Pszihihátriai eset?

Figyelt kérdés

Apám középsúlyos demens,sajnos a személyes higéniája 0!

Nem fürdik,nem mos kezet stb…

Ma már nem bírtam cérnával,kihúztam a tv-t a konnektorból!

Olyan dühbe gurult,úgy kellett ellöknöm magamtól mert szorította a karom,és azzal fenyegetőzött hogy szétver!

Tudom hogy Beteg!

Tudom hogy türelem kell hozzá…

De ez kezelhető pszihihátrián ,vagy ne csináljak ilyen tv akciót újra?


2023. márc. 25. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj a háziorvossal, mert ez csak rosszabb lesz, és nem csak akkor, ha kihúzod a TV-t.
2023. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
De ha kihúzod a TV-t attól hogy lesz jobb a higiéniája?
2023. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem ön- és közveszélyes, akkor nincs mit csinálni vele. Te meg ilyet máskor ne csinálj. Neki nyilván a tv az egyetlen inger a külvilág felől, ami biztosítja ill.kielégíti az inger-igényét.
2023. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
psziCHIátria
2023. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk ha úgy próbálod megoldani ezt a problémát, hogy kihúzod a tévét, akkor te is nyugodtan mehetsz vele a pszichiátriára.
2023. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem veszélyes másokra és magára akkor nem kell pszichiátrián kezelni.Beszéljetek esetleg egy orvossal,mert ez csak rosszabb lesz.Legközelebb pedig ne húzd ki a tévét.
2023. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem pszichiátriai eset, hanem demens. Nem ártana egy háziápoló, legalább időnként, hogy téged is, meg őt is tehermentesítse. Mert bele lehet rokkanni egy demems rokon ápolásába.
2023. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjétek el intézni a gondnokság alá helyezését. Ha ez megvan, akkor keresettek neki egy otthont, ahol szakszerűen ellátják.


A demencia egyre rosszabb lesz. Eljön az az idő, amikor egy percre sem lehet majd magára hagyni.

2023. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem beszámítható akkor beviszik rögtön.
2023. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Hova, utolsó? Mert otthonba tuti nem. Max kórházba, átmenetileg, de nem tartják bent.
2023. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!