Van itt olyan, akit elhanyagoltak a szülei egészségügyi, higéniai szempontból, és most felnőtt korukban érzik ennek a hátrányait? Hogy birkóztok meg ezzel a teherrel? A szüleitek változtak azóta?
Velem ezt tették. Nem jártak velem rendszeresen orvoshoz, fogorvoshoz pedig soha, vitaminokat sem szedettek velem, meg hát az sem érdekelte őket, hogy mit eszek, szóval egyáltalán nem táplálkoztam gyerekként egészségesen. Nem tanítottak meg fogat mosni, nem vettek nekem fogkefét, fogkrémet kb 10 éves koromig, szintén kb 10 éves koromig heti 1-2x fürödhettem (akkor is, ha többször szerettem volna), mert azt mondták, hogy ez a normális. Persze ők se mostak fogat soha, meg fürdeni se fürödtek minden nap, szóval nekik tényleg ez volt a megszokott.
Most fiatal felnőtt vagyok, a fogaimat most hozatom helyre többszázezer Ft-ból. Nagyon nehéz volt eljutnom oda, hogy felismerjem, hogy nem az én felelősségem a fogaim állapota, hiszen én mindent megtettem, amint képes voltam belátni, hogy fontos a higénia meg az egészség. Ezt megpróbáltam megbeszélni anyukámmal is, de ő tagadja a saját felelősségét ebben, és ez nagyon bánt. Hogy tudnék ezen túllendülni? Mert egyébként nincs rossz viszonyunk anyukámmal, és én szeretném neki ezt megbocsátani, de úgy érzem, nem tudom.
Annyira jól látszik itt néhány konmenten is, meg az életben is ezt tapasztalom, hogy aki nem ilyen körülmények között nőtt fel, az nem érti, hogy mi zajlik ezekben a családokban. Ez a hozzáállás nagyon nem segígi a trauma felvállalását és feldolgozását. Szóval több megértést szeretnék kérni.
2 állami és 2 magánfogorvost utasítottam vissza azért, mert engem tett felelőssé a fogaim állapotáért, és megalázó hangnemben beszéltek velem, pedig elmondtam nekik, hogy mi volt a helyzet gyerekkoromban, de így sem tudtak megértőek lenni. Szóval a konzultáció után nem mentem vissza hozzájuk. Ezek az emberek hátráltatnak, ne legyetek ilyenek.
Kérdező!
Mondjuk a gyerek olyan 10 éves koráig lehet a szülőt okolni. A felett azért már meg van a magához való esze. Se a fogkefe, se a fogkrem nem akkora összeg, hogy azt a zsebpenzbol ne lehessen fedezni.
A négy fogorvos pedig egyértelműen úgy volt vele, csak kifogást keresel. Azt ciki lenne bevallani, hogy baxtal a fogaidra, egyszerűbb a szülőkre kenni. Hidd el, 100 emberből 99 mást fog hibáztatni akkor is, ha ő maga okozta ezeket.
#41 Mert nem a vonatkozó jogszabály volt a kérdés, hanem a személyes tapasztalat. Most ha én azt kérdezem, hogy a szomszéd önsétáltató kutyája mindig megkérdezi, mit kezdjek vele, másnak milyen tapasztalatai vannak ilyen téren, és erre jön a válasz, hogy tuti nem kerget engem a kutya, mert a vonatkozó jogszabályok tiltják, hogy ilyen létezzen, az nem egy hasznos válasz.
#44 Milyen tíz éves korig? Bocsánat, de ember, te teljesen hülye vagy? Szerinted kitől függ a gyerek zsebpénze? A szülőktől. Mizu akkor ha nincs zsebpénzze? Mi van, akkor ha megfigyelik, hogy mire költi?
44
Igen, 10 évesen kezdtem el magamtól fogat mosni, mert addigra már hisztiztem annyira, hogy vettek fogkefét, fogkrémet. De akkor már késő volt, sok fogam volt rossz már akkor is. Ekkor már csak annyit érhettem el a rendszeres fogápolással, hogy nem romlottak olyan gyorsan.
És az, hogy a szüleim elhanyagoltak, nem kifogás, hanem ok, a fogaim állapota meg az okozat. És nem szidom a szüleimet, hanem teljesen jogosan felelősségre vonom, beismerésre bírom őket. Van különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!