Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szüleimmel?...

Mit tegyek a szüleimmel? Alkoholista apa, szenvedő anya :-/

Figyelt kérdés
Szüleim idősebbek, bár még egyik sincs 60 éves. Hárman vagyunk testvérek, mindannyian túl a harmincon. Szüleink házassága nagyon rossz, apám alkoholista mióta az eszem tudom és agresszív is. Nevetséges öregember, aki részegen elmondja anyut minden rossznak, habár a k.rva anyázás a mindennapok része volt nálunk mindig. Én már rég nem lakom otthon, de sokat vagyok anyuval, minden nap. ENnek ellenére ott tart a dolog, hogy anyu nagyon magányos, hiába vagyunk vele napközben sokat, akkor is egyedül van, sokszor szomorú, rosszkedvű, kedvetlen. Apámmal külön alszanak, de egy házban. Ma felhívtam este, hogy mi újság veel, alig tudott beszélni úgy sírt. Apám meg akarta verni, de nem tudta mert elesett(apám), de elmondta mindenféle r.bancnak, stb. Anyut nagyon megviseli, tönkreteszi ez az állapot. Nem ezt érdemli idős korára. Odamentem, apám már kidőlt, anyu meg sírt. Mondtam, hogy jöjjön el velem, de nem jött, azt hiszem nem mer. Pedig mind mellette lennénk, mégsem mer lépni. Mit tehetnék? Nem akarom, hogy ez a szemét alak még boldogtalanabbá tegye.
2010. okt. 30. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy az apátokat kergessétek el, vagy őt ne kérdezzétek, csak csomagoljátok be a cuccait és vigyétek magatokhoz.
2010. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Mondjátok a muternak h vele vagytok és menjen hozzátok lakni. A fater meg vmikor meghal azt utána visszaköltözik anyukád. v sztem addigra eladósodik és felköti magát az öregetek.

Ezek a lehetőségek vannak. Nálunk a panelban volt 1 nő gyerekkora óta ivott sokszor dumáltam vele. volt h nem tudott lemenni piáért adott pénzt h hozzak neki. Jóban voltunk. utána 1x csak muterom mondta h "nah már nem kell menned XY hoz mert most hallottam h öngyilkos lett" Mondom f*sza...

18/F

2010. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Pont mint az én szüleim, bár az még ennél is rosszabb volt!Mi nem tudtunk semmit tenni, bár sokszor könyörögtünk, hogy váljanak el, de anyám szerette!Ezt nem tudom megérteni, sem elfogadni és már nem is akarom!Ha nem akar változtatni, akkor éljen boldogtalanul, nem sajnálom az ilyen nőket!Ne haragudj, de még mindig kiborulok, ha eszembe jutnak.
2010. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Viki233 ***** válasza:
nem helyes h csak hagyná meghalni az apját, azért akármilyen is mégis csak az apja...am meg próbáljatok aputoknak segíteni(elvonó) vagy vmi és akkor higyjétek el h vidámabb lesz az édesanyátok. azért is nem megy el mert lehet úgy van vele h mégis csak a férje és kitart mellette mert még (hihetetlennek tűnhet) még mindig szereti.
2010. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy merre laktok, de talan mindegy is, mivel az emberek mindenhol egyformak. Volt egyszer egy hasonlo hazaspar, ahol szinten turt a feleseg, viszont a korral a ferj egyre inkabb ivott, es termeszetesen igy agresszivabb is lett, ami addig fajult, mig eltorte a feleseg labat. Ekkor a gyermekek fogtak es elkoltoztettek az Anyjukat. Ez mivel videken tortent, talan ugy gondolom, hogy ott jobban felnek az emberek pletykaitol, de a masik pedig az, hogy az "otthona"! Egy otthont egy megszokott kornyezetet elhagyni nagyon nehez, foleg idos korban.

Viszont az Apadat megvaltoztatni is nehez mar ebben a korban. Sajnos itt mar regen kellett volna lepni, de most nagyon nehez lesz, es pont a kor miatt, mivel ilyenkor mar sokan nehezen valtoztatnak. Az edesanyad mar a nyugalmat szeretne es a csendet, s gondolom a gyermekeinel zajosabb lenne a kornyezet, mivel ott meg aktivan mukodik az elet.

Apatokat kellene leallitani valahogyan, mert Anyukad tul sokat turt es szenvedet, es ezert talan nem is tartana igazsagosnak, hogy O elhagyja a megszokott otthonat.

2010. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

velem is ez van én azt tettem hogy ki öntöttem a piát

csak ennek az a kockázata hogy anyádon keresi,

nálunk úgy van hogy egyszer józan egyszer meg nem.

elkell kapni józanul és meg kell bezsélni a dolgokat és sztem zsarolni kell pl.ha nem teszi le a piát akkor valami olyat csináltok ami neki jó és ettől ti megfosztjátok.

2010. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Együtt tudok veled érezni. Nekem 40ek múltak a szüleim hát nem kell kommenáltni a helyzetem.. Szerintem aki ezt nem éli át az ne is szóljon ilyeneket bele hogy Józanul beszélni vele. Mondjuk nem pontosan tudom hogy mennyire súlyos a helyzet nálatok de ha olyam mint nálunk akkor ha józanul előjönne ez a téma akkor hirtelen olyan mintha az ördög bújt belé szó szerint. Elkell költöztetni anyukádat más lehetőség nincs. Ha anyagilag bírjátok minnél előbb, mert csak rosszabb lesz és ha nem akarsz egy idegileg kikészült anyát hallgas rám. Én fiatal vagyok még még nagykorú sem vagyok viszont azt tudom hogy ezek betegek.. És ez egy 100ból maximum 5 gyógyitható.. Az még oké hogy iszik... De hogy ittasan mit képesek művelni:O Néha részegen is... Vigyed amég tudod. Én idáig bírtam először a napokba kellet egy gyengébb nyugtatóhoz nyúljak de mostmár én is megyek minnél messzebb! Remélem tudtam segíteni ha egykicsit az indulat beszélt is belőlem..!

16/F

2011. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!