Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » NAGYON HOSSZU. Gyermekkori...

NAGYON HOSSZU. Gyermekkori lelki es fizikai bantalmazasok. Toxikus anya? Vagy en latom rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ne haragudjatok az ekezetek hianya miatt, nem magyar billentyuzetrol irok. Illetve lehet kisse összeszedetlen a mondandom, nehez irasban kifejezni, hogy pontosan miket is erzek.


Igazabol nem is tudom, hogy hol kezdjem. Mar gyerekkoromban is nagyon viharos kapcsolatom volt anyammal. Folyamatosak voltak a durva ordibalasok, a kulonbozo lelki zsarolasok es nem egyszer fordultak elo a fizikai bantalmazasok is, amit apam altalaban csak tetlenul nezett es amiket a szomszedok termeszetesen mindig vegighallgattak, tekintve, hogy panelben lakva minden hallhato volt. 18 eves koromban masik varosban kezdtem az egyetemet, igy utana mar szignifikansan kevesebbet talalkoztunk igy folyamatosan javult a kapcsolatunk, igy az utobbi 10 evben mar nem fordultak elö a felsorolt dolgok.


Kicsit ugrok az idöben a mostani szituaciora. Mondhatni, hogy ezidaig viszonylag sikeresnek mondhato eletutat mondhatok magamenak igy lassan 30 evesen. Külfüldön elek a felesegemmel es a kisfiunkkal. Megbecsült hivatassal rendelkezem (orvos) es atlag feletti anyagi szinvonalon, boldogsagban eljuk az eletünket.


Kb. 2 honappal ezelött, karacsony elött azonban ismet összevesztünk anyammal egy szinte banalis dolgon, amire ö megint jött a lelki terror modszereivel, a fejemhez vagta, hogy en öt nem szeretem, sz*rba sem veszem, lenezem stb. En erre mondtam neki, hogy mindketten tudjuk, hogy ez nem igaz, es hagyja abba ezt psziches hadviselest megint. Erre ö kijelentette, hogy akkor mar at se menjünk hozza, majd karacsonykor talalkozunk. (a kivalto ok annyi volt, hogy ö azt hitte szerdan utazunk haza, de mi mar kedden otthon voltunk, mint ahogy azt telefonon jeleztük is neki par nappal a hazautazasunk elött)


Eleg durva dolgokat vagott a fejemhez szinte ok nelkül, ezert en mondtam neki, hogy jolvan, legközelebb akkor beszelek vele, ha bocsanatot kert tölem. Na ez betette a kaput nala. Tudni kell rola, hogy nem csak tölem egesz eletemben, de szerintem soha senkitöl nem kert bocsanatot semmilyen tetteert. Erre a keresemre elhordott mindennek, hogy en hogy kepzelem, hogy ö idaig lealacsonyodik, es különben is nekem kene töle bocsanatot kernem, ahogy vele viselkedtem. Sajnos ezek a modszerei szamomra mar ismertek. Mindig ezt csinalja, hogy ha valakivel összeveszik, akar ugy is, hogy egyertelmüen ö a hibas, addig csüri- csavarja a dolgokat, felhozva regi serelmeket, eljatszva a sertödöttet martir szerepben teszelegve, amig vegül a megbantott szemelynek kell töle bocsanatot kernie. Olyan szinten üzte mindig is ezt, hogy mara sikerült apamat es szinte minden baratjat elmarnia magatol. Egesz gyermekkorom ebböl allt, hogy valakivel mindig össze volt veszve. Ezek utan most ugy voltam vele, hogy nem hagyom magam megint manipulalni, es kitartok a magam igaza mellett, es csak azert is megvarom, amig eletemben elöször bocsanatot ker tölem.


Na hat ebböl az lett, hogy 2 honapja egy szot sem beszeltünk egymassal. Ha esetleg irtam neki viberen, azt mint utolag megtudtam, olvasas nelkul kitörölte, "mert hogy nem akarja, hogy en megint megbantsam öt". Termeszetesen közben a rokonoknak megy a mocskolasom, hogy en undoritoan beszeltem vele, nem is keresem, ujevkor sem hivtam, es kepet sem küldök neki az unokajarol. Ami szinten nem igaz, mert volt hogy küldtem, de ö azt is olvasas nelkül kitörölte. Felesegem probalt vele beszelni, de nala is csak a martirt jatszotta, semmilyen esz ervet nem fogadott el, folyamat az en szemelyemet mocskolta neki. Ment a lelki terror, hogy nem szeretem, lenezem, neki sirva kell elaludnia 52 evesen stb stb stb. Pedig nagyon egyszerü lenne a megoldas, csak fel kene hivnia es bocsanatot kernie. Ez annyira nagy keres tölem?


