nehéz" gyerekek is, az esetek többségében - szerintem - a szülő eszköztelensége és frusztrációja áll a fizikai erőszak mögött. Ha őszinték vagyunk, rengeteg felnőtt sem rendelkezik azokkal a képességekkel (pl. érzelmek kontrollja, önismeret, racionális reakciók), melyeknek a hiányát a gyerekekben kifogásolják, és ezt a hiányt mint frusztrációgeneráló tényezőt felhozzák az erőszak védelmében. Hasonlóan nagy baj, hogy az a szülő, aki legalább látja a saját korlátait és eszköztelenségét, igazán segítséget sem kap, hiába van papíron nevelési tanácsadó és társai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!