Én vagyok a hibàs?

Figyelt kérdés

30/N vagyok, apu pedig 60feletti. Egész életében nem volt kívàncsi senkire, nem érdekelte senki, csak saját maga, egyedül élt, és önző életmódot folytatott. Én vagyok az egyetlen "rokona", aki törődik vele, de màr én sem bírom idegekkel. 100km-re lakom tőle, havonta hazamegyek, de amiben tudok, így is segítek neki. Nagyon durvàn magànak való, egyre inkàbb elviselhetetlenebb.

Kislàny koromban én voltam a mindene, de aztàn ez megvàltozott. Màr úgy érzem, én sem kellek neki, és kezdem azt érezni, hogy soha nem önmagamért szeretett, hanem csak mint egy tàrgyat, aki majd mindig azt csinàlja, amit ő akar, aki majd ki fogja szolgàlni, tehàt mintha részéről azzal a céllal születtem volna, hogy őt kiszolgàljam, és hogy legyen valaki, aki majd csak őérte él.

Azért is gondolom ezt, mert semmiről nem tudok vele beszélgetni, csak ha éppen kell neki valami, de akkor most rögtön, sosem tudja megkérdezni, hogy nekem mi a véleményem, vagy hogy nekem valami hogy jó, mintha nemis érdekelné egyàltalàn. Csak arra kívàncsi, mit tudok felmutatni, az érzéseimre soha, sosem kérdezte meg, hogy viselem ezt vagy azt,pedig voltak tragédiàk is az életemben. Mostanàban, hogy kevesebbet megyek hozzà, elkezdett érzelmileg zsarolni, hogy ő neki milyen szörnyű az élete, és nem hiszi el, hogy ő hiànyzik nekem, meg menjek el ekkor meg akkor, akkor is, ha nem tudok. Nincsenek amúgy baràtai se, senki nem kívàncsi rà a viselkedése miatt.

Az is furcsa a szàmomra, hogy hiàba van nàla sajàt szobàm, még az ajtót se tudom becsukni nàla.

Igazsàg szerint félek tőle màr. Minden nap tudni akarja, hol vagyok, kivel vagyok, mit csinàlok, és ha egy napig nem jelentkezek, màr tisztàra kivan, hogy engem ő nemis érdekel, stb.

Úgy érzem, hogy teljesen ràm van akadva, unatkozik nagyon, és mivel senki nincs, aki elviselje, ez csak rosszabb lesz.

Én màr menekülök előle. Beszélni nem lehet vele, mert tipikusan ez a mindenki..h..., Csak ő nem...


2023. márc. 10. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Magànyos.
2023. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Neked kell eldöntened, hogy a kapcsolatból milyen hasznod származik. Ha semmi, akkor jó hülye vagy, hogy ingyen csicskázol neki, és még egy jó szava sincsen feléd.


A saját érdekedben jobb, ha a kapcsolatot megszakítod vele.

2023. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom szerintem nincs mit tenni csak szembesíteni őt az érzéseiddel, meglátásaiddal, kimondani, azt ha rossz, ha kényelmetlen vele, kezdjen vele amit akar és ha teljesen süket fülekre talál amit mondasz, el lehet köszönni. Nem kell mindennap beszélni a szülőddel, nem kötelező. Felnőtt ember vagy, dönthetsz máshogy és nem tartozol neki elszámolással, hogy mit csinálsz. Ezt ki kellene tudni mondani.
2023. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Szereted apukádat, jólelkű vagy és ezt apukád sajnos csúnyán kihasználja...

Persze, hogy magányos! Ám, az ilyen emberek gyakran piócaként ráakaszkodnak az olyan emberre, aki megsajnálja őket és törődik velük!

Apukád szomorú, magányos és egyben önző is, mert nem becsül meg téged, nem fogja fel, hogy nagy ajándék vagy a számára, hogy a nehéz természete ellenére is törődsz vele! Téged jelenleg valóban természetesnek vesz...

Muszáj vele beszélned - akármennyire nehéz - hogy ez így a részedről nem fog működni! Remélhetőleg, felfogja miért rossz ez, amit csinál! Nagyon a fejedre nőtt és csúnyán kihasznál...

2023. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Hibás semmiképp sem vagy.
2023. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Van egy olyan emberi betegség (az én családomban is van), mikor az embert a saját bűntudata emészti, és viszi lefele egy spirálba. Szerintem apukádnak szörnyű bűntudata van, amiért (valószínűleg) mindenkit elüldözött maga körül, és ha már csak te vagy neki egyedül, ezért minden keserűség rajtad csattan kizárásos alapon. Sajnos a bűntudat sokaknál nem úgy működik, hogy az ember igyekszik megbánni bűneit, hanem sokkal inkább csak tetézi. Nehéz ebből a spirálból kitörni, mert az ember gyakran bosszút akar állni saját magán. Ha még téged is eltaszít magától, akkor sikeres az önbosszú, és akkor már semmi nem marad neki, amit tovább bánthatna, és talán így csökken a bűntudat is. Elég hülyén hangzik, és talán elsőre fel sem fogható ennek a logikája, de az én tapasztalatom szerint, ha nem is ez a teljes igazság sok esetben, de van benne valami.
2023. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez már a 4. kérdésed két héten belül...
2023. márc. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Én sem értem, miért kérdezgeted hetente ugyanezt egy picit másképp fogalmazva. Olvasd végig az eddig kapott többtucatnyi választ, ha nem akarod megérteni, menj el pszichológushoz, tőle talán elfogadod a valóságot. Igaziból csak panaszkodni akarsz, de akkor miért nem azt írod?
2023. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!