Igazabol ezen törtenet miatt kezdtem el gondolkozni, hogy lehet-e abban valami, hogy en nem szeretem öt, vagy legalabbis mashogy szeretem. Es ez hozott fel nalam sok olyan gyermekkori serelmet, amit idaig sikerült magamban eltemetnem. Többet között a brutalis vereseket. Elöttem van a kep, ahogy eltorzult fejjel szinte magabol kikelve ordit velem, miközben a hajamnal fogva rangat es teljes erövel üti a fejemet. Ez nem egyszeri eset volt, többszor vert el fakanallal is. Es ezek melle jöttek a heti szintu brutalis ordibalasok velem, amik utan napokig szegyenkezve jartam szomszedok elött akik ezeket vegighallgattak. Apam utolag bevallotta, hogy öt allandoan faggattak a baratai, hogy hogy kepes egy ilyen nö mellett megmaradni, amit nem ertek en sem.


De emelle el kell mondani, hogy mindig probalta nekem megadni, a lehetöseihez merten legtöbbet. A legjobb iskolakba jarhattam, ha barmi targyi dolog kellett azt megkaptam. Egyetem alatt vegig tamogatott engem barmi kellett. Igy elmondhatom, hogy a felaldozasai nelkül biztos nem tartanek ott, ahol ma tartok. De közben nekem is büntudatom van, hogy ezek ellenere sem tudom öt teljes szivemböl szeretni. Ugy erzem, hogy a viselkedese felem gyerekkoromban egy olyan tüske a mai napig bennem, amit szerintem nem tudtam rendesen feldolgozni, csak ezidaig elnyomtam magamban.


Felesegem teljesen ki van ra akadva, mert ugy beszelt rolam a telefonban neki, ami szerinte elfogadhatatlan, egy anyanak sosem szabadna szerinte ilyen kijelenteseket tennie a fiarol. Öszinten amiket mondott anyam, nalam szinte meg sem ütik az ingerküszöböt, mert egesz eletemben ezeket kaptam.


Mit gondoltok a helyzetröl? Kijelenthetö-e hogy anyam egy toxikus, bantamazo szemelyiseg, vagy en latom rosszul a dolgokat, es ezek belefernek a gyereknevelesbe? (Amugy a profilja teljesen beleillik a "martir anyatipusba)



2023. febr. 5. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha ököllel vert gyerekkorodban mi a kérdés?
2023. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#2 Igazad van. De anyam olyan mesterien üzi a büntudatkeltest, hogy igazabol mindig az jar a fejemben, hogy ha barmi törtenik vele, akkor az az en hibam lesz es egesz hatralevö eletemet ezzel a teherrel kell majd leelnem.


Mivel van egy veleszületett erelvaltozas az agyi ereiben, ami hirtelen vernyomaskiugras miatt akar agyverzest is okozhat nala, igy egesz gyerekkoromban azt kaptam, hogy nehogy felidegesitsem öt mert azzal megölhetem. Ami igy kimondva eleg brutalis es nem is ertem, hogy lehet egy gyerek fejehez ilyen dolgokat vagni, de ez jol megagyazott annak a büntudatnak, amit mindig erzek, ha összeveszek vele.

2023. febr. 5. 13:06
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus narcisz anyad attitudje: lelkileg zsarol, nem ker bocsanatot, o nem hibas soha semmiert semmi miatt, matirkodik, csenddel buntet es erzelmileg elerhetetlen, amikor sertodotten nem reagal semmire, stb. Ezeken kivul is mergezo szulo, aki fizikailag es szoban is bantalmazott, ez utobbit sajnos a mai napig muveli. De legalabb ennyire hibas volt apad is abban, hogy gyerekkorodban nem vedett meg es igy a bantalmazo bunsegedjeve valt. Szerintem a legjobb a no contact lenne, amit egyebkent ilyen esetekben alkalmazni szoktak a sajat mentalis egeszseguk erdekeben a bantalmazottak.
2023. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező; azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy megéri-e bármilyen szempontból is tartani vele a kapcsolatot. Itt elsősorban nyilván nem anyagilag értem (bár az öröklés egy érdekes történet lesz nálatok), hanem érzelmi szinten. Ha mérlegre teszed a jót és rosszat, akkor merre fog elbillenni?


