Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt hogy üvöltöttél a demenci...

Volt hogy üvöltöttél a demenciàban szenvedő hozzàtartózoddal?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem magam ,de olyan dolgokat letud művelni ,hogy az ember lànya egy idő utàn bedokal. Azt mondtam neki hogy teljesen tönkreteszi az êletem mert 30 éves vagyok ,de semmit nem tudok tenni az életemmel. Nem akarom egész életemben àpolni főleg ,ahogy beszél velem stb.
2022. nov. 14. 21:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Otthonba került.
2022. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

A demencia rohadt egy betegség!

Szégyen, nem szégyen, de egyszer úgy üvöltöttem nagymamámmal, hogy zengett a ház, amikor a székletét szétkente az étkezőasztalon, edényeken és a 2 hónaposom hordozóját és cumisüvegét is összefogdosta, amíg én átvettem egy ajanlott küldeményt. Akkor nagyon elpattant a cérna.

A férjem akkor üvöltött az anyjával, amikor az a gyerekeink szeme lattára próbálta rávenni a szexre, mert azt hitte, hogy ő a férje. Én akkor kiabáltam vele mikor megette a pelenka tartalmát.

Egyedül az vígasztal, hogy egyikük sem emlékezett 2 perccel később már rá. Szegény nagymamám még jól le is szídott, hogy miért vagyok ilyen trehány háziaszony, hogy el sincsennek rendesen mosogatva az edények amikkel terítek. Ott egy hiszterikus sirás/röhögés roham kapott el... Brutális volt.

Keress egy otthont és add be, ha ki tudod gazdálkodni, mert bele fogsz őrülni. Én 3 családtagomat ápoltam már, demensek voltak és az anyagiak miatt csak anyósomat tudtuk otthonban elhelyezni. Ezt csak úgy lehet csaladilag megoldani, ha valki feláldozza érte az egészségét és/vagy ép elméjét. Én nem várom el a gyerekeimtől, hogy ezt tegyék értem, sőt már most arra tanítom őket, hogy ha demens leszek, akkor egy percig se habozzanak otthont keresni nekem!

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%
Persze, es nem erzem magam rosszul! Nem hulyek, felfogjak! Ha kell 20x elmondom, hogy pl: nem kiabalunk, nem ontjuk szet a foldre, a hutobol a joghurtot stb. Mindig elottem van, hogy igen demens, de kitartoan szoktam magyarazni, es ha kell felemelem a hangom.
2022. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 22-es hsz-t elolvastatnám azokkal akik szerint mindenáron ápolni kell a beteget,meg szégyen otthonba adni ha már olyan állapotban van...
2022. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

22-es ezt a szex dolgot, hogy kell elképzelni??

Am én egyszer veszekedtem ágynak esett nagypapámmal(agyvérzése volt) az is véletlen volt, szerintem valaki felhúzott valamivel, etetni kellett szegényt de amúgy nem volt demens nagyon, pár dolgot elfelejtett semmi extra, de kb csak ugyanazért veszekedtem vele mint egy bármelyik rokonommal.

Az rossz lehet, ha meg nincs felfogóképessége és nagyon brutál dolgokat csinál, nem tudsz mit csinálni hirtelen, ilyen hogy elkóborol, vagy valamit mindíg rossz helyre tesz... :/

2022. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

22-es vagyok.


A szex dolgot úgy kell elképzelni, hogy néha beakadt anyósomnál, hogy a fia a férje és a gyerekeink az ő közös gyerekeik. Sajnos több alkalom is volt, hogy próbálkozott nála és rám többször rámtámadt, nekem jött, mert ott és akkor azt hitte, hogy én vagyok a férje szeretője. Nagyon gyors váltások voltak. Egyik pillanatban még tudta, hogy ki vagyok, majd a következőben a hajamat akarta kitépni... Mielőtt otthonba került, már az összes férfi a férje volt, még a betegszállítóval is bepróbálkozott a mentőben. Az ordítós esetnél a gyerekek és a férjem a konyhában voltak én a kertben. Anyósom eredetileg csak egy puszit akart adni a fiának, de valahol a mozdulat során átkapcsolt és a végén már csókolni akarta és a nadrágját lehúzkodni, hogy csináljanak még egy gyereket. Én már az üvöltésre szaladtam be. Szabályosan le kellett fejtenem anyóst a férjemről, mert szorította és követelte a neki járó "figyelmet".

Azt el kell mondanom, hogy anyósom eredetileg nem ilyen volt. Egy normális, életvidám nő volt. Még anyósként sem volt soha furkálódós, teljesen korrekt volt. A demencia viszont teljesen kifordította magából!

2022. nov. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
40%
Hogy a gyerekeitek a fia és ő a közös gyerekeik? Nem értemm...
2022. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
40%
A fiánál próbálkozott? Ja meg, ja hogy a férjétől vannak a gyerekek?
2022. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, továbolvastam, sza rácuppant a fiára, meg azt hitte csalja a férje veled, aha.... :/ köszi a választ
2022. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Hú de undorító
2022. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!