Ha a kapcsolat fenntartásából neked csak károd származik, akkor a saját érdekedben jobb megszakítanod. Azért, mert erre a világra szült, neked nincs kötelezettséged felé, ezt nagyon sokan elfelejtik; nem te akartál megszületni, hanem ő akart gyereket szülni. Te hálás lehetsz azért, hogy felnevelt (illetve azért is lehetnél, hogyha normálisan nevelt volna fel), de ez nem kötelez arra, hogy a seggét nyald a végletekig.


Majd ha anyukádnak szüksége lesz rád, hidd el, meg fog keresni. Ha meg nem, hát, úgy is jó.

2023. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Darius- ***** válasza:
95%
Igen , hosszu lett. A kettes mar leirta mit tettél rosszul, az enyém is ilyen toxikus szulo, ahogyan fogalmazol. Én nem igényeltem az anyagi juttatasait soha, habar o gazdag. Felajanlotta ezért-azért cserébe, de nem fogadtam el, mert azt mondtam nem ez a modszer ahhoz, hogy helyrejojjon a kapcsolatunk, hanem a gyokeres valtozas. Miért ? Azért , mert nem akarok fuggni tole. De gratulalok ahhoz, hogy mégis jora fordult az életed és van stabil munkad.
2023. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Azt a részét megértem, hogy bűntudatod van miatta, de ez azért van, mert még (klisével élve) valahol a szíved mélyén még mindig szereted. Ha érzelmileg maximálisan függetlenedni tudsz tőle, akkor a bűntudat is meg fog szűnni (értsd; leszarod az egészet). Ha pedig anyád az agyi érelváltozása miatt megpusztul, arról csakis ő tehet; ha a minimum tiszteletet megadná, akkor nem kellene agyvérzést kapnia. És ne haragudj, hogy ilyet mondok, de az elmondottak alapján talán jobb hely is lenne a világ, hogyha ez megtörténne.
2023. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

szerintem a legjobb kerdes amit magadnak kell feltenni:

Engednem ezt a not a gyerekeim kozelebe?


en hasonlo helyzetben voltam es ezt kerdeztem magamtol. Eleg gyorsan sikerult donteni. egy ilyen embert a gyereked kozelebe nem engednel, magadnak miert artanal?


szakits meg vele minden kapcsolatot

2023. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba pontozol le, attol a tenyek meg tenyek maradnak. Ugy foleg ervenyes - de egyebkent is - hogy a kerdezot a sajat anyja triggerelte a viselkedesevel. Rendkivul karos, kartekony es mergezo attitud, amihez az apja is hozzajarul tenyleges semmit nem csinalasaval, ugyanolyan bunreszes, akinek meg a haverjai is szovateszik, hogy tud egy ilyen no mellett maradni.
2023. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

És ha meghal, mert felidegesítette magát, akkor mi van? Most akkor az egész életedet így fogod leélni, nehogy anyad agyvérzést kapjon?

Minket nagyanyam fenyegetett folyton öngyilkossággal és agyvérzéssel, míg egy nap rosszul nem lett és ránk nem fogta, hogy mi tettük ezt vele. Akkor a képébe röhögtem, hogy ha ilyen hülye, akkor így járt, idegesítse csak magát, de velem többet nem beszélhet, mert én ezt a viselkedést senkitől nem tűröm meg. Azóta eltelt 10 év, mai napig él, mai napig nem beszélünk, pedig ő sokszor próbálta meg vissza sírni magát. A sírásból fenyegetés lett, de én nem hagytam magam.

Sokkal boldogabb vagyok azóta.

2023. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 lizzi77 ***** válasza:
100%
És az agyi értágulatot te is láttad, vagy csak úgy mondta? Mert ez ugye kiváló manipulációs alapanyag, bármikor bevethető, nincs tünete. Egyébként én azért nem beszéltem vagy 15 éve az egyik ági felmenőimmel, mert önzőek. Mindig ők voltak az elsők, sose kérdezték meg a válás után, hogy van-e mit ennetek gyerekek, (igen, ilyen szegényes helyzetben voltunk betegség miatt), meg egyáltalán, hogy miért nem találjuk ki a gondolataikat is? Pedig nem vertek , de a manipuláció az ment,de mivel ez a tulajdonság belőlem hiányzik, nem tűrtem tovább.
2023. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!